Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Szoptatás

Mit csinálok rosszul? Szoptatás

Figyelt kérdés
6 hetes a babám. Az első 2-3 hétben, nonstop szoptattam, mert akkora a szopizási igénye, hogy egésznap mellen akar lenni. Viszont ettől olyan mértékben hasfájós volt, hogy egésznap torka szakadtából üvöltött, szinte semmit nem aludt, csak 10 perceket, úgyhogy átálltunk a 3 óránkénti evésre és mérem mennyit eszik, ha megette a nagykönyvben írtakat, 80-100 ml-t akkor elveszem tőle, és cumit adok helyette. Viszont 1 hete kb átalussza majdnem az egész éjszakát, este 10-kor fektetem le és hajnali 3-fél4 körül kel fel. Utána még vissza alszik, és 8-9-ig alszik. Viszont utána olyan nyűgös, hogy semmit sem képes aludni, és torka szakadtából üvölt, semmi nem jó neki, ha felveszem és magamhoz ölelem, 10 percig jó neki, majd megint üvölt, ha berakom a kiságyba és simogatom a hátát, az is csak 10 percig jó, verset, mesét olvasok, az is csak 10 percig jó, ha berakom a hintájába, az is csak addig jó, és ezt csináljuk vele este 7-ig. Mit csináljak, hogy jobb legyen neki? Etessem nappal 2 óránként? Vagy állítsak be ébresztőt, és keltsem fel éjjel is, hogy egyen? 3200 grammal született, 2850-el hoztuk haza, a 2 hetes mérésen már 3900 gramm volt, de azóta nem nagyon hízott 3900, és 4100 között szoktam őt mérni az etetéseknél.
2018. febr. 23. 06:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
98%

Bár ez már off, de hogy ne éhezz, mert az is a tej rovására megy: Ha a tejet, tojást, glutént és a puffasztó zöldségeket kihagyod, akkor azért nem csak a rizs és krumpli marad - ezt azért írom, mert nekem saját magam miatt kell ez előbbi hármat nélkülöznöm jó pár éve. Ajánlom a kölest, hajdinát, gyümölcsöket, zöldségeket, halat, húst, és pl. a gesztenye is elég laktató meg finom. Amit babáknak adnak a hozzátáplálás elején (nézz meg valami netes táblázatot), azokat szerintem tuti eheted, és sokféle mindenmentes kenyérszerű vagy puffasztott szelet, felvágott, rágcsa meg édesség kapható már. Úgyhogy nem kötelező neked is szenvedned. Plusz ajánlott kálciumot, D-vitamint is szedni - a Citrokálcium a legjobban felszívódó és nem is drága - mert a nők többségének átmeneti csontritkulása lesz szoptatás alatt, de ha nem eszel tejterméket, akkor ez sajnos jóval nagyobb méretet ölthet (én így jártam).

Jut eszembe az édeskömény teát is ajánlják hasfájásra úgy is, hogy te iszod. A citromfű tea pedig szintén szabad szoptatás alatt, hasfájásra is jó meg nyugtatónak is, rajtad keresztül mindkettőtöknek. Persze nem literszám egyik sem.

2018. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Fáradt vagy és frusztrált, ami érthető.

A régi rendszer meg a 3 óránként etetés híve rengeteg gyerekorvos. Sajnos. Egy biztos: senki se tudja jobban a babánál, hogy mikor éhes. Az orvos se.

Nehéz, mert te is meg akarsz felelni az elvárásoknak: mosni, főzni, takarítani. De hidd el: most az a legfontosabb, hogy a babával egymásra hangolódjatok. Teljesen normális az is, ha ilyenkor egész nap szoptatsz. Az első 6-8 hét erről szól. Akinek nem tetszik, hogy kupi van, segítsen neked takarítani! Nyugodtan vond be a családot, ha segítségre van szükséged.

Amint beáll a baba napirendje, annyi szabadidőd lesz, hogy még unatkozni is fogsz. De ehhez az kell, hogy beálljon a kereslet-kínálat.


Az a baj, hogy most neked fontosabb az, hogy tiszta legyen a ház meg meleg ételt tegyél az asztalra. Csak ennek tápszerezés lesz a vége.

