Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Mit...

Mit csinálok rosszul? Mit csináljak máshogy?

Figyelt kérdés

A fiam csak az ölemben marad nyugton,szo szerint se enni se a házi munkát elvégezni nem tudom :( nappal 3szor félórát alszik,akkor amit tudok rohanva megcsinálok,de minden mást egy kézzel mert fogni kell.Teljesen ki vagyok készülve,ülni persze nem szabad mert akkor is ordít.Egy 7kilos baba egész napos cipelése megviseli a hátam,a derekam,ugy érzem szar anya vagyok és ez a "büntetésem" imádom a fiam,ha segítségem lenne akkor őt kérném meg hogy végezzen el mindent és én lennék a babámmal de nincs segítségem se :( 5honapos egyébként

Aki ilyen helyzetben van vagy volt hogy oldja meg?


2018. jan. 5. 09:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%

Ez ilyen korszak, nemsokára ne aggódk belép a mozgásfejlődési szakaszokba, kúszás-mászás, az érdekesebb lesz neki, nem lesz ideje az öledbe kuksolni, hisz várja majd a felfedezés.

Persze biztos pontnak azért még akkor is vissza fog menni hozzád, de már jobb lesz.

Majd 10-12 hónap körül lesz még egy ilyen hullám az első szeparációs szorongás mikor ölbecsüngős lesz, de nem kell előre szaladni ennyire :)

2018. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen korszak. :)

Én pici kora óta hordozom. Ilyenkor kendőbe kötöm és tudom csinálni a dolgom.

Most már 10 hónapos: mászik, feláll, pakol, igazi kis forgószél. :) Eszébe sincs egész nap ölben lenni, mikor fontos dolga van. De most is inkább kendőben jön velem, ha teregetek, mert nem addig egyedül hagyni. Sokszor reklamál közben is, hogy tegyem le.

Szóval hidd el: el fog múlni. :)

2018. jan. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ismerős. Nálunk pont most javul a helyzet, 6 hós. Csak nekem van egy 2 évesem is. Nagyon megoldani nem nagyon lehet, a házimunkában mondjuk a férjem is sokmindent csinál mert nekem a kicsi alvásideje a nagyobb gyereké. Majd lesz könnyebb is! A nagyobbal egyébként csak 10-11 hónapos korban volt lényegesen könnyebb. Hiába volt el a földön, járókában pl pont nem és főleg a felállás miatt nem tudtam otthagyni fél percre sem, mert hetekig nem tudott felállásból leülni, így esett volna ha nem vagyok ott napi sokszor.
2018. jan. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%

"úgy érzem szar anya vagyok és ez a büntetésem"

Mert? Annyira unalmas már ez az ál-mártír szöveg és a sok napi szaranya vagyok kérdés hogy nem igaz.


De vissza a tárgyhoz: vágyik a testközelségre mint a legtöbb kisbaba. Másnak sincs segítsége, igen kevesekhez jár át napközben bejárónő vagy anyuka takarítani egyébként. Meg kell próbálni megtalálni, mi köti le, írok pár dolgot ami a lányomnál bejött:


- amíg mosogatok, befektetem a babahintába, 15 percig elvan mert lát és játékok vannak rajta

- járókában fekszik a játszőnyegen 20 percet max amíg felseprek

- kiságy, zenélő forgó bekapcs és azt is nézi 10-15 percig.

Persze a köztes időben felveszem, és közben is folyamatosan beszélek hozzá hogy ne legyen ideje rájönni hogy unatkozik és vegyem már fel.

Ez persze nem volt mindig így, hetekig próbálgattam nála mi jön be.



De ez a "szaranyavagyok" meg "nincsensegícccségem" már tényleg unalmas. Senki nem szaranya, ez egy XXI. századi mesterségesen generált erőltetett fogalom amit Ti ragasztotok magatokra a nyavalygásotokkal és ezért maradt még mindig a köznyelvben.

És sokaknak sincs segítsége mert Magadnak szülsz, nekünk gyeses anyukáknak most EZ a munkánk! Ezért vagyunk itthon 2-3 évet. Amikor dolgoztam sem nyafiztam hogy "jajjajaj nincs segítségem", még jó, jött volna valaki napi egy órát helyettem dolgozni?!? Mire föl?

