Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi húgom másfél hónapos,...

Kicsi húgom másfél hónapos, és egyszerűen brutálisan sír, nehezen, szinte semmit nem alszik?

Figyelt kérdés
Konkrétan húsvét másnapja óta alig alszik, állandóan sír mint akit ölnek, lassan már köldöksérve lesz. Anya depressziós, apám szrik bele mindenbe, húgom meg egy bunk* kis .. lett és csak dumal mindenkinek. Egyedül én segítek neki de kollégista vagyok, harmadéves, tanulnom és hogy őszinte legyek Pihennem is kell, ez a 4. Este amit nem aludtam és így tanulni se tudok mert nem ragad meg a fáradtságtól.. hiába veszi fel, teszi le, fogja 73736 féle módon, hiába ad neki akár kúpot, akár ilyen cseppet hogy segítsen neki bontani a tejes cucclit, egyszerűen egy kis időre abba hagyja és folytatja tovább órákon keresztül.. nem köti le semmi, se az a kis zenélő ketyere, se ha "babazunk" vele, se semmi. Elkezd enni, aztán már csak cumizza a cicit, de a cumit meg persze kikopi, nem kell neki. Komolyan úgy ordít mint akit ölnek... Ilyet még mi sem csináltunk sőt igazából akkor hallottam utoljára ilyet mikor oltották a kicsiket a dokinál, de azt is rövid időre, nem napi 24 órából 20at. Mit tehetnék/nénk hogy végre sírás helyett aludjon? (Azt még megjegyezném hogy sokáig nincs is könnye, csak egy hosszabb idő után egy kevés.)
2018. ápr. 7. 07:56
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

A tejcukor érzékenységet orvos mondta? Tejfehérjére biztosan nem érzékeny? Szopik vagy HA tápot eszik?

Kúpból mit kap?

2018. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ez a probléma. Teje bőven van, már van mikor fáj is neki tőle es fejni szokott akkor cumisuvegbe (de abból sem fogadja el amúgy a tejet, csak cicibol)
2018. ápr. 7. 08:50
 13/33 A kérdező kommentje:

Igen orvos mondta

Tejfeherjet nem tudjuk még

Szopik

Germicid kúpot

2018. ápr. 7. 08:52
 14/33 anonim ***** válasza:
81%

Germicid kúp két hónapos kor alatt egyáltalán nem használható, tartós használathoz meg orvosi felügyelet kell, mert szétk.-ja a fehérvérsejtszámot. Nézd meg a tájékoztatóját.


Ha a lefektetett tejet cumisüvegből kapja, akkor is üvölt? Van olyan, hogy annyira ömlik a tej, hogy azzal egyszerűen nem tud a baba lépést tartani, fulladozik tőle.


Mennyi időnként van szoptatva? Érzékeny pocinál legalább két, inkább három órának el kellene telnie két etetés között (összekeveredik a félig emésztett a frissel, ami a belekben aztán puffadást okoz, ezt mi is megszívtuk).


Én kipróbálnám a HA tápszert is, az mindentől mentes. Ha azzal nyugi van, akkor valamilyen allergiája van. Tényleg, a bőre nem ekcémás?

2018. ápr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
*nem "lefektetett", hanem lefejt, természetesen.
2018. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen, a mi babánk 4 hónapig üvöltött, mindent kipróbáltunk, igazából csak az idő segített, illetve a hordozás (kendőben).
2018. ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Nálam és húgomnál is az volt használva, es az orvos mondta hogy azt a kúpot adja neki.

Igen, ugyan úgy visít, abból meg sem issza.

Óránként eszik picit. Aztán cumizik es bealszik, és kezdi előről.

Nem ekcémás a bőre.

2018. ápr. 7. 09:13
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 4.gyereknél már anyukádnak kicsit nagyobb tapasztalata kellene legyen. Apád meg szedje össze magát,minek csinál ennyi gyereket,ha utána meg rátok sem bagózik? Érzi az a szegény pici is,emiatt is ki van készülve. Nem érti,de érzi a hangulatot.


Először is vedd el a picit anyukádtól,vidd ki a babakocsival,hogy anyukád tudjon egy órát pihenni. Ha nem nyugszik meg,vedd az öledbe és kezdj hozzá beszélni,halkan a kis fülébe. Mond el neki mindent,mit láttok,hol jártok,bármit,csak beszélj. Nagyon nehéz nyugodtnak maradni,miközben üvölt,de próbáld meg. LEhet,sok időbe telik,de hidd el eléred a célod. A kaja tényleg lehet egy dolog,hogy nem érkezik teleenni magát,mer telalszik,aztán abból felkelti az éhség. A végén annyira kimerül,hogy már semmi sem jó. A zenélő szart hagyjátok el,nem egy gép,hogy gépre kelljen bízni. Ha nem udtok egy-két nap alatt ennek pontit tenni a végére,akkor irány a gyerekorvos,mert a gyerek idegrendszere tönkremegy ettől a káosztól,funkcionálisan éhezik,anyád meg annyira depis lesz,hogy hülyeséget csinál véletlenül. Az én babaám sose sírt,de attól még ne mvagyok hülye,ráadsul orvoscsalád vagyunk és tudjuk miről beszélünk.Ha az alap hasfájós dolog rendben van tartva,akkor ez nem norméis,hogy ennyire üvöltsön. Én egész nap kint voltam vele 4 napos korától,nem rázogattam,hanem kint a levegőn,majd lefárasztottam a játékkal. Soha nem hallottam sírni. Anyukád sutyiban nem cigizik vagy egyéb,hogy megnyugtassa magát? Nem rosszindulat,csak biztosan nagyon kivan és ha igen,akkor ez a babára is kihat.

2018. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az etetési időt kellene rendezni elsőként. A kúpot hagyjátok el, láthatóan nem használ, viszont veszélyes az egészségre.
2018. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a babát két órára sétálni babakocsival, anyukádat meg kérd meg, hogy feküdjön le aludni addig. Ha tud egy kicsit aludni, akkor ő is összetettebb lesz, a kicsi pedig nem fog két óra alatt éhen halni.
2018. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!