A férjed el tudja látni magát, nem marad éhes. A kisbabád viszont igen! Nem gyarapszik, mióta időre szoptatod: ez hosszú távon átmegy fogyásba. Aztán majd csóválja a fejét a doki, hogy adj neki tápszeres pótlást. Miközben annyi tejed van most, hogy két babának elég lenne.


Negyedik trimeszter: olvass róla, hogy mi az.

9 hónapig egyek voltatok. A baba nem volt éhes, álmos, nem fázott, nem fájt semmi, nem volt soha egyedül. Most pedig egyik pillanatról a másikra igen. Nem tud alkalmazkodni a változáshoz. Szüksége van rád, te vagy az egyetlen biztos pontja. Az a legszorosabb kapocs, mikor szopik. Érzi a közelséged, nem éhes, tud szundikálni, nem fázik. A tej görcsoldó és fájdalomcsillapító anyagokat is tartalmaz. A szopó mozgás nyugtatja, altatja, segíti az emésztést. A kakis peluson kívül minden bajra gyógyszer a cici. Nem csoda, ha a kicsi állandóan oda akar bújni.


Ez a 2-3 hónap nagyon gyorsan elmegy. Nem is jön vissza soha. Lesz még pöpec a lakás, lesz időd több fogást főzni, de most a babádnak van rád a legnagyobb szüksége.

2018. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
5 napos korától szörnyen hasfájós volt a lányom. Minden féle-fajta cseppet kipróbáltunk, semmi se használt, majd teljes tej és tojás mentes diétába kezdtem 5 hetes korában. Nem támogatta ezt sem a védőnő, sem a gyerekorvos, azt mondták a babák ilyenek, fogadjam el és ennyi. Szerintük az volt a baj, hogy túl sokat eszik, csak 3-4 óránként etessek. Na én nem hallgattam rájuk. Az én gyerekem, az én dolgom, hogy mikor mennyit eszik. Tartottam a diétát, plusz igény szerint szoptattam. Nem sok idő múlva sokkal jobb lett a helyzet. A te babádnak lehet már nem is igazán fáj a hasa, csak egyszerűen cici hiánya van. Adj neki annyit, amennyit szeretne és tartsd a diétát. Szerintem 1-2 hét és minden rendbe jön.
2018. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
69%

Először is...tedd el a mérleget. Hidd el: csak macera. Az én kisfiam is nagyon hasfájós volt. Ugyanígy mint Te, az első 2 hétben folyamatosan szoptattam, de túl ette magát, és még jobban fájt a hasa. Átálltunk a minimum 2, de inkább 3 óránkénti evésre és jobb lett. Még mindig fájt a hasa, 2 hónapos koráig, de mérföldekkel jobban teltek a napok.


Azt meg, hogy mennyit eszik...felejtsd el anyatejes babánál. Főleg, ha sokáig szeretnéd szoptatni.

2018. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Lehet, hogy a te babádnak jó volt a 3 óránkénti szopi, és kiegyensúlyozott volt, a kérdező babája viszont nem az 3 óránkénti szopik mellett, és nem hízik, ami mindenképp egy figyelmeztető jel.

Utolsó, én nem tenném el a mérleget a kérdező helyében. Most nem. Itt ugyanis nem egy jól szopizó, jól,fejlődő-gyarapodó babáról van szó, hanem egy nem hízó, állandóan síró nem alvó babáról, amelyek együtt lehetnek a nem megfelelő táplálás jelei. Én a kérdező helyében akkor és annyit szoptatnám a babát, amennyit kéri, és figyelném a súlyát, a mért mennyiségeket...egy ideig, nem kell örökké méricskélni, ha beindul a hízás és van tejed bőven, el lehet tenni a mérleget, addig viszont nem árt a súlykontroll.

2018. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
91%

5, azért szegény, mert ez a gyerek még enne, de elveszik tőle a lehetőséget a nagykönyvre hivatkozva.


Kérdező, ennél még az is jobb, ha azonnal átállsz a tápszerre!

Ha anyatejjel nem bírod etetni, mert fontosabb a takarítás, akkor inkább legyen tápszeres DE legalább LAKJON JÓL! Ne éhezzen!

2018. febr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!