Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elapadt a tejem, tápszerrel...

Elapadt a tejem, tápszerrel kell pótolnom, nagyon lelkiismeret furdalásom van. Más is érez igy ha nem tud szoptatni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 13. 14:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Uhh, adj neki kaját és ne rinyálj feleslegesen. Azért nem akar szopni, mert már nagy hozzá. 14 hónapos, semmi szüksége anyatejre. Én 1 hetet szoptathattam, de nem csaptam ilyen hisztit.
2017. nov. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
32%
Bocs, most látom, hogy benéztem, csak 14 hetes. A legfontosabb időszakban szoptattad, most is csak kiegészíted, nem lesz ezzel semmi gond, ne aggódj.
2017. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 p.szabina1223 ***** válasza:
Nekem is viszonylag hamar elapadt végleg a tejem, fél éves a lányom és már tápszeres. Kicsit rosszul éreztem magam az elején, de inkább a tápszer, minthogy éhezzen.
2017. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%

Nem kioktatásul írom, csak segítségül, hátha van még valami egérút: Mielőtt elkezdtél adni neki a tejet cumisüvegből, mi volt a jele, hogy nem eszik eleget? Végigcsináltál egy vagy két olyan napot, amikor minden szopi előtt és után mérted, vagy csak fejni nem tudtál utána szerinted eleget? Ha eddig félre is tudtál rakni (már ha saját a fagyasztott), mi történhetett, hogy mostanra elapadt? Ha csak bohóckodik rajta, gyanús, hogy nem éhes vagy tudja, hogy számít a cumisüvegre.

Az egyik gyerekemnél volt olyan, hogy 1 hónaposan a doki szerint nem gyarapodott eléggé és kétóránként kért enni. De a nagyobb akkor hozott haza betegségeket és halogattam a tápszert, mert egyébként nem jó kedvű volt. 2 hónapos státuszon rám szólt a doki, hogy túl jól gyarapszik, de maradt a "jó szokása" kétóránként hozzátáplálásig. Nekem fejés helyett az vált be, hogy egyik cici - másik cici - egyik cici - másik cici. Sokkal egyszerűbb, kevésbé cicinyúzó és hatékonyabb és nem lettek tőle hasfájósok. És csak utána pótlás, ha éhes maradt (mert ilyen hibrid gyerekem is volt).

2017. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
11es!Mi az hogy ne rinyálj?Meg hisztit csapok???Ha én kétévesen is szoptatni akarom nehogymár baj legyen!!!!!Mit képzelsz magadrol hogy ilyen stilusban nyilvánulsz meg?????Nem érdekel hogy javitottad,nem kell alpárinak lenni!!!!!!!!!!
2017. nov. 13. 19:09
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
15 kijavítottam, szerintem ez bőven elegendő, ha nem tudod elviselni a netes kommunikációt, akkor nem kell csinálni, itt ugyanis mindenki olyan stílusban ír, amilyenben kedve van, nem a barátaid vagyunk, azokat tudod megválogatni, netes kommentelöket nem.
2017. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Saját tej persze :) már pár napja kap üvegből,mert feltünt hogy tul hamar kér enni,volt hogy egy ora mulva.Elöször fejtem le mert látni szerettem volna mennyit eszik,nem mérem már :) miután megette üvegből 3óra mulva én kináltam mert még nem jelezte hogy éhes lenne.Aztán minden vissza állt,szopi után 1,5-2ora mulva szörnyü balhét csapott a kajáért :D azota egy nap egyszer üvegből ivott,és minden ilyen alkalommal nyugodtabb volt.Ebből gondoltam hogy nincs elég tejem már.És mostmár ha fejem is két mellből nehezen sikerül 60-70ml-t kipréselni
2017. nov. 13. 19:17
 18/24 A kérdező kommentje:
Igazad van,de akkor sem kell valakivel igy beszélni csak mert kétségbe esett valami miatt!
2017. nov. 13. 19:56
 19/24 anonim ***** válasza:

Először szoptasd meg, aztán adj neki tápszert. Ha egy óra múlva éhes, újra tedd mellre, aztán ha még kér, akkor pótlást adsz.

Én így csináltam, és pár héttel később el tudtuk hagyni a tápszert teljesen.

2017. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyit bírsz lefejni, semmit nem mutat arról, hogy a baba mennyit szopizik. Az első 3 hónapban hormontúltengés van, akkor könnyű fejni, utána már nincs túltermelés, ha igény szerint szoptattál, csak annyi van, amennyi a babának szükséges. Én a kislányomnál 4 hónapos korában konkrétan egy cseppet se tudtam kifejni. Meg is ijedtem rendesen. Ekkor értettem meg, miért hiszik sokan, hogy egyik pillanatról a másikra elapadt a tejük. Nem részletezem, de 6 hónapos koráig kizárólagosan szoptattam, és utána még évekig szopizott. Viszont szoptatási tanácsadó nélkül nem ment volna. Iszonyú nehéz volt elhinni, hogy nem apadt el a tejem és nagyon figyelni kellett a babára.
2017. nov. 14. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!