Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én csinálok valamit rosszul?

Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám. Kb délelőtt 11-től este 6-7-ig borzasztóan nyűgös. Elalszik 10 percre majd megébred és sír. Napi rendünk: reggel fél5-5 körül megébred, kap enni, utána 20-25 perc büfi, hintázik a hintájában egyedül egy 20 percet, majd még 40-50 percet játszunk együtt, énekelek neki, viszem körbe a lakásba és mutogatom neki a dolgokat, tornázunk, masszírozom a hasát, mert elég hasfájós, majd lefektetem aludni. Cumit adok a szájába, és simogatom a hátát. Körülbelül fél10 körül felkel, ugyanezt eljátszuk, mint az előző etetés után, csak kicsit változatosabb játékokkal, és fél 11, 11 körül lefektetném aludni, de ilyenkor már nyűgös, nem hajlandó aludni, és este 7-ig 4 óránként etetem, 2 óránként itatom, 20 ml vízzel, próbálom nyugtatni, és altatgatni, fél7-kor evés, 7-kor fürdés, és utána megint lefektetem altatni. Ilyenkor már olyan fáradt, hogy elalszik, 11-kor nekem kell felkelteni, hogy egyen. És utána fél5-5-ig végig alussza az éjszakát. Adjatok légyszi tippeket, hogy mit csinálhatnék máshogy, hogy ne üvöltse végig az egész délutánt. Hasfájásra adok neki gripe watert, és milumil komfort 1es tápszert kap.
2018. márc. 2. 12:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Fura védőnőd van, 3 óránként kell adni a tápszert és vizet egyáltalán nem kell mellé adni, a mennyiséget pedig ő állítja be magának, tulenni nem fogja magát, abbahagyja az evést és kész, szerintem egyszerűen éhes a babád és azért bőg, adj neki gyakrabban enni.
2018. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, hogy gyakrabban adok neki enni, és nem itatom, csak félek, hogy túl etetem. Van annak valami jele, ha túl eszi magát? Vagy csak többet fog bukni, esetleg jobban fog fájni a has? Vagy valami komolyabb kárt is csinálhatok benne? Múltkor kíváncsiságból adtam neki 1x 150 ml-t de azt is bevágta, a férjem meg rámszólt, hogy ilyet ne csináljak többet, mert ha oda adok neki egy 2 literes üvegben tápszert azt is bevágná... Eddig még sose köpte ki a cumisüveget, addig ette amíg tartottam, nekem kellett mindig elvennem tőle. Amíg szoptattam, minden annyira egyszerű volt, most olyan bénának érzem magam :(
2018. márc. 2. 13:15
 13/26 anonim ***** válasza:

Szerintem éhes a babád. Ha nem kell neki több tápszer, nem fog többet enni. Nincs igaza a férjednek ebben!

Lehet, hogy nem is hasfájós szegény, hanem egyszerűen éhes.

Semmi bajt nem tudsz csinálni azzal, ha annyit adsz neki enni, amennyit szeretne. Hiszen eddig is azt csináltad, amíg szoptattál.

Bízz jobban magadban, figyeld a babát, és etesd az ő jelzési alapján.

