Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Szoptatás

Mit csinálok rosszul? Szoptatás

Figyelt kérdés
6 hetes a babám. Az első 2-3 hétben, nonstop szoptattam, mert akkora a szopizási igénye, hogy egésznap mellen akar lenni. Viszont ettől olyan mértékben hasfájós volt, hogy egésznap torka szakadtából üvöltött, szinte semmit nem aludt, csak 10 perceket, úgyhogy átálltunk a 3 óránkénti evésre és mérem mennyit eszik, ha megette a nagykönyvben írtakat, 80-100 ml-t akkor elveszem tőle, és cumit adok helyette. Viszont 1 hete kb átalussza majdnem az egész éjszakát, este 10-kor fektetem le és hajnali 3-fél4 körül kel fel. Utána még vissza alszik, és 8-9-ig alszik. Viszont utána olyan nyűgös, hogy semmit sem képes aludni, és torka szakadtából üvölt, semmi nem jó neki, ha felveszem és magamhoz ölelem, 10 percig jó neki, majd megint üvölt, ha berakom a kiságyba és simogatom a hátát, az is csak 10 percig jó, verset, mesét olvasok, az is csak 10 percig jó, ha berakom a hintájába, az is csak addig jó, és ezt csináljuk vele este 7-ig. Mit csináljak, hogy jobb legyen neki? Etessem nappal 2 óránként? Vagy állítsak be ébresztőt, és keltsem fel éjjel is, hogy egyen? 3200 grammal született, 2850-el hoztuk haza, a 2 hetes mérésen már 3900 gramm volt, de azóta nem nagyon hízott 3900, és 4100 között szoktam őt mérni az etetéseknél.
2018. febr. 23. 06:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
4es gyönyörűen leírta. Ha el kell venned tőle akkor igenis éhes marad. Hidd el ő tudja, hogy mennyi kell neki. A 80-100sztem is kevés. A lányom 100at minimum eszik ő most 9 hetes, de ő 2kgval született. Tényleg nézd meg h te mit eszel, illetve sajnos vannak hasfajos gyerekek. Sajnos ez ilyen. Próbálj meg rajonni h mitől fájhat neki és segíts rajta cseppekkel vagy h van amit te nem eszel. És amit mindenki szokott mondani: egyszer elmulik.
2018. febr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Hordozókendőben is 20 perc után sír,kivéve ha kinn vagyunk a levegőn, de akkor a babakocsiba is pillanatok alatt elalszik. Itthon viszont se a babakocsiba, se a hordozókendőbe, se a hintában nincs meg. Én már csak rizsen meg főtt krumplin élek, mert a gyerekorvos is azt mondta, hogy mindenfajta tejtartalmú dolgot hagyjak el az étrendemből. Büfiztetem evés közben is, mert van amikor 10 perc után bealszik a cicin, ilyenkor jól megbüfiztetem és felélénkül és eszik még 10-20 percig. hajnalban 150 ml-t evett, viszont 7-kor már csak 70-et alig tudtam belé tukmálni, biztos nem volt annyira éhes, mert még aludt volna, én keltettem fel, hogy egyen. Most meg megint nem akar vissza aludni, pedig már játszottunk, meg szórakoztattam egy órán keresztül, és már nagyokat ásítozott, úgyhogy biztos fáradt, de csak nem alszik. 10 percig van meg egyhelyben, utána elkezdi emelgetni a fejét, nyögdécsel, majd üvölt 20 percig, és 10 percig utána megint fekszik és csendben van. A súlygyarapodásra rákérdeztem a gyerek orvosnál, azt mondta, hogy mivel 2hét alatt szedett fel 1 kg-t, amennyit 1 hónapos korára kellett volna, így ő nem aggódna azon, hogy stagnál a súlya, amíg nem fogy.
2018. febr. 23. 08:12
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha hetek ota nem igazan hizik, elotte viszont szepem gyarapodott, akkor megsem eszik mostanaban eleget. Ilyen idos babaknal a hizast allando, nem szabad, hogy tartosan lealljon a sulygyarapodas.

Ejjel ne ebreszd fel enni, ha magatol nem ebred, de nappal rakd surubben mellre es/vagy tartsd rajta tovabb, hogy tobbet egyen es ismet hizzon.

Ha ehes, akkor azert sir, ha sokat eszik, akkor a hasfajastol sir, de az utobbi meg mindig kevesbe karos, mint az, ha nem kap eleget enni.

Igy is, ugy is siras van jelenleg, par napot ra kellene szannod es “kiserletezni”, megtalalni az arany kozeputat.

Ilyen idosen fejlodesi ugras is van, meg tobb tejet igenyelne, mint az elmult hetekben, amikor mar nem igazan hizott...

2018. febr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Én hagynám többet enni, 20-40 perc után már csak nyammog rajta. Ilyen 5 grammokat eszik csak ami ki is folyik belőle amint felrakom a vállamra büfiztetni. Ezért gondolom, hogy nem fér belé már több.
2018. febr. 23. 08:20
 15/26 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amikor többet evett nem csak nappal sírt, hanem éjjel is. Volt amikor az egész éjszakát meg nappalt átüvöltötte, csak akkor nem sírt mikor mellen volt, egésznap meg nem szoptathatom, az első 1-2 hétbe még elment, hogy nem csinálok semmit, de mostmár főznöm, mosnom, takarítanom kéne. Ezért javasolta a doki, hogy tartsam be a 3 órát.
2018. febr. 23. 08:24
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartanám be,inkább akkor etesd másfél-két óránként,és ahogy írta is valaki szopi közben büfiztesd.
2018. febr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

A babád folyamatosan éhes, cicihiányavan, mindemellé hasfájós, ami teljesen természetes egy ekkora babánál.

