Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti bejelentkeztek, vagy...

Ti bejelentkeztek, vagy várjátok, hogy hívjanak, újszülött látogatásakor?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő. Meg volt beszélve, hogy kb mikor 1 hetes a baba, megyünk látogatni (nem egy városban vagyunk, de azért 2-3 hetente megyünk arra). Ez már születése előtt hetekkel le volt egyeztetve. Akkor szóltak (illetve dehogy szóltak, én kérdeztem rá), hogy most mégse, mert sokan betegek, nehogy odavigyünk valamit (nyilván betegen nem mentem volna). Na most én azóta nem kérdeztem, hogy akkor mikor is mehetnénk, ők sem szóltak.

Ti rákérdeznétek, vagy megvárnátok, hogy szóljanak? Lassan az ajándékba szánt kisruhákat is ki fogja nőni. 62-t vettem, de majdnem 60cm-vel született a kissrác... nem mondanám távoli rokonnak, ők az én gyerekemhez kb 10 naposan jöttek, igaz koranyáron.


2018. febr. 15. 09:49
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Ha egyszer azt mondták most nem jó, szerintem ott a labda, hogy jelezzék, hogy már alkalmas. Azért is nem akarom erőltetni, hogy ne az legyen, hogy én nyomulok, hogy mehessek. Mert ennyi erővel most is bújkálhat bennem bármi, ugyan úgy fertőző lehetek.

Amúgy testvérem gyerekéről van szó. Szerintem elég közeli rokon...

2018. febr. 15. 11:08
 12/35 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem tudom, a járvány miatt értenem, de én nekem egyértelmű lenne, hogy a testvérem eljon már akár a 2. Héten.
2018. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
88%
Nem értelek, az elején miért nem írtad meg, hogy milyen fokú a rokonság...
2018. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Az anyuka a tesód vagy az apuka?

Első gyerekeük? Lehet azért félti annyira.

Mi február elején hoztuk haza a második lányunkat, mire hazajöttünka sógornőm volt itt a nagyfiával, isteni finom húslevest főzött nekünk mire hazaértünk. Meg itt volt a kicsi nagytesója, ha beteg lett volna sem tudok mit csinálni. Nem tehetem ki a 2 évest a melléképületbe. Ha az apuka a tesód esetleg tőle rákérdezhetnél hogy mi legyen. Ha az anyuka a tesód akkor passz sajna.

2018. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
59%
Miért nem írta meg az elején, hogy a testvéréről van szó? Talán mert nem gondolta, hogy egy ilyen bunkó viselkedés után még ő lesz a hibás? Miért kell magyarázkodni azért, mert kiírsz ide egy kérdést? Az alap történetben is egyértelmű, hogy Ő idővel, pénzzel, szeretettel fordul a kisbabához és a másik meg lekoptatja, ráadásul szó nélkül. Ha két ember megbeszél egy találkozót, de ott az egyik azt mondja, hogy neki mégsem alkalmas, akkor jogosan nem hívogatja a másik, hogy na de akkor mégis mikor.. Főleg, hogy itt arról van szó, hogy a kérdező akar ajándékozni, továbbra is segíteni, megismerni az új jövevényt, a másiknak “csak” fogadni kellene. Ezen az oldalon soha nem lehet igazad valakivel szemben, aki most szült, de főleg nem egy 5 hetes babával szemben. Az meg, hogy eltelt közben egy hónap, mégis, a kismamának vagy kispapának miből állt volna megkeresni a testvérét 1 perc erejéig, hogy ne haragudj, de ez sokkal nehezebb, mint gondoltam, azt se tudom, hogy hol áll a fejem, mindenki beteg, remélem nem sokára találkozunk. Biztos nem beszélt senkivel egy szót sem az elmúlt 4 hétben. Kérdező, ne hívd újra, “i help you, you help me, not i help you, i help you, i help you”
2018. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
68%

Az, hogy felhívod őket, hogy hogy vannak, nem azt jelenti, hogy nyomulsz és azonnal menni akarsz.

Szerintem ilyenkor nem a kismamától kell várni, hogy mindenkit ő hívjon.

Meg eleve nem értem, hogy ha jóban vagyok és közeli rokonok vagytok, akkor gondolom, szoktatok egyébként is beszélni? Vagy csak mindig személyesen találkoztok? Nem szoktatok egymást felhívni csak úgy?

2018. febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
de, szoktunk beszélni viberen gyakran. De most én nem kerestem őket, nem akartam zavarogni, de ő sem írt egy sort sem. A tesóm gyerekét úgy értettem, hogy tesóm gyereke az újdonsült apuka (nagy a korkülönbség). Igen, amúgy úgy gondolom, ha leírom, hogy közeli rokon, azt higgyétek már el, ne kelljen magyarázkodjak...
2018. febr. 15. 12:08
 18/35 anonim ***** válasza:
76%

17: De miért nem írsz neki? Biztosan jól esne neki.

Szerintem attól, hogy nem mentetek hozzájuk az első pár hétben, még lehet tartani kapcsolatot máshogy. Meg nyilván a testvéred nem venné zaklatásnak, ha felhívnád.

Főleg, ha a testvéred az apuka. Akkor nyilván nem ő van rosszul, nem neki vannak fájdalmai, ha esetleg nehezebb volt a szülés.

2018. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

18! A tesója gyereke az apuka. Nem a tesója.

Ez azért mar más.

Hagyd őket, majd szólnak! Engem is baromira zavart hogy minden nagynéni nagybácsi unokatesó stb. jönni akart első pár héten és mivel nagy a család, konkrétan 2 naponta fogadni KELLETT valakit, hogy ne sértődjenek meg.

Kalkulálad bele hogy az anyának is vannak rokonai, legjobb barátnői, apának is közelebbi rokonok, ilyenkor rohadt sokan állnak sorba, ezért heteket is várhatsz mire sorra kerülsz. A legtöbb család nem szeretne ilyenkor heti 3 turnus látogatót.

Te ha jól ertem az apuka nagynénije vagy. Ez nem közeli..

2018. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

19: Ja tényleg :D

Csak itt írták a válaszokban, hogy a tesód az anyuka vagy az apuka és én azt láttam :D


De azt továbbra is fenntartom, hogy felhívni valakit, megkérdezni, hogy mi újság, hogy van, nem zaklatás.

2018. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!