Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így jogos, hogy azt mondtam,...

Így jogos, hogy azt mondtam, nem megyünk karácsonyozni mamámékhoz? Miért vigyem beteg ember közelébe a babát?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk ebédre anyukámékhoz, ott csak mi leszünk a gyerekekkel, ő és a férje. Vacsira pedig mentünk volna a nagyszüleimhez, ott már többen lettünk volna.

Viszont most felhívott anyukám, hogy holnap majd eltudnánk-e vinni a nagybátyámat is a vacsorára, mert még mindig beteg, lázas és így nem tud vezetni... Kérdeztem, hogyha ennyire rosszul van, minek jön (második hete lázas, a köhögéstől alig kap levegőt, 4 napig hányt is). Mondtam, hogy így mi nem valószínű, hogy megyünk, mert a fiunk 2 hónapos, a lányunk 3 éves és az ovis időszakban így is mindent összeszed, nem hiányzik az ünnepekre a 40 fokos láz. Ezért most én vagyok a gonosz, aki nem törődik másokkal és hogy elvárnám, hogy a nagybátyám egyedül karácsonyozzon... Szerintem betegen igenis legyen tekintettel másokra, Karácsony ide, vagy oda.


2017. dec. 24. 10:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
94%
Igazából a nagybátyádnak kellene otthon maradnia ha ennyire beteg. Lázasan úgyse fogja élvezni a családi vacsorát, meg ha összeköhögi mindenki kajáját nem lesz valami élvezetes.
2017. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Rgyszeru lenne a megoldas, atmentek, karacsonyoztok, a nagybacsi meg (aki magatol ezek szerint nem tudja, hogybetegen otthon illik fekudni, nem masokat osszefertozni, lazasan raadasul) menjen el, ha ti mar elmentetek, a gyerekeknek ugyis aludniuk kell, ot pedig vigye el mas, vagy kuldjon erte taxit anyud, ha annyira oda akarja rangatni betegen (lehet, o menni sem akarna).


Amugy en mar ennel

az erzelmi zsarolo resznel mondanam is le biztosra az egeszet, nemhogy meg esetleg megerkezik a nagybacsi betegen, ameddig ott vagytok. Gondolom, nem anyud fog a beteg gyerekekhez kelni, ha elkapjak. Birom az ilyet...

2017. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%

En 2 hós babát egyáltalán nem vinném nagyobb csoportba.

Ok 2 emberhez. Az is ok ha 3-4 egészséges ember meglátogat.

De egy nagyobb ember csoportba nem vinném, nekem is nehéz lenne még, és a gyereknek is.


Egy rakat gyerekbetegséget kaphat el, ami ellen még nincsen oltva. Pl az egyik tipikus a szamárköhögés ami bárkinél lehet, de mivel oltva vagyunk nincsen igazán tünete, de a baba simán elkaphatja.

2017. dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Betegen sztem illik otthon maradni es ha ennyi ideje van rosszul akkor orvoshoz menni?!
2017. dec. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!