Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire érzitek szükségesnek...

Mennyire érzitek szükségesnek pici baba mellett az autót?

Figyelt kérdés

Volt szeptemberben egy balesetem, az árokba borultam az egyik autónkkal. Nem én voltam a hibás, de így is elég nagy nyomot hagyott bennem, függetlenül attól, hogy nem lett semmi baj.

Azóta nem ültem autóban úgy, hogy én vezettem és megmondom őszintén, hogy nem is hiányzik. Belvárosi részen lakunk, bárhová eljutok 5-10 perc sétával, vagy ha olyan az idő, taxizom, ha senki nem ér rá.


Pedig szerettem vezetni, napi szinten használtam az autókat, előtte fél évvel kaptam egy sajátot apukámtól (másfél éve van jogosítványom). De a balesetem után úgy érzem, egy kicsit pihentetni kéne ezt, és nem terhesen újrakezdeni... Mert nagyon félek, hogy még egyszer történik valami hasonló és baja lesz akár a babának, akár nekem. Viszont körülöttem mindenki azt mondja, hogy ilyenkor igenis minél hamarabb kocsiba kell ülni, meg hogy egy pici mellett úgyis szükségem lesz arra, hogy vezessek, hiszen nem várhatom mindig, hogy a párom ráérjen, vagy valaki máshoz igazítsam a programjainkat.


Próbálom leküzdeni a félelmemet, de pl. még a mai napig újra érzem azt, ahogy pörög az autó, ha elmegyünk amellett a hely mellett, ahol belefordultam az árokba...


2017. okt. 16. 14:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

Pár éve én is beborultam az árokba a kocsimmal. Most pedig napi sok-sok kilométert levezetek. Feltétlenül ülj be a kocsiba, és vezess! Ha ennyire stresszelsz, én is elmennék a helyedben egy gyakorlati oktatásra, ahol visszaszerezheted a rutint. Én anno nem stresszeltem, visszaültem az autóba, soig bennem volt a félsz, de mentem, mert tudtam, hogy mennem kell, különben egy életre belémragadhat az a görcs.

Amikor a kisfiamat először autóba tettem, beültem a volán mögé, az nagyon ijesztő volt. Óriási felelősségnek éreztem. Aztán két évre rá megint rámtört ez az érzés, amikor már a kislányommal gömbölyödött a pocakom. De menni kellett, hát mentem.

Ha most még nem vagy állapotos, sürgősen kezdj el vezetni! Ha állapotos vagy, oktató jelenlétében biztonsággal vezethetsz, ő beavatkozik, ha be kell.

Amikor a kisfiam megszületett, épp nem volt átmenetileg autónk, megoldottam, igazából nem is nagyon hiányzott, jó helyen lakunk, minden sétatávolságra van. Viszont két kicsivel már el sem tudnám képzelni. Ráadásul Pest legtávolabbi csücskében lakunk, és Budára járunk át a munka, ovi, bölcsi miatt (munkahelyi ovi, bölcsi állami intézmények). Teljességgel kivitelezhetetlen lenne napi több órát tömegközlekedni Velük. Így is sokat utazunk, de mégis csak a kényelmes, fűtött autóban tudunk beszélgetni, mondókázni, nem a metróban nyomorgunk.

2017. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%
Én két nőt is ismerek, akik ennél sokkal kisebb okok miatt nem vezetettek többé. Halogatták mindketten, aztán eltelt 20 év. Ha nem akarsz te is így járni, minnél előbb ülj vissza a volán mögé.
2017. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Mikor az első babámmal voltam 16 hetes terhes, tömegkaramboloztunk. Nem lett senkinek semmi baja, de nagyon sokáig nem szerettem autózni, a terhességem alatt minden egyes alkalommal úgy éreztem, hogy az egész méhem tiszta görcs. A családom meg persze jószándékkal mindig autóval akart vinni. Amikor megszületett a baba, fokozatosan egyre jobb lett. Igaz, az én esetem kicsit más, mert nem én vezettem, és előtte már régóta megvolt a jogsim. Ha úgy adódott és muszáj volt, autóval mentem utána is. Néhány év kellett, hogy túllegyek rajta, meg sok autózás.

Egyébként mikor még otthon voltam a gyerekekkel, nem hiányzott az autó, simán mentem busszal, hátizsákkal bevásárlásra, meg felszálltam gyerekkel a vonatra, bármilyen időben. Azóta vezetek újra rendszeresen, mióta újra elkezdtem dolgozni, a gyerekeket meg óvodába, iskolába, különórára kellett hordani.

