Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nem szeretek...

Mit csináljak, ha nem szeretek anya lenni? Korai lenne jövő szeptemberben egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

Most lesz 8 hónapos a lányom, senkinek nem beszéltem még erről...

Hamar lettem terhes, még gimnazista voltam (ettől függetlenül leérettségiztem). Mindenki mondta, hogy tartsam meg, a barátom (mára már vőlegényem) is nagyon akarta. Én pedig hol úgy éreztem, hogy szeretném, hol úgy, hogy nagyon nem. De végül maradt a baba.


Ne értsetek félre, nagyon szeretem őt és tényleg egy kis tündér. Ezért is rossz ez a helyzet, mert nem is egy folyton sírós, nyűgös babáról van szó, aki mellett szenvedés az ébrenlét. A terhességem is könnyű volt, 2 hetes kora óta átalussza az éjszakákat és tényleg mehetünk vele bárhová, de nekem mégis teher... Van segítségem, így többször van az, hogy a szüleim, nagyszüleim vannak vele, vagy a párom és sokkal szabadabban érzem magam, ha baba nélkül vagyok.

Elvégeztem most egy sminktanfolyamot (imádok sminkelni, ez amolyan hobbi nekem évek óta) és ott kellett lenni reggel 10-től délután 6-ig. És mindenki panaszkodott már a végére, hogy mennének haza, de én úgy éreztem, hogy nekem akkor kezdődik ez a 'rossz érzés', mikor beülök az autóba és elindulok haza. Hogy újra felveszem az anyaszerepet...


Ugye a lányom miatt nekem tolódott a továbbtanulás, úgy beszéltük a szüleimmel és a vőlegényemmel is, hogyha majd a lányunk 3-4 éves lesz és beszokott már az oviba. De akkor még nem tudtam, hogy rám ilyen hatással lesz ez az egész...

Másfél éves lenne, mikor kezdeném az egyetemet, ha februárban beadom a jelentkezést.


2017. nov. 4. 11:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

20!


Nem, egyik sem segély. A segélynek mindig feltétele van, kb 99%ban ez az alacsony egy fore jutó jövedelem. A családi pótlék és a gyes alanyi jogon járó támogatás, annak is jár, akinek nincs jövedeleme es annak is, akinek havi több milliós bevétele van

2019. okt. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21, GYES mozaikszó, jelentése gyermekgondozási SEGÉLY
2019. okt. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Tévedés, utolsó. GYErmekgondozast Segítő ellátás a neve. Bukta, ugye?
2019. okt. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!