Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti bejelentkeztek, vagy...

Ti bejelentkeztek, vagy várjátok, hogy hívjanak, újszülött látogatásakor?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő. Meg volt beszélve, hogy kb mikor 1 hetes a baba, megyünk látogatni (nem egy városban vagyunk, de azért 2-3 hetente megyünk arra). Ez már születése előtt hetekkel le volt egyeztetve. Akkor szóltak (illetve dehogy szóltak, én kérdeztem rá), hogy most mégse, mert sokan betegek, nehogy odavigyünk valamit (nyilván betegen nem mentem volna). Na most én azóta nem kérdeztem, hogy akkor mikor is mehetnénk, ők sem szóltak.

Ti rákérdeznétek, vagy megvárnátok, hogy szóljanak? Lassan az ajándékba szánt kisruhákat is ki fogja nőni. 62-t vettem, de majdnem 60cm-vel született a kissrác... nem mondanám távoli rokonnak, ők az én gyerekemhez kb 10 naposan jöttek, igaz koranyáron.


2018. febr. 15. 09:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg őket. Ha meg a ruha miatt izgulsz, nyugodtan elmondhatod azt is.
2018. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ráérsz menni 5-6 hetesen is.

Én kicserélném az ajándékot, és keresnék egy távolabbi időpontot. Most úgyis rengeteg a beteg, influenzás ember.

Aztán üzensz, hogy mikor mehetsz.

2018. febr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom, előtte még nem tudták, hogy hogyan lesznek. Most biztosan el vannak havazva. A betegség meg már akkor is benned lehet, amikor még nem érzed. Ez is érthető. Tényleg rengetegen betegek. Körülöttem is szinte mindenki beteg, munkahelyen is, családban is, baráti társaságban is. Szerintem érhető, hogy egy friss kismama most inkább óvatos.

Egyébként én ilyen pici babához biztosan nem jelentkeznék be látogatóba, nem illik.

De ha így beszéltétek meg és szeretnéd odaadni a ruhát, akkor esetleg ugorj fel egy kicsit, ha úgy is mentek rendszeresen arra. Hívd fel, és mondd el, hogy nem kell készülnie, vendégül látnia, csak felvinnéd a ruhát és megnéznéd a kicsit.

2018. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Így van! Hívd fel, hogy szeretnéd oda adni az ajándékot és csak egy 10percre ugranál be megnézni őket. Vagy cseréld ki amit vettél.

De érthető, hogy félti. Körülöttünk is mindenki beteg. Mi is 3 hete folyamatosan vagy hányás hasmenés vagy influenza vagy nátha.

2018. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

1 hetes babához eszembe sem jutna látogatóba menni, még egészségesen sem (kivétel a nagyon szűk család). Én konkrétan 1 hetesen vittem haza a gyereket a kórházból, a hátam közepére sem hiányzott volna látogató.

De ilyen esetben én megkérdezném, hogy kb mikor lenne alkalmas. Normálisan gondolkodva 6 hét után. A gyermekágy során a legkevésbé sem hiányzik az anyukának a vendéglátás és az azzal járó kellemetlenségek (várni valamivel, pakolni, mosogatni, mi van, ha a baba éppen nyűgös, vagy maratoni cicizésbe kezd, és anyuka konkrétan a vendégek miatt bezárkózni kényszerül a szobába?)

2018. febr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
sosem volt ez a sütök mert jön valaki anyuka, nem ez a gond. És elég közeli rokonok (nyilván nem véletlenül voltak ők is 10 naposan nálunk). Az a kérdés lényege, hogy meg volt beszélve, ők mondták le. Én nem akarok nyomulni, ezért gondoltam volna, hogy megvárom, míg szólnak. Angliából hoztam nekik a ruhákat (egy újszülött szett, sapi, tutyi, body, rugi, rékli, kiskabát, harisnya), nem is volt olcsó (10 felett)... más baba nem várható a családban, odaadni sem tudom másnak. Nem órákra mentünk volna amúgy sem. És rajtunk kívül ugyanolyan fokú rokon meg ment. Kezdem azt érezni, csak ránk nem kíváncsiak, ami meg azért érdekes, mert szinte mindent tőlünk kaptak a bababútortól a szoptatós melltartóig... azért is vettem ruhát, mert tudom, hogy nekik nehéz ilyet kifizetni.
2018. febr. 15. 10:35
 7/35 anonim ***** válasza:
85%

A "nagyon szűk" alatt konkrétan a testvéreket (ill. a babáikat) értettem. A többi rokon nem a szűk család része, hacsak nem valamelyik szülőnek születik új babája, azaz valamelyikünknek új testvére (ilyen is volt a családban).


Igazából elég zavaró a hozzáállásod ezzel a "mindent tőlünk kaptak" és "azért vettem drágát, mert ők úgysem tudnak" stílussal. Jó lesz a méregdrága újszülött szettből sikálni a nyakig felcsúszott újszülött kakit.


De egyébként nem gáz, nem nyomulás, ha akár egy sms-ben is "közlöd", hogy sajnálod, hogy elmaradt a dolog, kéred, hogy szóljon, ha mehettek, nem zavartok. Innentől kezdve azt gondolom, te megtetted a tőled telhetőt.


tényleg nagyon sok a beteg.

2018. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Hát nézd, én úgy gondolom, ha ők tartották magukat szűk családnak akkor, mikor hozzánk odajöttek, akkor ez vica-versa. Az meg, hogy leírtam, csak azért volt, hogy tiszta legyen a kép, hogy nem a 2éve nem látott unokatesó gyereke vagyok.


Nem az a bajom, hogy nem mehettem, mert megyek én 3 héttel később, ha akkorra hívnak. Nekem az a fura, hogy nem hívtak azóta sem, 5 hetes a gyerek. Én meg nem akarok nyomulni

2018. febr. 15. 10:45
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem vica-verza működik. Te lehet, hogy jól voltál. Ő lehet, hogy nincs olyan jól. Biztosan előtte nem tudta, hogy mire vállalkozik.

Én simán el tudom képzelni, hogy annyira elfoglalt, leterhelt, hogy most nem az az első, hogy hívogassa a rokonokat. Ha téged érdekel, hogy hogy vannak, akkor hívd fel, és kérdezd meg. Nem kell ebből ilyen büszkeségi kérdést csinálni.

2018. febr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes a baba. Az 1 héten lemondták a látogatást és 4 hét alatt el sem jutottatok odáig, hogy megkérdezd, mikor lenne alkalmas? Lehet, azt gondolja, hogy megsértődtél (ahogy látom, joggal gondolná)... vagy egyszerűen csak most, amikor csúcsra jár az influenza-járvány, tényleg nem kíván magukhoz senkit.
2018. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!