2018. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%
A 4-es válasz nagyon igaz!
2018. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Mindent kipróbáltam már,sok zenélő villogó játéka van,2féle hinta,ő nemhogy 20percet de 5öt sincs el akkor sem ha ott vagyok.És ha nincs segítségem akkor nincs ezt nem lehet máshogy megfogalmazni.Örülök hogy ti szuperanyuk vagytok!!!De nem arra vagyok kiváncsi hogy ki kivel ért egyet hanem arra amit a kérdésben leírtam! Ha esetleg nehezen megy a szöveg értés akkor nem itt kellene olvasgatni hanem valami fejlesztő tanár mellett :) 1,2 válaszoló köszönöm,én is arra gondoltam hogy majd ha már mászik talán jobb lesz :) ezekszerint igy is van .
2018. jan. 5. 10:13
 7/25 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező! Én megértem, h rosszul esett, én sem szeretem ezeket a "most de megmondtam a nagy igazságot" típusú válaszokat. A legtöbb családban azért van anyukának segítsége azt szögezzük le, csak ezeket ilyenkor mindenki elfelejti. Az is nagyon sokat jelent, h apuka vagy nagyszülők tudnak egy kicsit a babával lenni, míg anyuka pihen vagy takarít.

Válaszolva a kérdésre: nem minden nőnek jelent egyet a tisztaság, a rend, a rendes étlel. Van aki erre igényesebb és van akinek ez századlagos. Egy mirelit pizzát bárki be tud tenni a sütőbe ez 2 perc, de vannak olyan családok, ahol másra is van igény. Ott sajnos ezekt az igényeket le kell tudni adni. El kell tudjad fogadni, h ez egy ilyen helyzet, egy átmenti állapot, ami majd idővel változni fog. ha nincs időd főzni, rendelj étlet, ha nincs időd takarítani csináld csak a legszükségesebbeket. Én tudom mit érzel, nagyon nehéz megalkudni, de most muszáj.

Az, h nics el a gyerek elhiszem, az enyém is ilyen volt, probálj vele mondókázni, énekelni, esetleg nagy képeskönyvből mesélj neki. Hallgassatok zenét. Legyél vele, de probálj lekötni, h ne kelljen állandóan cipleni. Vagy ami még eszembe jutott, h magadra is kötheted, hátha az segít.

2018. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
De megint mi a reakció? Hogy mi szuperanyuk vagyunk. A te szövegértésed is nulla! NINCS szaranyu meg szuperanyu, felfognád? Mártíranyu van és hétköznapi nő, ha ennyire szereted a címkéket. Tanácsokat is kaptál de csak hajtod a magadét. Akkor sok sikert, ez a mártírszerep jól fog jönni még a kövi 20 évben.
2018. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%

Amìgy vicces hogy fejlesztő tanárhoz hajtod a nálad ezekszerint sokkal talpraesettebb nőket. Te 1 darab 5 hónapossal itt nyavalyogsz mert nincs aki besegít a világ legtermészetesebb dolgába, hogy egy gyerek mellett mosogass...............de netezni van időd azt azért megjegyezném. De a szád mégis akkora hogy fejlesztő tanárral vagdalkozz azoknak akik pont nincs szükségük sem harmadik emberre sem egy rakat idegen néni vigasztalására


Állj fel, ne sajnáltasd magad es vágd le a címkéket magadról és másokra se aggass rá. Boldogabb nő leszel!

2018. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

3as kommentelő neked is köszi :)

Még annyit azért hozzáfűznék hogy ha unalmas akkor görgess tovabb csillagom,én is unom az ilyen válaszokat ,szinte minden kérdésnél látok hasonlót,de egyszerűen nem reagálok rá.Sztem nektek is sikerülne,próbáljátok ki ;) az meg hogy szaranyavagyok....hát ha egyszerűen igy gondolom nem fogom azt írni hogy tuti a legjobb anya vagyok csak a gyerekem hülye!Valamit én csinálok rosszul és ezért ilyen,vagyis nem hiszem magam jo anyának ami túlzás ugyan de máshogy ezt sem tudom megfogalmazni.Bocsika hogy untatlak titeket...Ja hogy ez az oldal azert van hogy kérdezni tudjunk?Tudtátok ti ezt?Nem rosszabb ez a kérdés mint a kétszáz mit szóltok ezekhez a nevekhez....na de mindegy ,görgess tovább ,puszi

2018. jan. 5. 10:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!