Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá a férjemet a...

Hogy vegyem rá a férjemet a baba-témára? Hagyjam abba a gyógyszert a tudta nélkül?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, május óta vagyunk házasok (a férjem 38 éves).

Anyagilag nem jelentene gondot, itt van a hatalmas ház, nincs semmilyen hitelünk és jól is keresünk (én jogász vagyok, ő vállalkozó).


8 éven át voltunk szeretők, 2 éve élünk együtt.

Mikor összeköltöztünk, felhozta, hogy legyen gyerekünk, de akkor még nem volt meg a szakvizsgám, dolgozni szerettem volna és nem éreztem az égető vágyat egy baba iránt. Viszont már akarom és nem 30-31 évesen szeretném az első gyerekünket...


A legjobb barátnőm azt tanácsolta, hogy ne szóljak a férjemnek arról, hogy nem szedem már a fogamzásgátlót, mert úgysem adná be a válópert egy nem tervezett baba miatt, főleg, hogy már régebben ő akarta.

De ez nem túl aljas?


2017. nov. 12. 14:59
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
24%

Mi is a gyerek miatt mentünk szét, csak a feleségem megszülte a babát mikor tudta értelmi sérült lesz, és egy szemgolyó hiányzott.

Milyen élet ez egy gyereknek? Borzalom.

2017. nov. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ott kellene kezdened,hogy elmondod neki,hogy te gyermeket szeretné,és megkérdeznéd ő hogyan áll a témához...még az is lehet,hogy pozitívan és ő is akarja,erre miért nem gondoltál??

Mert xy válik a "gyerek miatt"... Z meg ha rákos,akkor egész életében attól fog rettegni mi lesz ha ő is???

2017. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
72%
Na, kikérem a hasonlítgatást a jogászok nevében 😂
2017. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az indoka kamu... valami más oka van.
2017. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
46%
Jézusom az ilyenből milyen jó ügyvéd lesz.. Inkább koncentrálj a karrieredre amiben ugyan ugy hazudhatsz majd mint a maganeletben. Neked nem valo gyerek.. Hanyinger a hozzaallasod
2017. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

Nem kell mindennek elhordani úgy, hogy semmilyen részletet nem ismertek az életünkből. Ráadásul nem is arra voltam kíváncsi, hogy ki mit gondol itt rólam, igazából lepereg.


Beteg baba esetében nyilván más a helyzet, úgy valószínűleg én sem akarnék gyereket.

2017. nov. 12. 15:44
 17/53 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy házasság tönkremegy, az nem a gyerek miatt van, hanem a két ember miatt, akik megváltoznak egymással szemben és nem hajlandóak rendbe tenni a dolgokat. Igen, egy gyerek nagy változást hoz az ember életében, de ha mindkét fél a lehető legtöbb időt tölt együtt kettesben is, ha nem hanyagolják el egymást, ha nem csak szülők lesznek a gyerek után, hanem ugyanúgy megmaradnak nőnek és férfinek, ha mindkét fél egyaránt kiveszi a részét a közös dolgokból, akkor nincs az a házasság, ami válással végződne, csak mert gyerekük lett. De ha ennyire nem elég stabil a házasságotok, hogy egyrészt egy ilyen dolgot egyáltalán leüljetek és megbeszéljetek, akkor kár úgy egymással együtt is lennetek, nemhogy gyereket vállalni. A barátnőd ötlete pedig egyértelműen válóok lenne. Nagyon aljas húzás. Főként szegény gyerekkel szemben. És nem adná be a válópert? Ó, te csak azt hiszed...
2017. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem a férjeddel beszéled ezt meg?

Felnőttek vagytok elméletileg de gondolkodásod inkább 14 éves kb.

Aljas igen

A gyerekkel nem láncolod magadhoz semmi képp de furcsa egy kapcsolat.

Lehet a férjed megcsal azért nem akar már tőled.Mondjuk szerintem ezt megtudná szegény menekülne

2017. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

Megcsalni biztosan nem csal meg, nem kell minden problémára azt gondolni, hogy "úristen tuti félre megy".


Egyszerűen csak tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, hogy aki esetleg volt hasonló helyzetben, mit tett.

2017. nov. 12. 15:50
 20/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért nem tudod ezt vele megbeszélni? Elvileg a társad, vagy mi...

KOMMUNIKÁCIÓ.

2017. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!