Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi húgom másfél hónapos,...

Kicsi húgom másfél hónapos, és egyszerűen brutálisan sír, nehezen, szinte semmit nem alszik?

Figyelt kérdés
Konkrétan húsvét másnapja óta alig alszik, állandóan sír mint akit ölnek, lassan már köldöksérve lesz. Anya depressziós, apám szrik bele mindenbe, húgom meg egy bunk* kis .. lett és csak dumal mindenkinek. Egyedül én segítek neki de kollégista vagyok, harmadéves, tanulnom és hogy őszinte legyek Pihennem is kell, ez a 4. Este amit nem aludtam és így tanulni se tudok mert nem ragad meg a fáradtságtól.. hiába veszi fel, teszi le, fogja 73736 féle módon, hiába ad neki akár kúpot, akár ilyen cseppet hogy segítsen neki bontani a tejes cucclit, egyszerűen egy kis időre abba hagyja és folytatja tovább órákon keresztül.. nem köti le semmi, se az a kis zenélő ketyere, se ha "babazunk" vele, se semmi. Elkezd enni, aztán már csak cumizza a cicit, de a cumit meg persze kikopi, nem kell neki. Komolyan úgy ordít mint akit ölnek... Ilyet még mi sem csináltunk sőt igazából akkor hallottam utoljára ilyet mikor oltották a kicsiket a dokinál, de azt is rövid időre, nem napi 24 órából 20at. Mit tehetnék/nénk hogy végre sírás helyett aludjon? (Azt még megjegyezném hogy sokáig nincs is könnye, csak egy hosszabb idő után egy kevés.)
2018. ápr. 7. 07:56
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Még mindig 3 gyerek, nem 4.

Nem, nem csinál semmi olyasmit. Lelkileg trotty, de nem csinál hülyeséget. Es nem, nem iszik/cigizik.

2018. ápr. 7. 09:26
 22/33 anonim ***** válasza:
88%
A tartós alváshiánytól teljesen megzuhan az ember, amíg nem tudja magát legalább nagyjából kipihenni, normálisan gondolkodni sem képes senki.
2018. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

A kicsi most alszik, időnként fel sír, fel nyoszorog. Most is felsirt és szinte azonnal abba hagyta. Komolyan nem értem már ezt.

Megtenném hogy sétálok a kicsivel, meg mindent amit leirtatok, de írtam: napok óta nem aludtam, húgom meg képtelen bármire is, egyedül, 17 évesen, kollégiumból nem tudok segíteni.

2018. ápr. 7. 09:36
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is ilyen volt, hasfájós volt, nagypn felületesen aludt, de volt egy dolog ami megnyugtatta sokszor ( ez se mindig vált be persze). Nagyon szerette, ha a fülét birizgáltam :) simogattam neki, morzsolgattam a fülcimpáját, akkor is fogni kellett alvás közben, de legalább tudott aludni és nem sírt. Egy próbát megér!
2018. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Ki fogjuk próbálni, koszonom szépen mindenkinek a segítséget <3
2018. ápr. 7. 10:03
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
A tejaergianak ilyen tunetei is vannak, amit irsz. Anyukad dietazik tejtermekre? A tejcukor csak egy dolog, alatalaban csecsemokorban nem azzal szokott lenni a gond, hanem a tejfeherjevel. A hordozokendoben hordozas segithetne neki, fuggoleges testhelyzetben, testkontaktusban konnyebb nekik atveszelni ezt az idoszakot.
2018. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
*tejfeherjeallergianak
2018. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sok tejem volt, rengeteget szoptattam. Sokat sírt a babánk, de nem hasfájósan. Aztán elkezdtem mérni mennyit eszik, hát alig evett. Azután mindig szoptattam, majd a lefejt tejet adtam Neki cumisüvegben - muszáj megszoknia. Nálunk ez azonnal segített, nem volt többet keserves sírás.
2018. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
36%
Fel kell venni a babát,testközelségre vágynak! Hordozókendő vagy mei tai,i)mind a 2 keze szabad lehet annak,aki hordozza. Közbem tud sokmindent csinálni.Nagyon ajanlom ezt a könyvet: Éjszakai gondoskodás, az én babám 4 hetes, csak este sír fél órát,ha fáj a hasa,de ölben van.Hordozókendőben boldogan elvan, ilyenkor csak anyukájára és a szopira vàgynak,vagy ha nem szoptat,akkor nyugtassa meg, bújjon össze vele. Vagy valaki más tegye, látni fogjátok,hogy neggyugszik!
2018. ápr. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat, viszont az utolsó kicsit kiverte a biztosítékot😂 olvasd már el a többi választ is tőlem es a többiektől, és akkor választ kapsz arra hogy ez a kommented miért hülyeség.. :)
2018. ápr. 8. 06:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!