Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett nappalisként...

Baba mellett nappalisként egyetemre járni? Valakinek sikerült így diplomát szereznie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy van-e itt olyan anyuka, aki baba mellett bejárt az órakra, sikeresen teljesítette a vizsgákat?

Mennyire igényelt sok szervezést?

Bébiszittert is alkalmaztatok, vagy elég volt az apuka és az, ha a nagyszülők is besegítettek néha?


Ősszel fogok szülni, ez a második félévem egy nehéz szakon (jogász). Eredetileg úgy akartam, hogy levelezőre megyek két félév passzív után, de erről inkább lebeszélnek... Mert hogy a levelezősöknek péntek-szombat az oktatás és szinte az összesen kötelező megjelenni, nagyon szigorúan veszik azt, ha valaki hiányzik.


2018. márc. 28. 09:58
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
86%

Nem rosszindulatból, de nekem egyetemi oktatásról az emlékeim nem napi 1-2 kötelező óráról vannak.

A gyakorlati/szemináriumi tárgyak kötelezőek, és ott ugyebár max 1-2 alkalmat lehet kihagyni évente. (orvosi igazolás sem ad felmentést ezek alól, azt gondolom te is tudod)

Plusz elméleti tárgyak közt is volt olyan ahol jelenlétit írattak, vagy ha nem, a tanár "megjegyezte" kiknek az arcát látja órákon.


Azt is vedd számba h egy átlag egyetemi előadás 1-2 óra nem 45 perc mint a általános suliban, szóval ha van 3 "rövid" előadásod az kapásból 6 óra/nap. Ráadásul mindig szétszórva vannak egy tárgyak (8-10-ig utána 12-14-ig stb.) legalábbis mi mindig szendvicshalommal mentünk előadásokra mert ha nem akartad minden pénzed elverni a büfében vagy nem laktál 10 percre akkor óra között a padokon ettünk.


Levelezőn jobban figyelembe tudják venni az egyéni igényeket, hiszen pont olyan hallgatóknak lett kitalálva akiknek valami "akadályozó" tényező van a háttérben. (mint egy baba vagy munka stb.)


Nappali szakon egy tanárodat sem fogja érdekelni, hogy te azért nem jársz be mert baba van otthon, ugyanazt a teljesítményt fogják elvárni mint mindenki mástól és igen főleg egy jogi karon szerintem működik a "pofavizit". (ezt komolyan mondom, tőlem elvárták h törött karral gyakorlatozzak kémia laborban és mikor megkérdeztem h de mégis nem kaphatok e segítséget az volt a válasz h Ha nem tudom megcsinálni jövőre is felvehetem a tárgyat)


Ez a hétvégét szabadnak akarjuk dolog azért elég irreális elvárás szerintem. Ha már itt a baba neki kell az elsőnek lennie, és nem lehet arra alapozni, hogy majd "jó" baba lesz. Mert lehet h hasfájós, sírós kicsi lesz, aki mellől nem tudsz majd mozdulni, és akkor már viszont nem csinálhatod vissza az egyetemi nappali jelentkezésed.

ahogy a mondás tartja, készülj a legrosszabbra várd a legjobbakat.

2018. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem rosszindulat...ez realitás.

Gyerekem még nincs így az anyai oldaláról nem tudok nyilatkozni, de egyetemista voltam.

Aki járt komolyabb egyetemre (és azért egy jogi kar az annak számít) tudja, hogy milyen magas a követelmény mennyire nem rugalmasak a tanárok, és mennyire kevés és szétszórt időd marad mellette.

Én speciel ezért javasoltam a kérdezőnek, hogy ha ott van a lehetőség levelező képzésre inkább válassza azt (mert 2 nap intenzív babavigyázást kérni még mindig egyszerűbb mint a hétköznapot szétszór óráihoz), nehogy úgy járjon h bevállalja a nappali képzést mert ő "majd megoldja" utána meg bukja az egyetemet, mert nem minden megy a tervek szerint és nem sikerülnek a tárgyak. (főleg első 1-2 évben iszonyúan szórják a hallgatókat. És ha nincs meg a kredited egy félévre nem olyan egyszerű visszakapaszkodni)


Aztán ha tényleg "álombabájuk lesz aki mellett minden egyszerű (a segítség nem tűnik el pár hét után, megszokják az új életvitelt stb.), fél év után még mindig visszamehet nappali tagozatra ha szeretne.

2018. márc. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó,nem,te valóban nem rosszindulattal írod amit írsz,de olvasd vissza a válaszokat!

Nem tudom utolsó előtti,de ha valaki úgy fröcsög mint egyesek az általában azt jelenti,hogy marha szar élete van,és igyekszik a másikat is lehúzni,hogy lehetőleg neki se legyen jobb.pontozz nyugodtan lefele,nem azért vagyok itt ;)

2018. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Én egy befejezett félév után szültem. 8 hónapos volt, amikor visszamentem (nappalira), kértem egyéni tanrendet, ez azt jelentette, hogy csak a gyakorlatokra volt kötelező a bejárás. Általában nagymama segített, de másfél évesen heti 2 napot járt magánbölcsibe is (9-15h ig). Természettudományos szakon végeztem, nem mondom, hogy egyszerű volt, de meg lehetett szervezni. Az előadások egyáltalán nem hiányoztak, kaptam órai diákat meg jegyzeteket. Második félévtől végig kaptam tanulmányi ösztöndíjat is, az jól jött a GYED mellé.
2018. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Hu.. Nagyon nehéz.. Nem diplomáztam,csak hatósági vizsgára készülök. Gyerekek mellett.. De jártam egyetemre. Igaz csak 2 félévet. Hétfőn 8 10 között,gyakorlat. Kedd 8 12 között tesi és gyakorlat. Szerda 8 20 között, ebben 13 14 között egy óra szünet. Csütörtök 8 10 között előadás,majd 16 20 között gyakorlat. Péntek egyik csoportnak előadás 8 11 között és gyakorlat 13ig,másik nak előadás és 13tól 17ig gyakorlat. Ja,igen. Minden előadáson aláírás... Férj dolgozott (vagyis akkor csak vőlegény) 8 17 között.
2018. márc. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!