Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is mindig az van hogy...

Nálatok is mindig az van hogy beszólogat "apa"?

Figyelt kérdés
Éjjelem-nappalom a kisbabám neveléséből áll aki most lesz 9 hónapos. Mindig én csinálok mindent, pelenkázom, altatom, etetem, kaját készitem neki, éjjel is én járkálok vele, én nyugtatom, nem alszom ki magam sose és most már a fürdetést is én csinálom nem ketten, egyedül a hajmosásba segit be meg néha játszik vele apuka. És ha történik véletlenül valami kis baleset hogy pl. a kúszó babánk nekimegy valaminek és pont nem tudom kivédeni akkor egyből én vagyok a hibás és kapom a hideget-meleget apától! Ő is itthon van már este, de ha történik valami akkor mindig én vagyok a hibás!!
2017. okt. 5. 18:53
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nem, nem szoktam hagyni magam csak próbálom kerülni a gyerek előtti vitákat mert akkor ő issza meg a levét. Mert ha én visszaszólok akkor ő eléggé indulatos...

Meg hát ő mindig azzal jön amúgy hogy fáradt mivel dolgozik, mondjuk megértem, de erre meg én azt mondtam hogy én meg éjjel is "dolgozom" és aludni se tudok szinte...


És mint mondjátok lépnem kéne tőle, de nekem nincs pénzem mivel nem dolgozom hanem a babámmal vagyok itthon, tehát nem tudnám egyedül ellátni a babát. Férjem hozza haza a pénzt.

2017. okt. 5. 21:33
 22/30 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg rá kéne hagynod a picit legalább, amíg elmész pl. bevásárolni. Lehet, hogy utána másképp látná dolgokat. Meg oké, hogy te a gyereknevelést élvezed, de neki is kéne, legalább egy kicsit. Ha így marad, később rosszabb lesz. Majd ha visszamész dolgozni, meló után csinálhatsz mindent EGYEDÜL, mert a te dolgod?
2017. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
56%

Nem kapsz gyedet? Nincs munkahelyed, ahová visszamehetsz??

Azèrt nem haragudj, de jó nagyot nyelsz azért, hogy te babázgathass otthon... Nem èrtem èn ezt, aztán meg sírtok, hogy szrba se nèznek. Meg behúzod, füled-farkad, mert a csávód keresi a oènzt, de te meg nem mozdulnál, inkább sírsz ès tűrsz, minthogy te is dolgozz!

A pasid meg csak rosszabb lesz!

2017. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
78%
Gyeded nincs ?
2017. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Mondjuk nekem egyből jönne a válasz és tényleg ilyen stílusban, hogy: "anyád picháját, beleszakadnál, ha csinálnál valamit te is?"

Mondjuk ezt és hasonlókat neked hiába mondunk, mert nyilván évek alatt arra szocializáltad, hogy te kussolsz, neked azt mond, amit akar, aztán ha be is próbálkozol max. kiröhög, vagy leugat, hogy mit képzelsz, te meg kussolsz tovább, mint eddig.

2017. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk apuka be lett tanitva mindenre,gyógszerbeadás,öltöztetés,pelenkázás,etetés. De amég én ráérek megcsinálom ezeket apukának meg leteszem játszani addig vagy eszem egy jót/pancsi/háztartás/fodrász :)

Ha valami baja lesz apuka jobban megijed mint én, ő kb egy tüsszentésével az orvoshoz szaladt volna. Ha beüti magát várunk pislogunkh felsir e, ha nem akkor simi ügyes voltál ha felsir figyelemelterelés, ha nem megy az nyugtatja aki éppen fel tudja venni

2017. okt. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
41%
Ja, hogy üvöltözik meg üt is. Szerencsétlen gyerek. Látod ezért nem szabad a semmire gyereket vállalni. Egy nőnek csak akkor szabad szülni, ha egyedül is tudná vállalni.
2017. okt. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj hogy ugyanez lesz akkor is ha te is visszamész dolgozni.

A kérdező férje tipikusan az az uralkodó férfitípus, aki nem tekinti egyenlő félnek az asszonyt, azt gondolja az asszony dolga a takarítás, gyereknevelés, és ő az isten a házban mert ő a férfi.

Kétlem h a kérdező megváltoztathatna egy ilyen embert. Itt sajnos csak a megszoksz vagy megszöksz elve van.

A pasinak nyilván tök kényelmes ez a szituáció - azért azt kicsit durvának tartom h a pasi nem bírja a hangoskodást és ezért anyának ugrania kell lecsitítani a gyereket. Az ilyennek minek gyerek egyáltalán? Max azért h villogjon vele.

Azért nem tudja apa megnyugtatni a gyereket, mert amúgy sem foglalkozik vele.

Kérdező, azért próbálj meg beszélni vele, és kérdezd meg ha majd te is dolgozni fogsz akkor fog-e segíteni valamit? Mert most ugye arra hivatkozik h ő fáradt... Még egy gyereket mindenesetre ne tervezzetek így be, két gyerekkel még sokkal nehezebb így egyedül..

2017. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát, figyelj, én átgondolnám, hogy akarok-e egy ilyen állattal élni.

Kapsz gyedet, családit...?

A szüleidhez visszaköltözhetsz, számíthasz rájuk? Ha igen, pattannék és beadnám a válási papírokat.

Közben munkát keresnék/visszamennék dolgozni 6 órába (ha lehet).

Tudom, hogy nehéz kivitelezni, de elkezdeném átgondolni, hogy mit is akarok és milyen lépéseket tudok tenni az ügy érdekében. Nem lesz könnyű menet, de még mindig jobb, mint egy ilyen állattal élni.

És nem, nem maradnék együtt vele csak a gyerek kedvéért, mert neki is jobb, ha egy bántalmazó környezetből kikerül.

És lécci, még véletlen se ess teherbe a második gyerekkel, mert legalább 18 évig még egy ócska rongy leszel a szemében, egy rabszolga.

2017. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem, de ilyen suttyónak biztosan nem is szültem volna.
2017. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!