Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én csinálok valamit rosszul?

Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám. Kb délelőtt 11-től este 6-7-ig borzasztóan nyűgös. Elalszik 10 percre majd megébred és sír. Napi rendünk: reggel fél5-5 körül megébred, kap enni, utána 20-25 perc büfi, hintázik a hintájában egyedül egy 20 percet, majd még 40-50 percet játszunk együtt, énekelek neki, viszem körbe a lakásba és mutogatom neki a dolgokat, tornázunk, masszírozom a hasát, mert elég hasfájós, majd lefektetem aludni. Cumit adok a szájába, és simogatom a hátát. Körülbelül fél10 körül felkel, ugyanezt eljátszuk, mint az előző etetés után, csak kicsit változatosabb játékokkal, és fél 11, 11 körül lefektetném aludni, de ilyenkor már nyűgös, nem hajlandó aludni, és este 7-ig 4 óránként etetem, 2 óránként itatom, 20 ml vízzel, próbálom nyugtatni, és altatgatni, fél7-kor evés, 7-kor fürdés, és utána megint lefektetem altatni. Ilyenkor már olyan fáradt, hogy elalszik, 11-kor nekem kell felkelteni, hogy egyen. És utána fél5-5-ig végig alussza az éjszakát. Adjatok légyszi tippeket, hogy mit csinálhatnék máshogy, hogy ne üvöltse végig az egész délutánt. Hasfájásra adok neki gripe watert, és milumil komfort 1es tápszert kap.
2018. márc. 2. 12:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
12%
nem, nekem mindkét gyerekem ilyen volt és a környezetemben az összes kisbaba így tolta kb 3 hetes korától úgy 3 hónapos kora végéig. utána jobb lesz, napról napra javul majd az alvókája. Addig próbáld hogy nem szopiztatod összevissza, betartod a 3 órát (menni fog, ha cumival altatsz, akkor nem a ciciden fog lógni egész nap), így kevésbé lesz hasfájós és könnyebben megtanulja majd azt is, hogyan altassa vissza magát ha megébred (ha majd betudja magának tenni a cumi, 4-5 hósan, már ez is jóval egyszerűbb lesz)
2018. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Már nem szoptathatom, mert gyógyszert kell szednem tartósan. Arra is gondoltam, hogy lehet kevés neki a tápszer amit adok, és éhes marad. 4 óránként kap 130 ml-t. Ez kevés, vagy sok, vagy átlagos? A dobozon 1 hónapos kor felett 130 ml van írva kb 5-6 étkezésre 1 nap, viszont a gyerekorvos a receptre napi 5x 100 ml-t írt fel, viszont ha csak akkor nyugszik meg, ha megeszi a 130-at. Ne haragudjatok a sok kérdésért, de első baba, és nagyon hirtelen lettünk tápszeresek, egyik pillanatról a másikra :(
2018. márc. 2. 12:25
 3/26 anonim ***** válasza:
Próbáld meg mi történik, ha kevesebbet szórakoztatod fél 10 után és megpróbálhatod korábban lefektetni, mondjuk negyed 11 fele. A fiamnál bevált, a lányomnál nem. Ő ugyanez volt. 10-11 fele felkelt és csak séta alatt aludt el, a nyári hőségbe, úgyhogy nem mehettünk akármikor, de 4 fele már ordított és sehogy se tudtam megnyugtatni. Aztán elkezdtem babakocsiban altatni, ha kellett tologattam is alvása közben is, pár hét alatt a sírást azonnal abbahagyta ha beleraktam, tudta hogy aludni fog, meg elaltatás után aludt is benne fél órát tologatás nélkül is. Hasfájós volt mind a kettő az igaz. Ha nem tudod korábban elaltatni illetve igényel is ennyi szórakoztatást, akkor akárhogy altatni, hordozókendő, babakocsi például. Nem marad így, de nagyon pici még! Sétálni mikor szoktatok menni? Akkor alszik?
2018. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azzal ne foglalkozz mi van a dobozra vagy a receptre írva! Az én babám 1 hónapos korától tápszeres(5 hós most) de mai napig 5*120-at ír a receptre, pedig vígan 150ml-t eszik! Az, hogy nem alszik délután még nem gond, lehet ennyi az alvás igénye! Majd ha többet fog mocorogni jobban elfárad és többet alszik! De miért kelted fel este enni? Illetve miért itatod 2 óránként vízzel? Én sosem adtam neki plussszba vizet, csak ha beteg volt és lázas, illetve sosem keltem, hogy egyen! 3 hetes korában már 8 órát egybe aludt éjjel!
2018. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem azért nyűgös, mert valamit rosszul csinálsz.

