Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha a szüleim...

Mit tegyek ha a szüleim beleszólnak a gyerekem nevelésébe?

Figyelt kérdés
Elnézést ha hosszú lesz. Első unoka. Jelenleg a szüleimmel élek, mert éppen válófélben vagyok. Nemrég született meg a kisfiam. Imádom a családom, soha nem gondoltam volna, hogy problémák lesznek. Amióta itt vagyunk a picivel csak az állandó vita megy. Édesapám folyton beleszól mit hogyan csinálok. Miért ennyit adsz neki enni? Miért sír? Öltöztesd fel jobban. Édesanyám meg konkrétan azt hiszi övé a gyerek mert ő akarja fürdetni, ő büfizteti stb. 10 percenként járnak be hozzánk a szobába naponta. Nincs együtt töltött idő kettesben a kisfiammal mert állandóan megzavarnak. Ezt szóvá tettem és én voltam a rossz hogy miért vitatkozok. Tegnap már az történt, hogy ölben volt a kisfiam, édesapám bejött és mondta tegyem le a babát mert ő játszani akar vele. Nem tettem, kiment, majd visszajött 10 perc múlva hogy szólt, hogy játszani akar vele és mérgesen kiabált édesanyámnak hogy miattam nem tud játszani mert az ölemben van. Úgy hogy előtte, egész délelőtt bent volt a szobánkban. Könyörgöm én vagyok az édesanyja és szeretnék a kisfiammal lenni úgy, hogy 10 percenként nem zavarnak. Próbáltam édesanyámmal beszélni mert ő anya hátha megért, de nem én vagyok a rossz. Mi a véleményetek?

2018. febr. 8. 09:04
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértést. A férjem az apja a kisfiamnak. Megcsalt és közölte, hogy menjek el mert odaviszi az új barátnőjét. 5 év házasság után és szülés előtt egy héttel képzelhetitek mit éltem át. Nem volt hova mennem és jelenleg anyagilag sem állok úgy, hogy ki tudjak fizetni havi 60.000 Ft-ot albérletre.
2018. febr. 8. 09:47
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anyu nagyon konok.Mikor kijöttünk a kórházból mondtam neki, hogy nem kell ide jönni hozzánk 1 hétre, de egyszerűen ,,beköltözött".

Lefektettem a szabályokat.ELmondtam én hogy képzelem és megkértem, hogy tiszteljen meg azzal, hogy elfogadja amit kérek.Ő meg apu a mai napig gyereknek néz..pedig elmúltam 38 éves.Örülök, hogy vannak és szeretem őket de sokszor mennek az agyamra.Pedig nem élünk együtt.

Próbálj anyukáddal higgadtan beszélni és elmondani neki, hogy azzal a gyereknek se tesznek jó ha épp el van altatva és már fel is ébresztik, meg ha elkapatják, hogy egyfolytában kézbe van azzal is neked nehezítik a későbbi dolgodat.Mikor valamit csinálnak ami neked nem tetszik mond el ,hogy miért.Lehet vita lesz, sőt biztos, de hátha észérvekkel meg lehet őket is győzni.

Ha nagyon nem megy akkor ahogy tudsz költözz el.De gondolom nem azért mentél haza mert lehetőséged van erre.Kívánom nektek a legjobbakat.

2018. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
10%
19-es úgy,hogy aki körültekintően vállal gyereket,az nem arra apellál,hogy majd az uram eltart,hanem ha bármi beüt,akkor legyen neki is jövedelme.Szóval úgy megy el szülni,hogy jogosult legyen csedre/gyedre.
2018. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
40%
Nincs másik rokon / ismerős, aki ideiglenesen befogadna? Ahol exed meg az új nő lakik ki a tulaj? Ha közös az exeddel, akàr ő is költözhetne az új nőhöz... te kisbabàval vagy ők meg szeressék egymàst ahol akarják .. Ha maradnod kell, akkor zár az ajtóra? Legrosszabb esetben exeddel egy ingatlanba? Inkább kerülgetném az új nőt, mjnt hogy a gyerekemet állandóan kiszedjék a kezemből...
2018. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
81%

23-as, ne légy már "földmüves", ha érted.

5 éves házasok, lakással, csak a férj kirakta, mert valszeg a férj nevén van a lakás, és ezzel visszaél, semmibe veszi, h öt évig közösen fizették, és bizonyos dolgokat közösen teremtettek meg.

Amúgy lehet, h dolgozott a kérdező, csak épp nem százezreket keres, hanem havi 120-at, amiből félre tenni nem igazán lehet.

2018. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
86%

#23 mert arra kell apellálni, hogy egy újszülöttel kitesznek?

