Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is mindig az van hogy...

Nálatok is mindig az van hogy beszólogat "apa"?

Figyelt kérdés
Éjjelem-nappalom a kisbabám neveléséből áll aki most lesz 9 hónapos. Mindig én csinálok mindent, pelenkázom, altatom, etetem, kaját készitem neki, éjjel is én járkálok vele, én nyugtatom, nem alszom ki magam sose és most már a fürdetést is én csinálom nem ketten, egyedül a hajmosásba segit be meg néha játszik vele apuka. És ha történik véletlenül valami kis baleset hogy pl. a kúszó babánk nekimegy valaminek és pont nem tudom kivédeni akkor egyből én vagyok a hibás és kapom a hideget-meleget apától! Ő is itthon van már este, de ha történik valami akkor mindig én vagyok a hibás!!
2017. okt. 5. 18:53
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Magunknak is főzök szinte minden nap egyébként.


De amúgy nekem nem "munka" a babám nevelése, örömömet lelem benne. Mégis a férjem mindig azt mondja, ez a dolgom.

Ha fürdeni megyek este akkor is mindig sietnem kell, ha felsír a gyerek, mert csak én tudom megnyugtatni - mondja.

Szerintem ha akarná ő is meg tudná nyugtatni.

Meg ő nem szereti a hangoskodást és ezért kell nekem rögtön ugrálnom ha túl hangos a baba, hogy nyugtassam...stb. Persze megcsinálok mindent, de néha jól esne néha kicsit leülni. Most is megyek megnézni mert már nyűgös a picim.

2017. okt. 5. 19:44
 12/30 anonim ***** válasza:
98%

Ezt azért csinálja, mert hagyod. Ezért nem segít és ezért nem néz semmibe. Önbcseülésre volna szükséged.


Mottóm, hogy az szólhat bele (bármibe), aki csinálja is. Ha én csinálom, akkor én így csinálom. Kérni lehet, leugatni nem.

2017. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%
Ettől a 'te dolgod' dumától is agybajt kapnék. Pont arra van szükségem, hogy bárki megmondja, mi a dolgom. Basszus ő is szülője annak a gyereknek. Őrá is szüksége van a gyereknek. Apára, nem egy megmondóemberre.
2017. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
97%
Ez így elég szar, de ha őszinte választ vársz, mindenkivel annyit tesznek meg amennyit megenged. Az én férjemnek nem derogál a fürdetés, pelenkázás, etetés, öltöztetés, semmi, és eszébe se jutott soha engem csesztetni, ha a gyerek elesett vagy hasonló. De az tény, ha megpróbált volna úgy viselkedni, mint a te férjed, rövid úton közöltem volna, hogy vagy összeszedi magát, vagy viszontlátásra. Mert én ezt nem tűröm el, és kész. Lehet a te férjednek se ártana, ha helyreraknád. Nem szereti a hangoskodást, te meg ugrassz őnagysága kedvéért befogni gyorsan akifehéredtek gyerek száját... pofám leszakad.
2017. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
68%
Bocs, ez a kifehéredtek nem tudom, hogy került oda... hülye telefon.
2017. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg kérdezd már meg tôle, mit gondol, neki mi a "dolga" apaként. Megcsinálni volt kedve, de nevelni már kényelmetlen? Az én férjem mindent csinál, van hogy magától, máskor ha kérem, és szó nélkül. Együtt fürdetünk, együtt rakjuk le aludni este, megvan az esti szertartás. Babaúszásra is felváltva megyünk vele. Próbáljatok meg apa-baba programot kitalálni, ami kifejezetten az övék, hátha rájön, h jó dolog is lehet a gyerekkel való foglalkozás. De mindenképpen el kell vele beszélgetni, ezt ne tûrd, az ô gyereke is!
2017. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
96%

A férjem nem ilyen, ennél sokkal lazább. Bár arra noszogatni kell, hogy jobban vegye ki a részét a gyerek körüli teendőkből, mert hajlamos ellustulni, de ilyen dumái sose voltak, szerencsére.

Jó, hogy "apa"-ként utalsz a párodra, mert egyből az apám jutott az eszembe. Na, ha valakivel kezet foghat a párod, akkor az ő. Imád okoskodni, annak idején anyámnak mondogatott ilyeneket, ő meg persze jól visszaszólt, nekem is ajánlotta, mikor az unokájánál rákezdte és bevált. Az ilyen típust, ha nem is feltétlenül durván, de időnként határozottan a helyére kell tenni, akkor leszoknak erről.

2017. okt. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
97%

Hallod, te ekkora csicska vagy?? Tudod ki pattogna a gyerek meg a fèrj kõzött! A fèrjednek is a gyerek körül kène ugrálnia, nem csak neked van gyereked!

A fèrjed is gyerek mèg, te meg belementèl, hogy akkor az ő anyukája is leszel egyben. Nem vagytok egyenrangúak!

2017. okt. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
95%

Isten hozott a klubban.

Sok ilyen *öcs van!!

2017. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
97%
A férjed nem pár választott hanem egy cseléded aki szülnis. Cselédként is tart.
2017. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!