Nem kell fejreállni, hogy megszüntesd a hasfájását, az idő majd megoldja, egyszer csak elmúlik szinte egyik napról a másikra (ha ne adj' isten valami emésztőszervi problémája van pl. tejfehérje-érzékenység, az úgyis más tünetekkel párosul majd, nem lehet eltéveszteni).

Szval a babád nonstop szopizni akar, ez az igénye, te pedig okoskodsz, mert olvastad a "nagykönyvet", és egy nevetségesen kis mennyiség után elveszed tőle a cicit. De miért? A hasfájós baba hasa akkor is fáj, ha szopizik, akkor is, ha nem. De esetleg a szopi, a testközelséged tudja enyhíteni a diszkomfortját, hiszen biztosan azt is olvastad, hogy az anyamell nem pusztán táplálékforrás, sokkal inkább nyugtatóeszköz egy ilyen korú babának.

Mindkét gyerekemet igény szerint szoptattam. A fiam extrém hasfájós volt, az első 3 hónap (nem 6 hét, hanem a duplája) alatt állandóan sírt. Én engedtem annyit mellen lenni, amennyit igényelt. Bizony, heteken keresztül szinte meg sem mozdultam, ültem, mint Buddha, és szoptattam. Ez természetes volt. Ő gyönyörűen gyarapodott is, de gyakran sírt, és fájdalmasan húzgálta a lábát. Nyilván egy idő után, amikor láttam, hogy már csak nyammog, vagy bele-belealszik, megbüfiztettem, próbáltam én is pihentetni a gyomrát, de ha azt láttam Rajta, hogy nagyon visszakéredzkesdik, visszatettem, mert annak oka volt. Viszont jókat aludt a mellemen, és a mellkasomon.

Szval furcsa a hozzáállásod, kicsit, mintha túlokoskodnád a dolgot. Fogadd el, hogy hasfájós a babád, adj neki cseppeket (rengeteg közül), és engedd szopizni, bújni annyit, amennyit szeretne. Hagyd a 3 óránkénti szoptatást! Később, olyan 3-4 hónapos korában (persze, ha túlvan a 3 hónapos növekedési ugráson) majd ki fog alakítani magának egy rendszert, ahogy a legtöbb baba teszi, de most még ne erőltess semmit, nem lehet még rendszert elvárni tőle.

Ja, és ne csodálkozz, hogy nem gyarapszik! Nem adsz neki annyi anyatejet, amennyire szüksége lenne, éhes marad és a hasa kínozza, órákon át sír, ami durván terheli a szervezetét, hatalmas energiákat emészt föl, és alig pihen, amikor regenerálódhat a szervezete. Szval ne csodálkozz, hogy nem hízik! Nem jól csinálod!

Etesd, amikor enni akar, ha egész nap, akkor egész nap, most lehet a 6 hetes növekedési ugrás, most csinálja meg a kellő tejmennyiséget magának a rengeteg szopival. A babák sokkal bölcsebbek, mint az okoskodó szüleik!

2018. febr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
97%

Nem hízik, nem alszik, egész nap sír. Tök egyértelmű, hogy éhes. Mielőtt ezt elkezdted csinálni, akkor meg simán hasfájós volt (szerintem most is megvan még az is). Régimódi, az új kutatási eredményekkel tisztában nem lévő orvosok egyből mindig a szoptazásra fogják, mert régen mindenkinek ez volt a mániája. A hasfájást NEM az igény szerinti szoptatás okozza, mint látod, anélkül is fennáll, csak most még a cici is meg van vonva szegénytől, ami megnyugtatja, és amitől jóllakna. Nem csoda, hogy még rosszabb a helyzet.

Nem hibáztatlak, bíztál az orvosban, de sajnos sokszor mondanak hülyeséget. Ha jót akarsz magatoknak, mindennek inkább járj magad utána, mert sok ilyen lesz még. Ha másból nem is egyértelmű számodra, az elmaradt súlygyarapodásból azért te is láthatod, hogy nyilván nem kap eleget enni. Az első hetekben teljesen normális (lett volna), hogy állandóan cicit akar. Egyrészt a közelséged miatt, másrészt ez ösztönös, így állítja be a tejet magának. Hagyd szopizni, a hasfájására meg vegyél erre való cseppeket!

2018. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
97%

Te is ennyi esszel nevelsz gyereket, nem esett le, hogy az azért sír és fogy, mert éhes?

Hasfájás ellen nem az a megoldás, hogy éhezteted, hanem mondjuk megnézed hogy mitől fáj a hasa ,te mit ettél aznap!

2018. febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Kesves utolsó. Akkor segítek neked értelmezni 1-2 dolgot. Nem fogy a gyerek csak stagnál a súlya. Azt is leíetam, hogy rizsen meg krumplin élek 1 hónapja. Szóval nem nagyon van mit nézni rajta. És nem éheztetem a gyerekem csak megfogadtam azoknak a tanácsait akiknek ez a szakmája, akik ezt tanulták, mert valószínűleg jobban értenek hozzá mint én. Annak aki normálisan meg tudta fogalmazni a válaszát annak köszönöm.
2018. febr. 23. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!