Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnátok úgy még egy...

Vállalnátok úgy még egy babát, ha a nagyobb gyereketek kifejezetten nem akarja?

Figyelt kérdés

5 éves kisfiam "többemberes" gyerek, itthon és máshol is nehezen viseli, ha nem kap kizárólagos figyelmet. Húga három évvel fiatalabb, a testvérféltékenység még most is erősen megvan (kislányomat szoptatom még). Mindig három gyermeket szerettünk volna, és más akadálya ennek igazából nincs is, mint az, hogy a fiam nagyon rosszul viselné, illetve határozottan meg is mondta, hogy nem szeretne még egy kistestvért.


Nyilván lehetne várni még pár évet, mire nagyobb lesz, de sajna nem vagyok már fiatal (38).


2017. dec. 3. 21:33
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nincsen beleszólása, azt meg nem kommentálom, hogy a kétévest szoptatod.
2017. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos volt a válaszod kedves utolsó, köszönöm. A nagyot két és fél éves koráig szoptattam, remélem, ettől még nagyon szép napod lesz:)
2017. dec. 6. 15:05
 33/37 anonim ***** válasza:
56%
Nem akartam testvert 4 evesen. Konyorogtem h ne legyen. De lett. 30 vagyok, a mai napig nem szeretjuk egymast. Udvariassagbol a szuleink miatt tartjuk a latszolagos jo viszonyt, de igazabol mintha idegenek lennenk. Azt, hogy az eletem nem ugy alakult ahogy kellett volna, reszben a testver temanak tudom be.
2017. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Kedves 16.15-ös válaszoló, köszönöm szépen, hogy írtál. Értékes a válaszod különösen azért, amit már fentebb írtam, hogy nem arról szól, hogy dafke szüljek, mert csak az számít, amit én akarok, mert én irányítok, a gyereknek ebbe nincs beleszólása, ergo nem is érdekes, hogy ő hogyan élné meg.


Ha nem tép fel nagy sebeket, és van időd, kedved, részleteznéd ezt, kérlek? Hogy hogyan fordította ki teljesen a sarkaiból az életedet a testvéred? valóban nagyon hálás lennék, ha írnál még.

2017. dec. 6. 22:23
 35/37 anonim ***** válasza:
0%
Elkezdtem irni egesz hosszan, de ugy dontottem, senkinek nincs koze hozza. Az az egy biztos, hogy egy hatalmas toresvonal fog keletkezni a gyerekeddel valo kapcsolatban, ha semmibe veszed ezt az akaratat. Egy kistestver eletre szolo felelosseg neki is. Az erzelmi torest is egesz eleteben cipelni fogja. Es hogy miben nyilvanul meg, ha valaki ugy erzi, nem szeretik elegge, nem kapja azt a figyelmet, amiert ahitozik? Nalam anorexiaban, duhrohamokban, tobb evtizednyi onmarcangolasban nyilvanult meg. Persze a te dontesed, nyilvan vegso soron nincs beleszolasa, es a nagy csalad szep es becsulendo dolog valoban-csak eppen nem mindenkinek valo...
2017. dec. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
61%
Az utolsó válaszoló esete egy kirivó eset, ahol a szülők valószinüleg nagyon sokat hibáztak a gyerekek nevelése esetén. Nem lesznek mindenkinek ilyen problémái a tesó születése miatt.
2017. dec. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
56%
Majd 15 ev mulva kiderul, milyen problemai lesznek. Nem a nevelesen mulik, hanem a szemelyisegen. Egy "tobbemberes", szeretet es figyeleméhes gyerek melle lehet szulni meg egy tucat masikat, es csodalkozni, hogy rosszul erzi magat..aztan hibaztatni, hogy te onzo, rossz, gonosz testver...
2017. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!