Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babával esküvőre,...

8 hónapos babával esküvőre, hogyan?

Figyelt kérdés

Bátyám esküszik és természetesen mi is ott leszünk, főleg, hogy én leszek a tanúja. Az esküvő 200 km-el arrébb lesz egy nagyvárosban. Igen ám, de addigra lesz egy 8 hónapos lányunk és az esküvői program így néz ki: fiúsház (északi pontja a városnak), lányosház (délnyugati), templom (közép), fogadalom megerősítése + lakodalom helyszín (keleti vége). 13:30-kor kezdődik az egész és 19:30-ig be sem lehet menni a lakodalom helyszínére. Nekünk kell majd keresztül autózni a városon, viszont a szállás pontosan a vacsora mellett lesz. Külső segítségre nem számíthatunk. A feleségemet egyedül nem engedném el autóval a lányunkkal egyedül, mert szinte még semmi rutinja sincs, így ha jönnek, akkor végig ott kell lenniük.


Jelenlegi állás szerint amikor a városba megérkezünk, akkor lerakom a feleségemet és a lányomat a szállásnál és majd a fogadalom megerősítésen találkoznánk. Ez viszont a bátyámnak nem tetszik.


Mit tennétek?


2017. nov. 1. 20:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
Mikor lesz az esküvő? Azt írod, addigra lesz egy 8 hónapos lányotok. Én a baba habitusától tenném függővé. Nem mindegy, hogy egy nyugodt, babakocsiban/autós hordozóban szívesen elnézelődős gyerekről van szó, vagy egy folyamatosan mászni akaró örökmozgóról. Meg hogy hogy áll a hozzátáplálással, épp fogzik-e, stb.
2017. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Ez tényleg gyerekfüggő, a mi gyerekünkkel ilyet 8 hónaposan simán lehetett csinálni. De szerintem ez a ritkább. A bátyádnak meg kéne érteni, hogy előfordulhat, hogy ők a szálláson maradnak.
2017. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
És ha elmenne veletek anyósotok,és ő vigyázna a szálláson a gyerkőcre? Így a feleséged ott lehet mindenhol, de a baba sincs kitéve ennek a hercehurcának.
2017. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%

Mikor lesz az eskuvo? Most mennyi idos a baba?


A gyerekunk 5 es 6 honapos koraban voltunk hivatalosak eskuvore. 5 honapos koraban a ferjem baratjaera, szimpla vendegkent, azt kihagytuk, es utolag jol is tettuk, nagyon faraszto lett volna, a helyszin is messze lett volna, es a gyerekunk utalt autozni akkor meg, egy kinzas volt nekem, akarhanyszor be kellett ultetni, bar 6 honapos koratol jobb lett.


A masik eskuvon en voltam az egyik koszoruslany, egyik legjobb baratnome volt. Az delutan 2 korul kezdodott, es 8-ig maradtunk a lakodalmon, kozben a gyermek csatos hordozoban volt, a ferjem hordozta, igy tudott aludni, mert azert ennyi idosen meg ketszer legalabb szoktak aludni egy nap, a gyerekunk talan meg akkor haromszor is aludt. Azert tudtuk ezt viszonylag konnyen megtenni, mert egyebkent is hordozott gyerek, igy konnyen lehetett altatni, babakocsit a templomba nemtudom, hogy vinnetek be, ha abban kellene altatni. A masik, hogy nekem olyan szempontbol sem volt annyira nehez dolgom, hogy szoptatom, es tudott akkor mar a csatos hordozoban szopizni diszkreten.


A batyadtol en megkerdeznem, hogy akkor hol altassa-etesse-pelenkazta majd a feleseged a gyermeket? Milyen helyszint tud ehhez biztositani? Es mit tegyen, ha a tempolmban a fogadalomtetel kellos kozepen kezd el sirni a gyerek?


Szerintem o ezekbe eddig nem gondolt bele, kerd ebben a segitseget, hatha leesik neki.

2017. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%
14-es vagyok, a ferjem elment a baratja eskuvojere, csak en meg a gyerekunk hagytuk ki.
2017. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%

"ő úgy gondolta, végig velünk lesznek, és nem nagyon akart kifogásokat hallgatni"


Lóf... a seggébe!

Csak annyit mondj neki, hogy neked van gyereked, neki nincs, te tudod, ez mivel jár, ő nem tudja, és ő ezt ugyanúgy képtelen megérteni, mintha egy eunuchnak magyaráznád, hogy a szex jó dolog.

Utána pedig közöld, hogy ez így lesz, ha cirkuszt akar, csináljon nyugodtan, a saját esküvőjét teszi tönkre, nem tiédet.


Ha mindezt finomabban akarod, akkor beszélj a szüleiddel, talán ők meg tudják értetni vele, hogy egy 8 hónapos gyerekkel nem lehet ilyen programot végigcsinálni.

2017. nov. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Amíg bírja a baba, ott lennének, majd hívtok egy taxit, ami elviszi a szállásra őket, hogy vacsoráig pihenjenek. Ha meg a tesód megsértődik, majd megbékél.
2017. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
56%

mondjuk a lányos házas, fiús házas cuccot kihagynám a gyerekkel. neki megterhelő a sok hurcolásázás.

bátyád meg nőjön fel, és vegye már figyelembe, hogy gyerekkel hülyeség ennyit rohangálni jobbra-balra.

ha nem tetszik neki, akkor keressen másik tanút. ez a véleményem.

2017. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
36%

Anyosoddal kellene megbeszélni,menjen ő is és legyen a kicsivel.Amikor a mi lányunk 8-9honapos volt nyaralni mentünk és vittük magunkkal anyukámat,a nagyobb lányunk akkor volt 4éves igy jol jött a segítség

Ugyanabban a hónapban mi is lagziba mentünk,akkor is anyukám volt a babyaitter :) ő és a bátyám 100km-t utaztak hogy vacsora után haza vigyék a gyerekeket.Szerintem minden megoldható csak időben el kell kezdeni szervezni.

2017. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Az unokahúgom 9 hónapos volt mikor a férjemmel esküdtünk. A zenészünk el volt ájulva tőle mert hajnalban még a nagyival táncoltak. Szerintem főleg gyerek függő a dolog. Ő aludt kicsit ha elálmosodott, majd bulizott tovább, nagyon élvezte a nyüzsgést, a zenét. Ráadásul tucatnyi rokon volt aki babusgathatta. A járókáját beállítottuk az asztalok mellé és így kis otthonízű szigete is volt. De hangsúlyozom ez nagyon gyerek függő.
2017. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!