Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett nappalisként...

Baba mellett nappalisként egyetemre járni? Valakinek sikerült így diplomát szereznie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy van-e itt olyan anyuka, aki baba mellett bejárt az órakra, sikeresen teljesítette a vizsgákat?

Mennyire igényelt sok szervezést?

Bébiszittert is alkalmaztatok, vagy elég volt az apuka és az, ha a nagyszülők is besegítettek néha?


Ősszel fogok szülni, ez a második félévem egy nehéz szakon (jogász). Eredetileg úgy akartam, hogy levelezőre megyek két félév passzív után, de erről inkább lebeszélnek... Mert hogy a levelezősöknek péntek-szombat az oktatás és szinte az összesen kötelező megjelenni, nagyon szigorúan veszik azt, ha valaki hiányzik.


2018. márc. 28. 09:58
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező! Először is gratulálok a babához. :) Ne foglalkozz az okoskodokkal, biztos nagyon frusztráltak, és rajtad vezetik le a feszültséget. :)

Én is jogi egyetemet végeztem, de "csak" a szakvizsgát csinálom gyerek mellett. A levelező szakot azért ajánlanám inkább, mert ott tudják, hogy vagy dolgozol, vagy gyerek mellett tanulsz, így kicsit másképp állnak hozzád. Nappalin nem érdekel senkit, hogy miért nem tudsz készülni, vagy órára bejárni. Nem tudom melyik egyetemre jársz, de nálunk az előadások egy része is kötelező volt, vagy legalább erősen ajánlott. Rendszeresen irattak jelenléti ívet.

Akarhogy is döntesz, arra számíts, hogy rengeteg szervezest igényel, és a család segítsége nélkül esélytelen megcsinalni. Én már az utolsó szakvizsgára tanulok, de borzasztó nehéz volt az elmúlt 1.5 év. Írj nyugodtan, ha van kérdésed!

2018. márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
75%
A két passzív félév után úgyis tudni fogod, hogy milyen habitusú babád van, illetve, hogy te hogy bírod majd az anyaságot. Ennek fényében könnyebben tudod eldönteni, hogy nappali vagy levelező.
2018. márc. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, csak épp megéri?


Van már egy diplomád, illett volna valamit dolgoznod is, mert 30 évesen kikerülni a munka világába NULLA tapasztalattal... szerinted kinek kellesz majd?!


Jogászként pláne, tudod a könyvet, húha, de semmi gyakorlatod nincs, sem ügyvédi irodád, praxis, stb.


Amúgy meg ha neked 1,5 óra egy előadás/nap, akkor érdekes az a szak.

Nekem egy nem annyira erős védőnőn volt, hogy 8-16-ig KÖTELEZŐ jelenlét, két hiányzás után nem volt aláírás/tárgy.

A gyakorlatról pedig NEM lehetett elmenni.

Pedig ez "csak" egy mindenki által lenézett védőnő szak volt.

2018. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
19%
Aha 22 évesen még mindig eltartatod magad?
2018. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
35%
próbáld meg, rögtön rájössz, hogy nem úgy van minden, ahogy te megálmodod
2018. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
46%

Kicsit más nálam a helyzet, nem ismerem a jogász szakot, én mérnök leszek 10hónapos gyerek mellett.

Én nappalira mennék, és 8-4ig segítséget kérnék a gyerekfelügyeletben, ugye csak nehany orara fogsz bejarni, de így tudsz mindennap tanulni. Ha arra gondoltál, hogy a gyerek lefektetése utan tanulsz, hát az nem fog menni. Nagyon kimerulsz addigra.

Nem lesz könnyű gyerek mellett lediplomáznu, de nem is lehetetlen.

Irj nyugodtan akar privatban is ha van meg kerdesed :)

2018. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
30%

10 hónapos gyerek mellett nappali egyetemista?!

Nem gondoljátok azt, hogy amíg képtelenek voltatok befejezni a tanulmányokat, addig nem kellett volna gyerek?


Főleg a kérdező (ha egyáltalán igaz amit ír), hogy második diplomát csinálja és nappalira jár majd kisgyerek mellől. Minek kellett ez a szerencsétlen gyerek még, de komolyan?


A felelős gyerekvállalás ott kezdődik, hogy befejezett iskolával vállal gyereket, és emellett a minimum az, hogy nem más terhére szül (pl nagyszülő), hogy az majd vigyáz rá. Te jó ég.

2018. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
63%
Nem gondolod hogy semmi közöd más életéhez, hanyadik diplomáját, és hány évesen csinálja? Egyébként: Érettségivel dolgoztam adminisztratív munkakörben és úgy döntöttem hogy levelezőn elvégzek egy mérnöki szakot. Mire megszületett agyerekem, addigra már mindent megcsináltam, csak az államvizsga van hátra. Szerintem ez nem a felelőtlenség kategória. Esténként tanulok az államvizsgára, ha lefeküdt a gyerek, azért írtam hogy ne így csinálja, mert nekem nem ment volna amíg voltak tantárgyaim! Amit írtam az arra vonatkozott hogy mit tennék az ő helyében, nem a saját helyzetemet írtam le.
2018. márc. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
16%
Hogy egyesek milyen könnyen itelkeznek te jó ég! Az ilyenek miatt tart ott az ország, ahol tart.
2018. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
36%
És ha a kérdező el akarná vetetni a babát, akkor meg mindenki azért szidná. Meg jönnének, hogy simán megcsinálja suli mellett. Hajrá kérdező! Én a levelezőt választanám.
2018. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!