Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek egy gyereke van és nem...

Akinek egy gyereke van és nem is szeretne többet vállalni az miért döntött így? Nem hiányzik a tesó?

Figyelt kérdés
Én mindig is azt mondtam, hogy egy gyerekem lesz, hogy azt rendesen fel tudjam nevelni. A szörnyű terhesség csak ráerősített erre a tervemre. De mindenki azt mondja, hogy önzőség testvér nélkül hagyni a babámat. Ti mit gondoltok erről?
2018. febr. 8. 12:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

jó dolog a testvér, de anélkül is felnő a gyerek, nem lesz semmi baja.

egyik közeli családtagom egyke. a családtagok folyamatosan uszították,hogy mondja a szülőknek,hogy legyen még tesó.

azóta felnőtt egykeként és nem bánja,hogy nem lett, jó gyerekkora volt, minden figyelmet és támogatást neki tudtak szentelni a szülők, nem szenvedett semmiben hiányt.

ugyanúgy vannak egyke barátnőim, tök jó a kapcsolata a szüleivel, a szülők mindent meg tudnak neki adni, elvannak így is.

míg vannak olyan ismerőseim,akik sokat szenvedtek a tesók miatt, nem kaptak annyi figyelmet, támogatást. nem volt saját szobájuk, sokat veszekedtek a tesókkal, egymás cuccait használták mert nem volt pénz mindegyik gyereknek újat venni mindenből.

nem mindig akkora öröm a tesó

nekem van egy,jó hogy van, de szerintem ezt nem lehet számon kérni a szülőtől, nektek kell eldönteni a férjeddel,hogy legyen vagy ne.

ne másokra hallgass. a ti döntésetek.

én is csak egy gyerekre vágyom,de neki meg szeretnék mindent adni és jó viszonyt szeretnék vele kialakítani.

2018. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem a javára válna a testvér.

Az én fiam is nagyon magányos.Ő kijelentette neki kell kistesó.


Most rajta is vagyunk az ügyön.

Nekem is nehéz terhességem volt hidd el.Újra élesztettek.

De minden terhesség más és más.

De ez nem a mi dolgunk.A te döntésed.


Minden jót!

2018. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Elméletben örülnék még egynek, ha lenne. Lehet a gyereknek is jót tenne. De nem bírnám fizikailag. Ennél az egynél is rémálom volt az 1. év. Kizárt, hogy bevállaljam újra, pláne, hogy itt van már egy.
2018. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 1 fiam van. Több nem lesz már. Oka több is. Az egyik, hogy annak ellenére, hogy gyors és könnyű szülésem volt, mègis rettegtem a fájdalomtól. Később az élet alakult úgy, hogy nem volt alkalmas egy pici baba. Most meg már a korom miatt nem szülök. A fiam nem bánja, hogy egyke. 46/n
2018. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

A legnagyobb ajándék, amit adhatok a fiamnak, hogy nem lesz testvére...

5 éves, nem tervezünk több gyereket.

A férjemnek 1 tesója van, nekem 3. Egyikünk sincs jóba a tesójával. Mindkettőnk legjobb barátja/barátnője egyke.


Na jó. Hogy a tesó szülés témáról is beszéljek. Soha nem tesót kellene szülni, hanem még egy gyereket, mert a szülők szeretnének még egy gyereket.

Attól, hogy szülsz egy testvért, nem biztos, hogy jó lesz a kapcsolatuk. Tudom, vannak jó testvérek is, de a nagy többség gyerekként állandóan harcol egymással, felnőttként meg felszínesen tartják a kapcsolatot.


Tudom, hogy leponzoznak ezért, de vállalom.

Ha nem szeretnél még egy gyereket, ne szülj!!

2018. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jó dolog a testvér, az én környezetemben, családomban jóval többen örülnek neki, hogy van testvérük, mint ahányan nem. De nem mindenáron. Ha nem fér bele anyagilag, idegileg, időben, egészségben... stb, akkor nem jó döntés külső elvárás miatt vagy bűntudatból vállalni.
2018. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Az, hogy milyen testvérek lesznek, az konkrétan azon múlik, hogy milyennek neveled! :)

Aki azt mondja, hogy felszínes lesz a viszonyuk és állandóan harcolni fognak egymással, hát ott valószínűleg a szülők valamit nagyon elrontottak! :O

Nálunk a családban minden testvér nagyon összetart (anyukám, mamám testvérei, az ő gyerekeik, unokáik), de még az unokatestvérekkel, másodunokatestvérekkel is bensőséges a kapcsolatunk!

Nekem nem lett testvérem, mert anyum + apum között nagyon megromlott a kapcsolat és elváltak, még egész kicsi voltam. De mindig hiányoltam és egész életemben voltak olyan időszakok, amikor mindig előjött ez a téma, hogy milyen jó is lenne, ha lenne tesóm! Az oviban, suliban is kb. mindenkinek volt tesója, ritkaság számba ment, aki egyke volt és állandóan az volt a téma, h milyen programokat csináltak, miket csináltak a tesóikkal. Rosszul éreztem magam, magányos voltam. :(

Nekem már van 2 gyerekem és talán lesz majd 3. is. 1,5 év korkülönbség van köztük, nagyon jó testvérek, imádják egymást! Soha nem volt köztük verekedés, apróbb viták vannak a játékokon, de tettlegességig soha nem fajult a dolog. Annyira megható látni, ahogy a nagyobbik segíti a kicsit, mindent magyaráz neki, anyáskodik felette. Imádom őket és a kapcsolatukat, mint testvérek! A legnagyobb ajándék, amit adhat egy szülő a gyermekének az az, hogy ad neki egy testvért! <3

2018. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Kettot terveztem, de lanyom 5 eves mar es semmi porcikam nem kivanja, hogy elolrol kezdjem, pedig konnyu terhessegem es szulesem is volt. Kovezettek meg, de idegileg kimerultem egynel. Tobb emberes gyerekem van, neki mindent megadunk, de ennyi. Nem kell tobb.
2018. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

"Az, hogy milyen testvérek lesznek, az konkrétan azon múlik, hogy milyennek neveled! "

A nagy túrót! A gyerekek nem gépek, hogy olyanok lesznek, amilyenre programozod őket. Személyiségük van, amit nem írhat felül a szülő.

Anyósomékkal a mai napig jó a kapcsolata a férjemnek, én is nagyon jóban vagyok velük. Sógornőmet ugyanúgy nevelték, ahogyan a férjemet, mégis gyerekként sem voltak jóban, felnőttként meg ki nem állhatják egymást. Nem is beszélnek soha. Anyósomék is leginkább az unokák miatt tartják a kapcsolatot vele...

Én a nővéremmel gyerekként jó kapcsolatban voltam. Ő is "anyáskodott" felettem (2 évvel idősebb). Felnőttként 1 kanál vízben megfolytanánk egymást, így inkább nem is tartjuk a kapcsolatot.

Szóval nem a szülőn múlik, hanem a gyerek természtetén. Majd felnőttként kiderül, hogy akkor is jó testvérek lesznek-e.

2018. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Én mindig úgy képzeltem 2 gyerekem lesz.Az élet úgy hozta, hogy későn találtam meg a párt ahhoz hogy akár egy is legyen.Ő idősebb nálam, így marad az 1 gyerek, hogy bármi van is azt felnevelhessem, de ha tehetném vállalnék még egyet, mert szerintem is kellene neki a testvér, így ha felnő egyedül lesz a nagyvilágban..:(
2018. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!