A férjemmel vettünk közösen lakást. Ha elfelezzük szinte biztos, hogy nem fogok tudni új lakást venni. Szültem, szinte 100% biztos, hogy a munkahelyre nem vesznek vissza.

Tehát Gyerek előtt dolgoztam, vettünk közösen lakást, autót és van közös jövőkép.

Ha elválnánk maradna fél lakás, fél autó, gyed (munka keresés) és egy romokban heverő jövőkép + gyerek.

Szóval a valóságban nem olyan egyszerű. De tök jó ahol mind a két félnek milliók csücsülnek a bankszámláján. De ez ne Magyarországon jellemző.

2018. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
20%
Én is 5 éve házas vagyok,ápolónőként dolgozok,szóval nem hozok haza túl sokat,van gyerek is,de ha történne valami,mennem kellene a gyerekkel,vagy más miatt egyedül maradnék vele,akkor sem költöznék vissza a szülőkhöz,pedig jó a kapcsolatunk.Megoldanám önerőből,ha meg ne képes rá,akkor viselje el,amíg otthon lakik.
2018. febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy eltartott a férjem. Sőt most sem tartanak el a szüleim és még a rezsibe is beleadom a mi részünket. Egyszerűen jelenleg nem vagyok képes kifizetni +60-at albérletre. Nem így képzeltem a dolgokat, eszembe sem jutott, hogy ez megtörténhet. Azon vagyok, hogy megoldjam, de én kérek elnézést, hogy császár után nem vagyok képes azonnal albérletet keresni. Kedves utolsó! Tudod ha nekem is nagyobb lenne a gyerekem és dolgoznék valószínűleg én is meg tudnám oldani szülői segítség nélkül az elköltözést. A szüleimmel pedig mindig is nagyon szoros és jó kapcsolatom volt. Még boldog is voltam, hogy végre együtt töltünk több időt és segítenek kiheverni a válást. Boldog családként élünk együtt addig amíg összeszedem magam. De ezt a viselkedést még nekik sem engedhetem meg. A kisfiam az első és jelenleg fogalmam sincs hogyan tovább. El kell mennünk a saját érdekünkben de nem tudom hogyan. Van félretett pénzem, de azt a kisfiamnak takarítottam meg. Nem szeretnék hozzá nyúlni.
2018. febr. 8. 11:09
 29/36 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Kérdező! Teljesen jogos, hogy bántanak és dühítenek ezek a dolgok! Ha sem szép szóval sem határozottabb kérésedre sem értenek a szóból, én felhasználnám a helyedben a félretett pénzt. Hogy miért? Mert azt írod, a kisfiadnak gyűjtötted...Gondolom,nem pelekára és mindennapi kiadásokra, hanem későbbre. Nos, a kisfiadnak most egyetlen dologra van szüksége, egy nyugodt, kiegyensúlyozott édesanyára. Nyilván ez elképesztően nehéz lehet ilyen előzmények után, de ha az öszzeg -és a gyerektartás!! - lehetővé tennék, hogy egy egyszobás nyugodt kis SAJÁT zugotok legyen, én mindenképpen lépnék a helyedben. Lehetőleg másik településre...és nem is beszélném meg előre enkivel, mert egész biztos, h a szüleidnek már most arról szólna, h elszakítod tőlük az unokájukat... A férjed egy utolsó gusztustalan ember, de az életednek most ez a szakasza ezzel az új kis csodával, aki a kisfiad, igenis boldog kell /ene/, hogy legyen.
2018. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hallgatnak meg, vagy megszöksz, vagy megszoksz. Gondolom, nyugdíjasok (ha állandóan otthon vannak) és most új, izgalmas feladatuk lett, amitől hasznosnak és megint főnöknek érezhetik magukat. Kínodban, mintegy pozitív ellencsapásként megpróbálhatod bevonni őket a baba körüli olyan teendőkbe, amik szerinted "beleférnek". Pl. amíg alszik, vihetik a ház körül sétálni - ez tényleg hasznos is, a nagyszülő is büszke és el is fárad :), te meg nem maradsz le semmiről. Biztos akad még olyasmi a baba körül, amitől még nem ők fogják "nevelni", neked meg tényleg segítség. Próbálj meg egy közös 4-es napirendet kialakítani velük, amiben viszont legyenek meg azok a dolgok, amikhez ragaszkodsz, hogy te akarod csinálni egyedül (pl. fürdéshez, etetéshez, altatáshoz visszavonultok). Ha szükségét érzed, a zárható ajtót is megbeszélheted velük, humorosabban csak táblát, hogy a "vigyázz, a baba alszik".
2018. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!