2018. márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a hasfàjàs miatt sìr annyit. Ugyanìgy voltam a harmadik babàmmal. Ő most 11 hòs. 3 hetes koràtòl 3 ès fèl hònapos koràig üvöltött egyfolytàban. Adhattam èn neki bàrmit, semmi nem hasznàlt. Anyatejes volt egyèbkènt kevès tàpszeres pòtlàssal. Èn azt hittem, hogy 3. baba lèvèn màr mindent tudok, nem èrhet meglepetès. Hàt..... Az első kettő evett-aludt baba volt. Tènyleg. 3 hònapig alig voltak èbren, sírni szinte sosem sìrtak, mert időre ettek, stb. Na a harmadik gyerek megmutatta, hogy nem èn voltam ügyes, hanem egyszerűen szerencsèm volt. Ő àllònap ordìtott. Màr azt hittem, hogy bedilizek.Ràadàsul volt mèg itthon egy 7 èves ès egy màsfèl èves, akiket el kellett làtom. Egyèbkènt nekem azt mondta a doki, hogy a tàpszeres babànàl etetèsek között 2 òra teljen el minimum. Mert hogy nehezebben emèsztődik, mint a tej. De a 4 òra picit soknak tűnik. Egyèbkènt ne èbreszd őt, hagyd, hogy kialakìtsa a sajàt napirendjèt. Azt ìrod, èjjel alszik, ez szuper, napközben etesd esetleg picit gyakrabban. Ès esetleg, ha nem nagyon fàradt, pròbàld kitolni egy kicsit az esti elalvàsàt, akkor kibìrja reggelig. Elèg nehèz időszak ez, èn is ùgy èreztem, hogy soha nem lesz vège, de hidd el, nemsokàra vèget èr, ès azt is tudni fogod, mikor mièrt sìr. Kitartàs! Ja! Ès szerintem semmi szüksège plusz vìzre.
2018. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-) Akkor csinálok neki 160 ml-t és nem keltegetem, hanem megvárom míg sír, hogy éhes. Ti nappal se keltegetitek babát? Vagy csak este hagyjam aludni, és nappal keltsem 3 óránként, hogy egyen?
2018. márc. 2. 13:36
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szuperek vagytok :) egyből bevágott 140 ml-t kis pihenés után pedig a maradék 20at is. Majd már a büfi alatt is nem nyugtalankodott, meg rúg kapált hanem édesdeden aludt. Végre össze tudtam vele bújni kicsit :)
2018. márc. 2. 14:02
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a 160 kicsit soknak hangzik ilyen pici babánál. Ennyi idősen az enyém napi 6-7 alkalommal evett max 110 ml-t. Vizet nem adtam neki. Kezdettől fogva tápszeres, mert nem volt tejem, én mindig 10 ml-t emeltem az adagján, mikor azt láttam, hogy már nem bírja ki a 3 órát, csak nyűglődik az utolsó 1 órában. Most öt és fél hónapos, 5 alkalommal 150 ml-t eszik.


Amúgy ha túl sokat eszik, úgyis visszaküldi, nem csinálsz vele bajt, bár nem tudom, mennyire terheli ez meg a gyomrát. Az én babám is enne még ezen felül, de tudom, hogy csak mohó és visszabukná egy részét. Én amúgy szoktam büfiztetni etetés közben is. Hagyom, hogy megegye több, mint a felét, büfi (ilyenkor elkezd üvölteni, de elterelem a figyelmét), aztán folytatom. Az utolsó részletnél nem habzsol annyira.



Én amúgy azt mondanám, hogy ne itasd ok nélkül, és adj neki 3 óránként enni. Végülis baj nem lehet belőle. Ezt a 160 ml-t viszont átgondolnám újra.

2018. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Látod jó lesz ez! 😊 Menni fog! 😊 Viszont ne ijedj meg ha 1-2 hét múlva kevesebbet fog enni! Nálunk is így volt! Nem lesz semmi baja, nyugodtan etesd sűrűbben és nem kell a víz! Okos és ügyes a babád, tudja ő mennyit és mikor egyen! 😊
2018. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Lehet soknak tűnik a 160 ml, de semmi se jött vissza belőle. 1 ml se. És most 10 perc alatt elaludt, és sokkal mélyebben is alszik,mint eddig. Eddig lábujjhegyen kellett járnom, mert amint megmozdultam már ébren volt.Majd most nem keltem fel 3 óra múlva, megvárom mennyit bír ki ezzel 160 ml-el. Lehet, hogy ő olyan baba aki kevésszer eszik, de sokat. Nálunk is úgy van, hogy én napi 5-6x eszek keveset, a férjem meg napi 2x, de akkor 3-4 tányérral.
2018. márc. 2. 14:43
 20/26 anonim ***** válasza:

Ha hasfájós a babád, akkor sajnos azon nem tudsz változtatni. Azért délutánonként kezd el sírni, mert arra az időre kezd el megemésztödni a tej/tápszer amit megevett. Nálunk ugyanez volt csak este 7-től hajnali 3-4ig ment a sírás.Próbálhatod hasra fektetni,kezed szárára hassal hátha segíteni tudsz neki a pukizásba és akkor kicsit nyugisabb lehet egy időre.

Picurunk 4kg-al született és 90ml kaját evett 6x egy nap.Nálunk a védőnő azt mondta 3 hónaposan, igyon par korty vizet,de többet ne..20ml kaják között soknak hangzik.

Tápszert amúgy 2 és fél max 3óránként adok neki.Meg mivel ugye hasfájós mi a kezdő milumil-ról a Novalac AC-re váltottunk az direkt kólikás,hasfájós babáknak van nekünk az bevált sokkal kevesebbet fájt a hasa az első hét után.Ha teheted próbálj tápszert váltani, mert lehet nektek se sikertörténet a milumil.

2018. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!