Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem hülyeség,...

Csak szerintem hülyeség, megvenni a drága babaruhákat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes sem, csak ezt látom a környezetemben.

Ha lenne pénzem sem. Úgyis napok, hetek alatt kinövi, lekakilja, összekeni kajával, bármivel. Ez így fokozatban.

Majd késöbb megveheti nekik a jobb ruhákat, most inkább ágy stb. amire költhetné a pénzt.

Kit érdekel miben van a 4 hónapos gyerek otthon, úgyis koszos lesz hamar.


2017. nov. 25. 19:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
43%
Mindenki úgy csinàlha,ahogy akarja.De az nekem is szemet szúr,ha olyanok vásàrolnak dràga holmikat,akik nem engedhetik meg maguknak, aztàn hónap végén még megy a picsogàs,hogy nincs lóvé.
2017. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nem értitek a kérdést. Nem az a bajom, hogy valaki megveszi a drága ruhát, ha megteheti, de babruhából minek? Ugyanúgy kinövi egy hét alatt, vagy lehánnya úgy, hogy soha nem jön ki.

Egy kisbabánál hetek alatt változik a ruhatár, utána mi lesz vele??

Mígy egy 4 éves mondjuk egy évig is hordhat egy pólót, azt a 4 hónaposunkra 3 hét múlva rá sem tuszkolod. Te is jobb esetben nemcsak egyszer veszel fel egy ruhát.

Gondolom érthető.

2017. nov. 25. 20:53
 13/27 anonim ***** válasza:
23%
Nem, továbbra sem érthető. Van akinek fontos, hogy addig a pár hétig is különleges, szép ruhákban legyen a babája akkor is mondjuk, ha nem szupergazdagok. Ha meg van pénz rendesen, akkor meg főleg. Az enyém még járni sem tudott, de Nike "cipő" volt rajta. Aztán meg converse nem is egy színben. Igen, gyorsan kinőtte, volt amelyik szét is ment, de tudtam, hogy ez lesz amikor megvettem. Azért vettem, hogy használja, amíg tudja. Pedig tudtam, hogy nem évekig fogja. Nekem megéri az, hogy látom benne, nagyon aranyos és kényelmes.
2017. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
42%
Sosem hányta le egyik sem eddig úgy a ruháját, hogy kimoshatatlan lett. (lehányja amúgy) Nem vásárolok turkálóban, börzén sem nekik, sem magunknak. Ez az én heppem. Van 1-2 márkás, drágább ruhájuk, de azokat általában ajándékba kapják. Én vadászok a normális áru, szép ruhákra, outletekben, külföldön vagy onnan rendelve akciósan, úgyis belenőnek. Ha gyorsan kell valami, akkor h&m, vagy lidl-ben is szoktam vásárolni, ha éppen megtetszik valami. Igen, sok pénz megy el rájuk, de belefér. Mindig tiszták, mindig vasaltak a ruháik. Nálunk a nagyobbik már iskolás, nekem megdöbbentő, hogy egy-két gyerek milyen kinyúlt, kifakult-kitérdelt ruhában jár iskolába. És ez nem csak pénz kérdése. Van olyan ismerős, akiknek tényleg nincs sok pénzük, de mindkét gyereken látszik, hogy odafigyel az anyjuk, hogy miben mennek iskolába.
2017. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 érdekel0 ***** válasza:
64%

Az a kedvencem ezen az oldalon,hogy minek ütöd bele az orrod mások életébe,én sose foglalkozok mások véleményével,életével.

De azért itt van és fröcsög mindenki.

A leadott válaszok számától,a karakterek mennyiségétől jár valami ajándék?


Én megveszem a 100dbos, 10.000ezres ruhacsomagot vaterán (és nem,nem ócska vackok),vagy börzén 200-500ftért ami tetszik.

Ha kinőtte meg eladom és még én keresek rajta.

És nem,NEM SZÉGYENLEM!

2017. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
49%

Minek veszel drága csokit olcsó helyett? Úgyis kiszarod mindkettot ugyanúgy.

Minek iszol kólát csapvíz helyett? Úgyis kipisiled mindkettőt.

Mert FINOMABB addig a pár percig is, amíg felhajtod / lenyeled. Pár perc miatt veszel Milkát kakaóporos xar helyett!

Minek veszünk minőségi új ruhát a használt 500-as helyett?

Mert SZEBB addig is, amíg hordja. Pár HÓNAP.


érted? ;) nem egy rocket science!

2017. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
65%

Nekünk olyan nettó 450 ezer a bevételünk, de 2-3 ruhát leszámítva mindet használtan vettük. A férjem is turiból öltözködik, mert ő könnyen kap ott ruhát, én már bajban vagyok, mert nem vagyok hajlandó felvenni olyat, amiben műanyag van, de az a vicces, hogy alig találok ilyet üzletben is.

A babaruhákat átlag 300 ft-ért veszem, de pl. darabáras Hádában is csak akciós idején vásárolunk, mert eléggé elszaladtak ott is az árak.


Szóval ha valami nagyon-nagyon megtetszik, megvesszük újonnan, de úgy alapból szörnyű pazarlásnak érzem. Turiban is viszont csak olyat veszek meg, amin nem látszódik, hogy használt. Meg fb-csoportokban szoktam még venni ruhákat.

2017. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
58%
Én most rohadt őszinte leszek: nettó 790 ezret keresünk ketten együtt (430 és 360), ha ruha kell a fiamnak vagy kisbaba lányomnak, ami tetszik azt veszem. Ez néha Pepco, néha Nike. De sosem használt.
2017. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó vagyok, kislányomnak, nem kisbaba lányomnak.
2017. nov. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
46%

16-os válaszoló, "kissé" nyers ugyan a megnyilvánulásod, de alapjáraton maximálisan egyetértek veled.


Miért vettem szép, "cuki" ruhákat a lányomnak babakorában is? Mert szeretem a szépet, szerettem láti, ha édes kis rugiban, bodyban, akármiben volt.

A mai napig megveszem neki a szép és esetenként drága ruhákat, annyi különbséggel, hogy van egy külön ovis ruhatára, ahol szintén szép, ám sokszor turis vagy olcsóbb (pepco, kik) ruhák kapnak helyet.


Valaki korábban jól írta: mindenki másra költi a pénzt, nincs ezen mit csámcsogni. Engem nem érdekelnek a táskák meg cipők, van 3-3 praktikus darabom és kész. Nem járok wellnessbe, manikűröshöz, akármi, helyette költök drágább baba/gyerekruhákra, slussz.

2017. nov. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!