Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha a szüleim...

Mit tegyek ha a szüleim beleszólnak a gyerekem nevelésébe?

Figyelt kérdés
Elnézést ha hosszú lesz. Első unoka. Jelenleg a szüleimmel élek, mert éppen válófélben vagyok. Nemrég született meg a kisfiam. Imádom a családom, soha nem gondoltam volna, hogy problémák lesznek. Amióta itt vagyunk a picivel csak az állandó vita megy. Édesapám folyton beleszól mit hogyan csinálok. Miért ennyit adsz neki enni? Miért sír? Öltöztesd fel jobban. Édesanyám meg konkrétan azt hiszi övé a gyerek mert ő akarja fürdetni, ő büfizteti stb. 10 percenként járnak be hozzánk a szobába naponta. Nincs együtt töltött idő kettesben a kisfiammal mert állandóan megzavarnak. Ezt szóvá tettem és én voltam a rossz hogy miért vitatkozok. Tegnap már az történt, hogy ölben volt a kisfiam, édesapám bejött és mondta tegyem le a babát mert ő játszani akar vele. Nem tettem, kiment, majd visszajött 10 perc múlva hogy szólt, hogy játszani akar vele és mérgesen kiabált édesanyámnak hogy miattam nem tud játszani mert az ölemben van. Úgy hogy előtte, egész délelőtt bent volt a szobánkban. Könyörgöm én vagyok az édesanyja és szeretnék a kisfiammal lenni úgy, hogy 10 percenként nem zavarnak. Próbáltam édesanyámmal beszélni mert ő anya hátha megért, de nem én vagyok a rossz. Mi a véleményetek?

2018. febr. 8. 09:04
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Na pont emiatt nem tudnek en sem a szuleimmel lakni mar gyerekkel. Nekem anyosom is ilyen akaratos, ontorvenyu.

Kitartast, aterzem a gondod.

Koltozz, amint lehet!

2018. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit tudsz tenni hogy beszélsz velük, és nagyon határozottnak kell lenned, állj ki a véleményed mellett. Azt is mondhatod h ha nem változik a helyzet előbb-utóbb elköltözöl.

Szabj időt hogy mikor lehetnek ők a babával, pl. ha elaltattad, akkor menj ki szólni nekik h most 1-2 óráig ne zavarjanak mert elaludt és nem szeretnéd ha felébresztenék.

Lehetne azt is, hogy megbeszéled anyukáddal, hogy minden 2. vagy 3. nap fürdetheti a babát, de a többit te szeretnéd. Ugyanígy a büfiztetéssel is, amikor pihenni szeretnél nyugodtan büfiztetheti, de ne minden alkalommal.

Biztos nem akarnak rosszat a szüleid, csak nyilván most annyira örülnek a babának és úgy látják hogy ti mindketten pátyolgatásra szorultok, hogy ezért viselkednek így. Sokszor sajnos az ilyenek miatt pont gyerekszületés után romlik meg a kapcsolat a szülőkkel, akkor is ha előtte jó volt a viszony.

2018. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
33%
Csak az önnáló élet a megoldás.
2018. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
32%

Le kell rázni az erőszakos nyomolú szülőket.


Az én anyám is ilyen volt, bár nem babával. Még otthon laktam gimi utolsó évében 18 évesen és hetente egyszer pár órát tudtam együtt lenni a barátommal nálunk.


Az anyám nekem esett, hogy ne sajátítsam ki(?), ne vonuljunk el kettesben, mert az öcsém szívesen beszélgetne vele..


Hát én olyan hisztit levágtam, alig szóltam hozzá, elhordtam mindennek, érettségi után halasztottam, albérletbe mentem és dolgozni kezdtem, mindezt miatta.


Anyám észhez tért egy év alatt valamennyire, de most, hogy már anya lettem és sikeres, közölte, hogy megoszthatnám a pénzem az öcsémmel, mert neki nincs annyi!


Lekorlátoztam újra minimálisra a kapcsolattártást. Mást nem tudsz tenni az ilyen emberekkel. Amíg muszáj ott laknotok, addig elmentek napi 2 nagy sétára, szerzel egy zárat a szobaajtóra, ha pedig megvan a válás utáni vagyonmegosztás és le tudsz lépni, tisztázod, hogy nem vagy kíváncsi nevelési tanácsokra és akkor és azt csinálsz, amit akarsz, ha pedig látni szeretnék az unokát, akkor ők is azt csinálják, amit te mondasz. Máshogy nem lehet.


Tisztába fognak kerülni a nagyszülői jogaikkal, kérhetnek havi 1x 2 óra gyereklátogatást a jelenlétedben a gyámügyön, ha nem tetszik nekik a te rendszered, pont ennyi joguk van csak, ennyire "közös" a baba.

2018. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

27-es, könnyen beszélsz, hogy még nem történt veled ilyen. Olyan elméleteket mindenki tud gyártani, hogy "ha velem történne, akkor....(okoskodás)", csak amikor ott van az ember, akkor jön rá, hogy nincsenek barátok, nincsenek szülők, nincs támogató munkahely, nincs gyerekeseknek kiadott albérlet (elérhető áron főleg nincs), és akkor marad az anyaotthon vagy a híd lába.


Amúgy egy 6 hetes gyerekkel hova tudna menni és ki venné fel? Segítek: SENKI!

Ráadásul lehet, hogy neked idősebb a gyereked, velük azért könnyebb, mert minél nagyobb, annál önállóbb, jobban megérti a dolgokat, hogy mi miért történik, egy 6 hetes nem.


A leggyorsabb esetben is a baba 6 hós korában tudna elmenni dolgozni, mert beadja bölcsibe, de mivel kisgyerekes, szinte esélytelen, hogy egy jól fizető, normális időbeosztású munkát kapjon, amiből fenn tud tartani egy albérletet és magukat. Még Bp-en sem kapna, nemhogy vidéken, a részmunkaidőt meg felejtsd el, mert abból nem élnek meg.


Kérdező: Minden bőrt perelj le apukáról, fizessen mint a katonatiszt, minden sz.métségéről számolj be, a legjobb, ha vannak bizonyítékaid (megcsalásra, -ha történt- bántalmazásra stb.).

5 év házasságba azért már te is tettél bele, nem küldhet el csupasz fenékkel bele a nagyvilágba.

2018. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked is van tulajdonjogod abban a lakásban ahol éltetek a férjeddel, akkor neked is jogod van odaköltözni, a kicsivel is! Nem rakhat ki téged!
2018. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!