Nekem is az jutott eszembe, hogy megpróbálhatod gyakrabban megetetni, akkor lehet, hogy napközben is többet alszik.

Az egy dolog, hogy mi van a dobozon, de ugye minden babának más az igénye.

Nekem is azt mondták, hogy 3 óránként kell etetni a babámat. Úgy is tettem, szinte egész nap nyűgös volt, evés után két órával üvöltött. Elkezdtem 2 óránként etetni, és szinte megoldódott minden probléma. (hiába vártam 3 órát, nem evett többet, mint amikor 2 óránként evett)

ő is hasfájós volt, de az idővel el fog múlni.

2018. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
#4 vagyok! A hasfájásra nekünk jobban bevált az infacol+torna, lehet azért nyűgös mert fáj a pocija! Nincs székrekedése? Nekünk azt okozott ez a tápszer!
2018. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Sétálni délután 3 körül szoktunk menni, de -7 fok van, és a védőnőm azt mondta -5 alatt ne vigyem ki. Kinn a levegőn a babakocsiban nálunk is alszik, akárhova megyünk vele, de fent a lakásban, ugyanez már nem jön be. A hintában se akar aludni, hordozókendőben is ordít. Az én kicsikém nem nagyon szereti a testkontaktust, mert már akkor ordít, ha csak felveszem, szomorú is vagyok emiatt, mert nekem nagyon igényem lenne rá, hogy babusgassam, de amint felveszem ordít, és csak ha megkapja a cumisüveget akkor hagyja abba, és evés után is amint elveszem tőle és kicsit ölelgetném, 10 perc után ordít, még a büfiztetést is végig ordítja. Amint lerakom a hintába, vagy a kiságyba megnyugszik és már csak sirdogál, nyögdécsel, nyugtalankodik.
2018. márc. 2. 12:47
 8/26 A kérdező kommentje:
Azért adok neki 2 óránként vizet, mert a védőnő ezt mondta. Semmi tapasztalatom nem volt tápszeres babával, hiszen 1 hónapig szoptattam. Szoptatni igény szerint szoptattam, ha arra volt igénye 20 percenként is cicire tettem, de a gyerekorvos a lelkemre kötötte, hogy 4 óránál hamarabb ne adjak neki újra tápszert, mert annak a tápanyag tartalma nem változik, mint a tejcsinek, és ki kell bírnia vele 4 órát. Akkor próbálkozzak meg vele, hogy növelem a tápszer adagot etetésenként? Vagy adjak neki 3 óránként 130 ml-t? Túl lehet etetni tápszerrel a babát egyáltalán? Árthatok vele ha gyakrabban kap enni, vagy ha többet adok a kiírt mennyiségnél? Nem akarok rosszat a babámnak :(
2018. márc. 2. 12:53
 9/26 A kérdező kommentje:
Hasfájásra nekünk sajnos semmi nem vált be. Espumisant, infacolt, bio gaiat próbáltuk, most jön a gripe water, mert arról is ódákat zengtek. De én már abban se kételkednék, hogy nem is a hasa fáj neki egésznap, csak lehet, hogy éhes. Nem nagyon tudom értelmezni a sírásait, mert ő akkor is húzkodja a lábát, és vörösödik a feje sírás közben, ha éhes. A kakit egyébként könnyen üríti, és mindennap van széklete. 1-2-t erőlködik, nyom, és már kint is van. A pukival vannak gondok, arra mindig megébred, mert azzal vagy 10-15 percig erőlködik. Ha nagyon fáradt akkor vissza alszik magától is, de általában ilyenkor kezdhetem elölről az altatását.
2018. márc. 2. 12:57
 10/26 anonim ***** válasza:
#4 vagyok! Én a helyedben nem adnék neki vizet! Olyan nincs hogy feltétlen 4 órát ki kell bírni a tápszerrel! 6-8 hetesen nekem is 2-2,5 óránként evett! Adj neki nyugodtan enni ha éhes! Most van növekedési ugrás lehet azért enne többet, majd be áll később a ritkább évesre! 3-4 hósan az enyém 4-4,5 óránként evett, most 2 hete 2,5-3 óránként eszik! Az is lehet nem fog minden étkezésnél ugyanannyit enni, lehet csak 90-100ml fog! Azt mondják tápszerrel túl lehet etetni, de ez baba függő is! Az enyém rögtön kiköpi a cumit, ha jól lakott, pedig van, hogy csak 100ml-t evett! Próbáld meg, hogy többször eteted! 😊
2018. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!