Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha a szüleim...

Mit tegyek ha a szüleim beleszólnak a gyerekem nevelésébe?

Figyelt kérdés
Elnézést ha hosszú lesz. Első unoka. Jelenleg a szüleimmel élek, mert éppen válófélben vagyok. Nemrég született meg a kisfiam. Imádom a családom, soha nem gondoltam volna, hogy problémák lesznek. Amióta itt vagyunk a picivel csak az állandó vita megy. Édesapám folyton beleszól mit hogyan csinálok. Miért ennyit adsz neki enni? Miért sír? Öltöztesd fel jobban. Édesanyám meg konkrétan azt hiszi övé a gyerek mert ő akarja fürdetni, ő büfizteti stb. 10 percenként járnak be hozzánk a szobába naponta. Nincs együtt töltött idő kettesben a kisfiammal mert állandóan megzavarnak. Ezt szóvá tettem és én voltam a rossz hogy miért vitatkozok. Tegnap már az történt, hogy ölben volt a kisfiam, édesapám bejött és mondta tegyem le a babát mert ő játszani akar vele. Nem tettem, kiment, majd visszajött 10 perc múlva hogy szólt, hogy játszani akar vele és mérgesen kiabált édesanyámnak hogy miattam nem tud játszani mert az ölemben van. Úgy hogy előtte, egész délelőtt bent volt a szobánkban. Könyörgöm én vagyok az édesanyja és szeretnék a kisfiammal lenni úgy, hogy 10 percenként nem zavarnak. Próbáltam édesanyámmal beszélni mert ő anya hátha megért, de nem én vagyok a rossz. Mi a véleményetek?

2018. febr. 8. 09:04
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már gyerek. 28 éves vagyok. Eddig a férjemnél laktam és most, hogy vége újra kell építenem az életemet. Kemény vagyok és éppen ezért vannak az állandó napi szintű családi viták. Mert megmondom a magamét. De semmi nem használ, ha szépen, ha durván szólok teljesen mindegy. Nem akarták, hogy elmenjek mert hogy először építsem fel újra az életem.
2018. febr. 8. 09:18
 12/36 anonim ***** válasza:
72%
10 ez baromság. A legtöbb általam ismert nagyszülő állandoan unokázni akar. Én szüleim is holott szuper szülők voltak!
2018. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
23%
Ha tényleg kemény határozott lennél, nem kerdezted volna a netező idegeneket hogy mit csinálj a szüleiddel. Nekik gyerek vagy aki odavitt egy kisebb gyereket. Ha tudnál hova menni, menj! Azzal megoldod a dolgot. Nem úgy allítod talpra újjá az életed hogy vissza avanzsálódsz gyereklánnyá.
2018. febr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Nem is ez a baj. Örülök, hogy szeretik. De van egy határ. Ő az én kisfiam. Ne vegyék már el tőlem a nevelését és a vele együtt töltött időt. Nem nekik szültem.Ha ezt így elmondom azt mondják hülye elveim vannak. Meg mit képzelek, a gyerek mindenkié és joguk van ehhez. Mindenkié?? Na itt kiadtam magamból a dühömet. Még édesanyám is nekik ad igazat. Persze, mert kikapja a kezemből, hogy Ő majd megbüfizteti..
2018. febr. 8. 09:24
 15/36 A kérdező kommentje:
Szerettem volna megkérdezni más emberek véleményét erről. Hogy tényleg én vagyok igazságtalan és normális amit csinálnak? Mindig nagyon szoros és jó kapcsolatom volt a szüleimmel ezért tűnt jó megoldásnak, hogy addig visszamenjek hozzájuk, mert nem volt hova mennem.
2018. febr. 8. 09:27
 16/36 anonim ***** válasza:
4%
Ha visszaköltözöl a szülökhöz, akkor egyértelmüen még gyereknek tartod magad. Egy felnött nem így viselkedik, hanem megoldja a lakhatását is meg egyebeket is a szülei nélkül.
2018. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
És van lehetőséged (elsősorban anyagi), hogy elmenj a kicsivel albérletbe? A gyerek édesapja támogat, segít, vagy felszívódott?
2018. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
76%

#16 tiilus példája vagy a Földön fekvőbe is belerúgunk embereknek. Ha annyira jól menne neki és megtehetné biztos nem költözik vissza. Mint ahogy annyi ember sem venne fel hitelt.

Most válik és van egy újszülött babája. Mit vársz mit csináljon? Váltsa meg a világot is, hamár az eddigi életét nem élheti? Szerintem ő sem így képzelte a gyerekvállalást.

És akkor én leszek az aki a pasit is szidja, hiába nem tudom miért válnak. Egy 6 hetes babát és az anyját " utcára rakta".

Amúgy a férjed az apa?

2018. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
De azt mondja meg valaki, hogy mésgis hogyan költözzön albérletbe egy 6 hetes babával úgy, hogy gondolom még nem is dolgozik. Mert csak addig a pontig okos mindenki, hogy költözzön el...
2018. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
86%

12-es, a normális nagyszülö, ha napi szinten unokázik is, tiszteli a szülö kéréseit, és úgy imádja az unókát.


Itt erőszakosak, szinte saját gyerekként tekintenek az unokára. Ez már beteges, valószínű, h vmit pótolni, kompenzálni akarnak maguk felé.

2018. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!