2017. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Szia! En tavaly oktober vegen tortem ossze az akkor 2 honapos automat. Termeszetes hasznalt auto volt, felesben vettuk/kaptam a szuleimmel/szuleimtol. Imadtam vezetni, viszonylag jol is ment. A balesetben sajnos en voltam a hibas, szemelyi serules nem tortent, viszont a kocsim teljesen osszetort, a legzsakok is kinyiltak. Kifizettuk a szerelot, ami nem kis koltseg volt, halas voltam a szuleimnek, hogy segitettek benne, viszont onnantol kezdve hiaba allt a kocsim a haz elott, nem mertem beleulni. Mar a gaz is elkezdte benoni, az akksija lemerult... lelkiismeret furdalasom volt, mindenki mondta, hogy igenis be kell ulni, ujra elkezdeni vezetni, ha most nem ulok vissza a volan moge, sosem fogok stb stb. Egy kezemen meg tudom szamolni, hogy azon a telen hanyszor ultem autoban, remego labakkal, szorongva, felve, es minden alkalomkor majdnem tortent is valami, szinten az en hibambol. Hagytam a vezetest, nem akartam ujabb balesetet. Viszont iden nyaron eljott az az idopont, hogy elkezdtem erezni, hogy ujra vezetnek. Eloszor a boltig mentem csak, jott velem apukam. Utana fokozatosan egyre messzebbre mentem, eloszor vele, utana egyedul. Iden oktoberre pedig azt mondhatom, hogy szivesen ulok be a kocsiba, es vezetek szinte barhova, termeszetesen Ovatosabban, es korultekintobben, mint eddig. Kellett ez a 8 honap, hogy osszeszedjem magam es megprobaljam. Adj idot te is magadnak, erezni fogod, ha keszen allsz ujra a vezetesre! Kisgyerek melle pedig, akarmi van, sosem baj, ha ott az auto, hiszen barmi megtortenhet.
2017. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
52%
Nincs autónk és napi szinten nem is érzem szükségét. Szintén jó környék, minden elérhető gyalog. 2 éves a lányunk. Volt már, hogy szaladni kellett vele az ügyeletre... igen, akkor jól jött volna, de a taxi is megtette.
2017. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%

Aki azt mondja, hogy nem érzi szükségét egy kocsinak, hát nem tudom.Nagybevásárlás?Cipekedsz?

Tudom magunkról, ha megyünk bevásárolni, a csomagtartó fullra teli van állandóan, pedig nem Trabanttal járunk. :)

Gyerek mellett meg pláne jó ha van autó.

Kérdező, jól mondták a többiek, menj el egy oktatóhoz, hidd el, hogy el fog múlni a félelmed.

2017. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
62%

16, válaszolhatok: nem cipekedem. Csak annyit vásárolok, amennyit elbírok. Élelmiszerből nem szoktunk halmozni, nincs szükség "nagybevásárlásra", nem is férnénk ipari mennyiségű (száraz) ételtől. A háztartási cuccok (kozmetikum, vegyi áru, pelenka...) pedig házhoz jönnek.

Életmód kérdése.

2017. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell, mert kb mindent meg lehet oldani nélküle, de jó ha van kocsi, és vezetsz. A lányom pár hónapos volt, mikor befejeztem a jogsit, kocsi viszont egy darabig nem volt. Sokszor volt, hogy megy kellett kérni valakit, hogy vigyen el a kórházba (sajnos sokszor jártunk, a pici miatt és miattam is).. Nem olyan jó.. Szóval nézz szembe a félelmeddel, és vezess újra.
2017. okt. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem tudom mi se száraz meg tartós élelmiszerekből pakolunk fel, de mégis kín szenvedés lenne babakocsival meg tömegközlekedéssel/gyalog vásárolni. Mondjuk az is igaz, hogy mi a hiperben bevásárolunk 2x egy hónapban, aztán azon kívül max. friss pékárut szoktunk venni a közeli pékségben vagy egy-két apróságot, ami kimaradt/elfogyott közben (egy fej hagyma a zöldségestől stb.) Vagy pl. piacra ha kimegyünk is egy héten egyszer, vagy két hétben egyszer, veszünk sok zöldséget, gyümölcsöt, nyáron dinnyét, ilyenkor tököt, sok almát stb. stb. hát kocsi nélkül tiszta szopás lenne, vagy közlekednénk mint a málhás szamár?
2017. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

Igen, végülis én is erre gondoltam.

Bevásárláskor megvesszük a húsokat, olajat, lisztet, tésztát, ásványvizet, tisztítószereket, piperecuccokat, meg mit tudom én mi mindent még.Kézben elhozni gáz lenne, minden héten meg nem futkosok bevásárolni.20 km-re lakunk a várostól, itt a közsêgben meg se kapnánk mindent, vagyis azt, olyan márkákat, amiket megszoktunk, így maradnak a hipermarketek.Buszon érdekesen festenék...

2017. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!