Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti bejelentkeztek, vagy...

Ti bejelentkeztek, vagy várjátok, hogy hívjanak, újszülött látogatásakor?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő. Meg volt beszélve, hogy kb mikor 1 hetes a baba, megyünk látogatni (nem egy városban vagyunk, de azért 2-3 hetente megyünk arra). Ez már születése előtt hetekkel le volt egyeztetve. Akkor szóltak (illetve dehogy szóltak, én kérdeztem rá), hogy most mégse, mert sokan betegek, nehogy odavigyünk valamit (nyilván betegen nem mentem volna). Na most én azóta nem kérdeztem, hogy akkor mikor is mehetnénk, ők sem szóltak.

Ti rákérdeznétek, vagy megvárnátok, hogy szóljanak? Lassan az ajándékba szánt kisruhákat is ki fogja nőni. 62-t vettem, de majdnem 60cm-vel született a kissrác... nem mondanám távoli rokonnak, ők az én gyerekemhez kb 10 naposan jöttek, igaz koranyáron.


2018. febr. 15. 09:49
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

"Ha rákérdezel, akkor fujjoghatnak azért, hogy nyomulsz, ha meg nem, akkor azért, mert lám, le se szarod őket. "

na pontosan ez a bajom. Örülök, hogy van, akinek sikerült felfogni :)

2018. febr. 15. 18:09
 32/35 anonim ***** válasza:
68%

Na akkor még annyit írok, hogy ha tényleg fontosak neked akkor félreteszed a sértettségedet és tényleg ráírsz a friss apukára, hogy mi a a helyzet az elmaradt látogatással. Ha ilyen jóban voltatok előtte akkor simán megteheted. Már csak azért is írom ezt, mert ezzel ha ragaszkodsz ehhez náluk a labda felfogáshoz, akkor lehet hogy hónapok fognak eltelni aztán csak azt veszitek észre, hogy mindketten nehezteltek a másikra, és már azt sem fogjátok tudni, hogy tulajdonképpen mi is vezetett ideáig.

Akkor már jobb most tiszta vizet önteni a pohárba.

2018. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Bocs az egyik mondat kicsit zagyalva lett, de remélem érthető.
2018. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Igaz nekem nem rokon, de legjobb barátnőm évek óta. Nagyon messze lakok tőlük (több száz km), természetes volt, hogy meg fogom majd nézni a babáját. Mikor született én beteg voltam, ezért nyilván eszembe sem jutott menni, meg tudtam, hogy ezer más dolguk van most. Már 4 hónapos volt a baba, mire sikerült egyeztetnünk egy időpontot. Én mondtam neki, hogy melyik nap megyek majd haza, megkérdeztem hogy jó e neki akkor. Ennyi. Ő sem gondolta, hogy azért nem megyek, mert nem érdekel és én sem sértődtem meg, mert nem hívott külön. Neten tartottuk a kapcsolatot, képeket, videókat küldött. Nekem is volt olyan, hogy mikor tudtam volna menni akkor nem volt nekik alkalmas. Nem sértődtem meg. Azon sem, ha nem válaszolt pár napig, mert tudtam, hogy most nem ez neki a legfontosabb. Ruhákat, amiket vettem elküldtem postán, mert nem tudtam, mikor jutok el hozzájuk.


Szerintem nyugodtan írj nekik, hogy a napokban ti át tudnátok menni, ha nekik jó. Ha nem jó akkor nem kell megsértődni, hanem szólni kell, hogy akkor majd írjanak, ha nekik is jó lesz valamikor.

2018. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat. Én mondtam a családnak, barátoknak, hogy amint hazaértünk a kórházból jöhetnek, csak előtte 1-2 órával szóljanak. Akkor is volt influenza, meg minden más, nem féltünk ilyesmitől. Sose kapott el semmit. Szerintem mondd meg Neki, hogy szívesen mennétek, szóljon, hogy mikor, mert az ajándék korlátozott ideig jó.
2018. febr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!