Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan játszotok a 3...

Ti hogyan játszotok a 3 hónapos babáitokkal?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne,mert az én babámat nem kötik le a zenélő/világító játékok.Csak azt szereti,ha beszelek hozzá,mesélek neki vagy könyvből mtogatom a képeket.Tornáztatást is szereti,de hason egyenesen gyűűűlöl lenni.Ahogy hasra teszem üvölt, és rögtön hátára fordul.Még nem fog, de mar nyúl dolgok felé.A ti babáitok ennyi idősen mit szeretnek játszani?

2018. jan. 22. 17:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%

Hordozókendőt profi helyen vegyél és ne riasszon meg at ára: hosszú távon ezerszer jobban megéri, mint mondjuk egy babakocsi ugyanannyiért:

[link]


Általában ilyen helyeken szívesen meg is mutatják a legfontosabb kötési módokat (Elölre, hátulra hordozáshoz, vízszintesen eléd tejcsizéshez, sima beülő kapaszkodóval ha már nagy és nem az egész hátát-nyakát kell tartani, csak a popsiját, aztán oldalra akár kettőt is jobbra-balra ha már tesó is van stb.)


És az élmény, amikor lóg rajtad két gyerek, (vagy három) :D de azt látod, hogy egy babakocsis küzd a lépcsővel, erre odalibbensz, felkapod a babakocsi másik oldalát és még neki is segítesz felcihelődni :D :D :D

Meg a babakocsisok nézése ilyenkor.... :D :D :D

2018. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

25.: Az első hihetetlenül ki tudta fejezni magát. Amikor még csak annyit tudott mondani totyogikám, hogy "apa", "anya" és "NEM!" :D a többit simán elmutogatta :)


Pld meg akartam mosni a kezét. Megnyitottam a csapot és már tuszkoltam is oda, hogy tessék mosakodni. Erre ő. ijedt hangon: "neeem!", majd megfordult, nagyon komoly arccal rám nézett, és fújkálni kezdte az ujját, hogy "forró". És tényleg az volt, észre sem vettem volna :)


Volt sokszor olyan is, hogy nem konkrétan "nekem mondta" csak úgy "magában beszélt". Átvillamosoztunk a Duna felett a hídon, bambult kifelé az ablakon, egyszer csak elkezdte "szappanozni" azaz dörzsölgetni a hasát, mutatni a víz, pancsi jelét saját magának. :D

2018. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
#de szuper!milyen kis okos!tuti meg fogom próbálni megtanítani!a kendőt is ki fogom próbálni.amúgy is imádom ha közel van hozzám(az ölemben).nagyon praktikus is, mivel nem olyan könnyű fél kézzel csinálni mindent és a kendő kényelmesebb is neki mint az ölemben.annyira jó ötleteket adtál!!köszi 🙌
2018. jan. 22. 18:26
 24/31 A kérdező kommentje:
mondjuk a másik 2 tesó már nagy,őket nem valószínű,hogy magamra kötöm...pedig ha bírnam tuti őket is magamra kötném 😃😃😃
2018. jan. 22. 18:28
 25/31 anonim ***** válasza:
50%

Ja hogy már van két nagy? Miért nem ezzel kezdted :D

Akkor csak azt a pár hónapot kell kibírni, amíg felül, mászik... És a tesók játszanak vele, megmutatnak neki mindent :D

2018. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
igen egy 4 és egy 7 éves!együtt is el szoktak játszani,de legtöbbet velem együtt szeretnek.A 7 éves meg a kis "mama" aki mindig mindent megmutat a kisebbeknek, meg irányítja őket!😍
2018. jan. 22. 18:44
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos babának, aki mèg fogni se tud eleg inger ha beszélsz hozza, bábozol kis plüssökkel. A világító, zelélő jàtékok ráérnek majd 5-6 hónaposan. Ilyen idősen max a feje fölé lógatott forgót nézegette 5 percih, aztán az is sok volt. Pelenkázásnál, öltöztetésnél húztam fel zenélő játékot, ezt össze is kötötte, hogy most epp mi történik. Ilyenkor lehet extran dögönyözgetni, puszilgatni, gyürkészni. 3 hónaposnak eleg ennyi és ilyenkor már hason szépen ki kellene tartania a fejét, úgyhogy mar eddig is kellett volna picit hasra tenni, mégha nem is szereti, mert ettől fejlődik a mozgása. Ezt az első okosak miatt írom.

Babajelbeszéd - én hasznaltam, de kb 10-11 hónaposan kezdtem a mutogatást. Sok jelet hasznaltunk, a kedvencei voltak az alma, keksz, tej, könyv és apa. Jó volt, hogy amikor nem volt otthon apa, igy emlegette, tudtam, hogy gondol rá. :-) Másfél évesen a tengerparton allandóan a tengerre mutogatott, hogy pancsi. Zabálnivaló volt. 2,5 evesen beszélt csak mondatokban, úgyhogy nekem nagyon jól jött ez a módszer.

2018. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

#31.igen éppen ezért szoktam hasra tenni még ha nem is szerti.egyszerre csak pár percre,de napjában többször.a fejét már szépen tartja,de valami miatt nagyon nem szeret hason lenni (ezért is tanult meg ilyen hamar átfordulni 😃)

De édes lehetett a babád mikor mutogatottt.Én is biztosan meg fogom próbálni megtanítani a baba jelbeszédet neki.remélem sikerrel járok.😅

2018. jan. 22. 19:52
 29/31 anonim ***** válasza:

Szia én is raktam hasra ennyi idősen, az enyém is utált hason lenni, de a mozgásfejlődés miatt fontos. Ez az első lépés, hogy megerősödjön a hátuk. Tehát én is szar anya vagyok lol :D

Énekeltem neki, mondókáztam még, tornáztattam, masszíroztattam. Meg csináltam a dolgomat itthon mert ő eszik-alszik baba volt többnyire.

2018. jan. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Probald meg fokozatosan hasra szoktatni. Eloszor fektesd a te hasadra hogy lassa az arcod, vagy legyen a kezedbe hason. Csak par percre. Egy ido utan nem fog a foldon fekves gondot okozni :) bocsi nincs ekezetem :(
2018. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!