Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki kisbabaként...

Van itt olyan aki kisbabaként körülmetéltette a fiát? Lett előnye? Esetleg nagyobb korában, hogy reagált rá?

Figyelt kérdés
2017. okt. 9. 22:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

A férjemet gyerekként körülmetélték, hasonló egészségügyi okok miatt. Ha muszàj megcsinàlni, akkor muszàj. Semmi hàtrànya nem fog szàrmazni belőle. Kérd ki màsik orvos tanàcsàt, ha többen mondjàk hogy vàgni kell, akkor fogadd el és ne aggódj!

Akik arra hivatkoznak, hogy tönkreteszi a szexuàlis életét, annak üzenem, semmi gond a szexuàlis életünkkel.

2017. okt. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Idáig 2 orvosnál voltunk "sztk" rendélésen ahol rögtön felakarta tépni a bőrt, majd műteni. Na ezt nem akartam, ráadásul nagyon mogorva orvos volt.

Férjem orvosa is megnézte, szerinte szteroidos krém is segíthet de nagy valószínűséggel műteni kell.

2017. okt. 10. 08:50
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

A fiamnak megcsináltattam. Húgyuti, vese problémai vannak, így jóval kisebb a fertőzés veszélye.

Külföldön élünk, itt a fiúk több, mint fele körül van metélve. A barátnőm mesélte, aki szinten magyar, hogy a fia az osztálykirándulás után mondta neki, hogy itt a fiúk kukija nem olyan, mint az övé 😊

Ha van orvosi indok, akkor csináltasd meg szerintem.

Mi nem mentünk külön műtétre, egyébként is szükség volt urológiai műtétre, annak keretében csinálták meg. Kb 3 nap múlva semmi gond nem volt vele, egy hét múlva fürödni is lehetett.

2017. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

Van egy izraeli mohel (körülmetélést végző szakember) barátom. 40 éve csinálja. Amikor megismerkedtünk, kíváncsiskodtam, hogy mégis hogy néz ki a művelet.


Megmutatta az eszközöket, elmesélte. Egy pajzsszerű eszközzel lefogják a fitymát (elkerülve a miniatűr pénisz véletlen csonkolását, makkba belevágást), majd egy éles szikével lemetszi. Fertőtlenítéssel, kötözéssel együtt max 4-5 perces művelet. Természetesen marha nagy gyakorlat kell, mert könnyű körülmetélés helyett csonkolni.


Kérdeztem, hogy mi van azokkal, akik felnőttkorban kérik? Ott már sebész kell. A pénisz tövébe adnak több érzéstelenítő injekciót vagy altatnak, majd kb. egy órás műtéttel körbevágják és 4-5 varrattal rögzítik. Ő maga is mondta, hogy felnőtteknél tényleg kínzás, mert a reggeli merevedésnél iszonyú fájdalmat okoz a friss seb, illetve jóval nagyobb roncsolást okoz a beavatkozás, mint a babáknál.

Izraelben vallási okokból a születést követő 8. napon végzik el a beavatkozást.

Másnap visszamegy ránézni a sebre, de 95%-ban nincs teendő vele, csak a szülőknek kell 2-3 napig fertőtleníteni és odafigyelni, hogy ne ázzon fel.


A babák a művelet után 2-3 percig sírnak, nagyjából annyira megterhelő nekik annyi idősen, mint egy oltás. Fáj, de nagyon gyorsan gyógyul és rövid ideig okoz csak fájdalmat.


Felnőttként viszont pokoljárás.



Az előre nem látható fitymaszűkület miatt én a pozitív tesztnél kérdeztem meg tőle, hogy ha fiú lesz, akkor vállalná-e? (A helyi sebészekhez nem mertem volna vinni, ők talán évi 10 ilyet cisnálnak, míg ő heti átlag 20-at, 40 éve). Mondta, hogy igen, illetve egy hónapos koráig szinte mindegy mikor, mivel nem vallási okból történt volna. Aztán okafogyottá vált, mert lányunk lett.


A férjem elég sok rémtörténetet mesélt a saját kamaszkori fitymaszűkületéről, annak fájdalmas kezeléséről, illetve a barátai között még durvább esetek is voltak. Több gyereket nem tervezünk, de ha fiam lett volna, akkor körülmetéltettük volna még újszülöttként.



Nagyobb korban hogyan reagálra: környezetfüggő. Amerikában elég elterjedt, NEM vallási okokból. Izraelben ugye a vallásos populáció egésze metélt, így pl ebben a két országban komolyabban nem akad fenn rajta senki.

Magyarországon nem elterjedt, viszont itt bármilyen kicsi eltérés az átlagtól heves reakciókat vált ki. Viszont azt ugye nem tudni, hogy egy most született baba kamaszként, felnőttként itt fog-e élni vagy addigra másik országba költözik tanulni/dolgozni/egyéb okból.

2017. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

Vidd el magánorvoshoz is.

Nekem nőgyógyászati problémámra az sztks legyintett, 2 magándoki csak műtené és a 3. 1 perc alatt megszabadított a szenvedéstől műtét nélkül.

2017. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Én adnék még egy esélyt hogy elkerüljem a műtétet. Kerdezz körben babás mamás facebook csoportokban, biztos hogy tudnak ajánlani nagyon jó orvost aki nem a műtétet javasolja. Amig van remény nem mennék bele az biztos.
2017. okt. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes, hogy sokan írják, hogy nem szerette a delikvens, hogy körül van metélve. Nekem három körülmetélt férfival volt dolgom életemben, egyikük a férjem, eü okokból, 16 évesen csinálták neki, ő sokkal jobban szereti így, zavarni semmiben nem zavarja, a szexuális életünk meg kimondottan jó.

Volt még előtte két partnerem, egyikük vallási, másikuk szintén eü okból volt körülmetélve, egyik sem panaszkodott, se cikinek nem gondolták, se kényelmetlenséget nem okozott nekik. Az övéket gyerekként (csecsemőként) csinálták meg.


Persze én nőként nem tudom ezt megítélni, lehet, hogy azon múlik, hogy hogyan csinálják meg, nem tudom. Nekem két fiam van, és mivel én csak jó tapasztalatokat hallottam eddig érintettektől, egyáltalán nem zárkóznék el egy ilyen beavatkozástól, ha szükséges lenne.

Az első válaszoló meg jó nagy hülyeséget írt, ha a női "körülmetéléshez" hasonlítja, a kettő teljesen más.

2017. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
84%
Csak tapasztalatot tudok irni csaladtag reszerol, nala is egeszsegugyi oka volt, es o csak az elonyet erzi. Ha orvosilag indokolt, nagyon sok elonye van, ezeket o mondta, pedig mar kicsit nagyobb volt, mikor meg kellett neki csinalni, a kremek nem hasznaltak, de nemhogy a hatranyat nem erzi, hanem annyira jonak gondolja, hogyha felmerulne a mutet szuksegessege a sajatjanal, akkor gondolkodas nelkul megcsinaltatna. Sokkal konnyebb tisztan tartani, nagyobb esellyel keruli el a fertozest.
2017. okt. 11. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!