Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nem szeretek...

Mit csináljak, ha nem szeretek anya lenni? Korai lenne jövő szeptemberben egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

Most lesz 8 hónapos a lányom, senkinek nem beszéltem még erről...

Hamar lettem terhes, még gimnazista voltam (ettől függetlenül leérettségiztem). Mindenki mondta, hogy tartsam meg, a barátom (mára már vőlegényem) is nagyon akarta. Én pedig hol úgy éreztem, hogy szeretném, hol úgy, hogy nagyon nem. De végül maradt a baba.


Ne értsetek félre, nagyon szeretem őt és tényleg egy kis tündér. Ezért is rossz ez a helyzet, mert nem is egy folyton sírós, nyűgös babáról van szó, aki mellett szenvedés az ébrenlét. A terhességem is könnyű volt, 2 hetes kora óta átalussza az éjszakákat és tényleg mehetünk vele bárhová, de nekem mégis teher... Van segítségem, így többször van az, hogy a szüleim, nagyszüleim vannak vele, vagy a párom és sokkal szabadabban érzem magam, ha baba nélkül vagyok.

Elvégeztem most egy sminktanfolyamot (imádok sminkelni, ez amolyan hobbi nekem évek óta) és ott kellett lenni reggel 10-től délután 6-ig. És mindenki panaszkodott már a végére, hogy mennének haza, de én úgy éreztem, hogy nekem akkor kezdődik ez a 'rossz érzés', mikor beülök az autóba és elindulok haza. Hogy újra felveszem az anyaszerepet...


Ugye a lányom miatt nekem tolódott a továbbtanulás, úgy beszéltük a szüleimmel és a vőlegényemmel is, hogyha majd a lányunk 3-4 éves lesz és beszokott már az oviba. De akkor még nem tudtam, hogy rám ilyen hatással lesz ez az egész...

Másfél éves lenne, mikor kezdeném az egyetemet, ha februárban beadom a jelentkezést.


2017. nov. 4. 11:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha úgy érzed, hogy jobb anyja lennél azzal, ha egyetemre mész, hajrá!
2017. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Sokan vannak, akiket nem elégít csak ki az anyaság, kell, hogy legyen mellette saját életük is. Ettől nem lesz senki rossz anya. Ugyan a magyar felfogás szerint 3 évig itthon kell ülni a gyerekkel, nem az idő mennyisége, hanem a minősége számít. Ha te az egyetemen fel tudsz töltődni, a gyerekeddel is jobb lesz a kapcsolatod. Bölcsődébe már 6 hónapos kortól beveszik, ha indokolt -ha tanulsz az eleg indok- és természetesen ha van hely.
2017. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Anyukám lenne vele olyankor, szóval bölcsibe sem kéne adnom.
2017. nov. 4. 11:40
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha mindenképpen szeretnél továbbtanulni, add be a jelentkezést még most egy jó bölcsibe, másfél évesen azért már el lehet kezdeni beszoktatni, még ha nehezen is. De csak azért ne menj egyetemre, mert "nem szeretsz anya lenni", ezen akkor kellett volna elgondolkodni, amikor teherbe estél. Mert nem mindegy, hogy hogyan törődsz egy kisgyerekkel. Ha csak azért adnád be bölcsibe, mert nem tölt el anyai ösztönnel a vele való együttlét, akkor ez nagyon rossz hatással lesz majd a kapcsolatotokra.
2017. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

A fiam 10 hónapos és jövő szeptemberben bölcsis LESZ. Vissza akarok menni dolgozni és picit szabadabb lenni.

Imádok anya lenni, hogy van nekünk Ő, de kell a felnőtt élet is. Na meg a rendes kereset is :D

Hidd el, jövő szeptemberben már önállóbb lesz a lányod, igényelni is fogja a társaságot. A fiam tuti unatkozni fog már velem jövőre :D Szerintem a legtöbben így vannak..

Jól értem ugye? Hogy bölcsiről van szó?

2017. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%

Előző vagyok:


Ha így szeretnétek megoldani, akkor hajrá. Minden a te döntésed, csak ha már gyereked van, elsősorban az ő érdekeit kell figyelembe venned, mert felelősséggel tartozol érte.

2017. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
Vagyis a legutolsót 4-esként írtam, közben írt még valaki más is.
2017. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
14%
És miből fizetnéd az egyetemet? Gondolom a sminktanfolyamért se te dolgoztál meg.
2017. nov. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%
Nyilván nem fizetősre fog menni, utolsó
2017. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%
Miért, annak nincsenek költségei, utolsó? Elárulom de. Pl jegyzetek, felszerelések, gyakorlati helyre utazás, kötelező programok stb.
2017. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!