Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire érzitek szükségesnek...

Mennyire érzitek szükségesnek pici baba mellett az autót?

Figyelt kérdés

Volt szeptemberben egy balesetem, az árokba borultam az egyik autónkkal. Nem én voltam a hibás, de így is elég nagy nyomot hagyott bennem, függetlenül attól, hogy nem lett semmi baj.

Azóta nem ültem autóban úgy, hogy én vezettem és megmondom őszintén, hogy nem is hiányzik. Belvárosi részen lakunk, bárhová eljutok 5-10 perc sétával, vagy ha olyan az idő, taxizom, ha senki nem ér rá.


Pedig szerettem vezetni, napi szinten használtam az autókat, előtte fél évvel kaptam egy sajátot apukámtól (másfél éve van jogosítványom). De a balesetem után úgy érzem, egy kicsit pihentetni kéne ezt, és nem terhesen újrakezdeni... Mert nagyon félek, hogy még egyszer történik valami hasonló és baja lesz akár a babának, akár nekem. Viszont körülöttem mindenki azt mondja, hogy ilyenkor igenis minél hamarabb kocsiba kell ülni, meg hogy egy pici mellett úgyis szükségem lesz arra, hogy vezessek, hiszen nem várhatom mindig, hogy a párom ráérjen, vagy valaki máshoz igazítsam a programjainkat.


Próbálom leküzdeni a félelmemet, de pl. még a mai napig újra érzem azt, ahogy pörög az autó, ha elmegyünk amellett a hely mellett, ahol belefordultam az árokba...


2017. okt. 16. 14:23
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

De pl. ha valami fontosat kéne elintézni, kórházba vinni valakit, nyilván nem kezdenék el hisztizni, hogy én márpedig nem fogok vezetni.

Szakember segítségét nem szeretném, mert úgy gondolom, hogy egy ilyen baleset után normális, ha egy ideig kerüli az ember a vezetést... Főleg, hogy előtte még csak egy apró koccanásom sem volt.

2017. okt. 16. 14:25
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk jelenleg nincs autónk,de megvagyunk nélküle.Mi is városközpontban lakunk,gyalog minden közel.Ha mégis messzebb kell menni,van tömegközlekedés vagy taxi.2 éves a lányunk.
2017. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Igaza van azoknak, akik szerint be kell ülnöd minél hamarabb. A félelmed nem szabad, hogy rögzüljön benned.

Viszont nem feltétlenül kell autó a babához. Amikor az első született, lakótelepen laktunk, minden max 10 percre volt, bolt, orvos, védőnő, játszótér, parkok. Sosem vezettem, de nem is kellett senkit megkérni, mert mindent elértem gyalog.

2017. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Amikor pici volt a lányom nem volt autónk, se jogsim. Nagyon nagyon hiányzott volna egY autó. Sokkal egyszerűbb lett volna az életünk.
2017. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

Ok, ès sherinted ez így normális, hogy szeptemberben baleseteztèl, azóta meg nem vezettèl??

Ha fizikailag nem bírtál vezetni, azt èrthető, de a többi pszichès gond csak rosszabb lesz, minèl tovább halogatod! Igen, tessèk újra beülni, az èlet nem áll meg! De minimum keress egy orvost a bajodra,mert ha szorongsz a következő balesetet már te magad idèzed elő!

2017. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%

A fiam utalt autozni 6 honapos koraig, utana sem szerette mindig. En inkabb setaltam, tomegkozlekedtem, amikor csak lehetett.


Ha mar uton van a pici, es nagyon stresszesnek erzed magad autoba ulve, akkor en nem biztos, hogy beulnek most.

2017. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 babyboom567 ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!

Tesóm mikor megkapta a jogsiját,másnap apa odaadta neki az autót,ő meg lepadkázta és összetört a DÍSZTÁRCSA!

Azóta 15 év! telt el tesóm azóta sosem vezetett.

Ha nem ülsz be,így fogsz járni.

Különben ha olyan helyen laktok, nincs szükség autóra a babához.

Szerintem (szülés után) mindenképpen próbálj meg minél többet vezetni.

2017. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

A gyerekhez, nem kell, de jó ha van.

Viszont. Ha most nem ülsz vissza, csak továbbra is a kifogásokatgyártod majd h miért nem vezetsz.

Tudom. Évekig ezt tettem. Ez nem az én kocsim, félek h összetöröm. Most esik, most hó van, szép az idő inkább csak sétálok stb.

Oda jutottam h 10 éves jogsimban, jó ha van 800 km.....

Erre úgy hozta az élet h most muszály vezetnem. (Bölcsibe visszem a lányunkat, más településre)'és bizony úfy stresszelek minden reggel, h hasmenésem van stb...

Talán most h egy hónapja ingázok, már jobb a helyzet, de még most is csak egy útvonalon merek menni ( a legkevésbé forgalmas)

Ülj vissza a volán mögé, mert így nem csak h kijössz a rutinból, de nem is mersz majd késöbb sem vezetni

2017. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%
Pár hónapig nem volt kocsim de nagyon hiányzott. Nagybevásárlásnál vagy szakadó esőben oviba vinni nem volt éppen leányálom. Mikor egyik éjszaka ügyeletre kellett vinni a 2 éves lányom és 15 percet kellett várni a taxira maga volt a pokol. Akkor döntöttem el hogy kell a kocsi...
2017. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Saját tapasztalatból azt tudom javasolni, hogy még most keress egy jó oktatót, és menj pár órát.

Ott az oktató, ha bármi gond lenne, be tud avatkozni, meg tudja mondani, hogy min kell esetleg javítani.

Utána vezesd a ti autózókat úgy, egy jól vezető, türelmes barát is ott van, és ő is figyel, segít.


Szülés után nagyon-nagyon sokáig nem lesz lehetőséged a baba nélkül kimozdulni legalább addig, amíg gyakorolsz. Babával az autóban pedig még ennyire se lesz bátorságod.


Inkább szánj most rá 2-4 órát oktatóval, pár alkalmat kísérővel, és egy hét alatt letudod az egészet.

2017. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!