Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Velem van a gond vagy az...

Velem van a gond vagy az ismerősömmel?

Figyelt kérdés

8 hónapos a babája. Többször megfigyeltem már, hogy, amikor náluk vagyok, és elkezd sírni, van, hogy 5 percig is hagyja, nem megy oda hozzá, nem veszi fel, csak beszél hozzá. Sőt, van, hogy percekig, mintha észre se venné, hogy sír.

Nekem pedig a szívem szakad meg, nem bírom hallgatni, és azt érzem, hogy ha a sajátom lenne, már rég felkaptam volna, vigasztalnám.

Nekem még nincs babám, most dolgozunk rajta, remélem, hogy hamarosan én is megtapasztalhatom végre az anyaságot.


Persze, az ismerősömnek ezt sosem tettem szóvá, az ő gyereke, úgy neveli ahogy ő akarja, csak arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek én vagyok túl érzékeny a baba sírásra, és a sajátomat se fogom felkapkodni egy idő után minden nyikkanásra, vagy az ismerősömnek kellene jobban odafigyelnie a babájára?


2018. máj. 1. 14:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, ha meg a szemébe mondaná, akkor meg az lenne szerinted belepofázás. Szerintem takarodj innen oltogatni, mert csak kötekedni jöttél.
2018. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó, neked miért fáj hogy én nem beszélem ki a hátuk mögött az ismerőseimet vadidegenekkel?
2018. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nincs veled gond. 1 éves lányomat sosem hagyom sírni. De ha csak nyekereg, nyafog, nekem meg éppen más dolgom van, akkor várok egy kicsit, mert van hogy abbahagyja és elkezd valamivel játszani. Szóval nem mindegy, hogy tényleg sír vagy csak nyafizik.
2018. máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
37%
8 hónapost nem nevelni kell, hanem szeretni. Az nem elkapatás, ha párkilósan, napi néhány órányi ébrenlétéből a mozgásigényével összeegyeztethető maradék időt a karjaidban tölti. Aki mást mond, az csak magát próbálja védeni, pedig az igazság ennyire egyszerű. Gyakorlatilag rákeresel és ott írja a rengeteg szakember azt, ami egyébként egyértelmű kéne legyen.
2018. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
72%

12-es, ez nem kibeszélés, mivel nem tudjuk a nevét és címét meg semmit az kérdező barinőjéről, nem tudjuk beazonosítani, lehet, hogy nem is létezik, szóval nem kibeszélés. Ráadásul ezt úgy is kérdezhette volna, hogy "Ha tegyük fel van egy anyuka, aki így megy úgy..." és nem írja oda, hogy a barátnőjével kapcsolatos a kérdés, akkor már rendben lenne neked? Miközben mind a 2 tök anonim.


Az meg szerinted miért kibeszélés, ha egy élő példával alátámasztva (amit tapasztalt) érdeklődik a dolgok felől. Tudod úgy fejlődik az ember, ha kérdez. A kérdező ezt tette, mert nem tudta, hogy gond-e vagy nem ez a sírni hagyás. De ahogy látod, ahányan, annyi félét válaszolnak.


Meg miért kérdezné meg szemtől szembe? Hogy megsértődjön a barinő? Mivel ezt nem lehet jól megkérdezni, mindenképp kioktatásnak lehetne venni, miközben csak érdeklődik a kérdező. Pl. "Miért hagyod sírni? Jó ez neki?" vagy "Nem káros?"

Na, látod, ezt a kérdést nem lehet jól feltenni, szóval ilyenkor jobb máshonnan infót szerezni.


Amúgy én sosem hagytam sírni.

2018. máj. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ahogy irtak, siras es siras kozott is van kulonbseg. Es az anyja pontosan tudja, mikor kell felkapni. Te is tudni fogod. Amugy ebben a korban sokszor akkor sem hagyjak abba a bogest, ha felveszik oket. Az enyem iszonyu izgaga, hangos gyerek volt, egyfolytaban vagy orditott, vagy morgott, nyekergett. En is beken hagytam amikor ugy iteltem meg hogy ez csak a "szokasos" alap siras.
2018. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
30%
Lehet akkor velem nagy gond van .. Egy honapos a kislányom .. de én sem kapkodom fel mindenért .. sőt még tovább megyek .. van ,hogy nem is beszélek hozzá és láss csodát abba is hagyja kb fél perc alatt ..esténként ugyan nem sír de sosem szólok hozzá .. napközben viszont a pihenőjében van ahol tud nézelődni lát engem is és megtudom csinálni amit kell .. iigy nem igazán értem az egyik válaszolót miszerint mennyire rossz,hogy csak fekszel és nem megy hozzád senki . Az mennyivel jobb ,hogy elkapatjuk a gyereket állandóan kézben van ,ringatva stb? Annak akinek van segítsége biztos nem gond mert valaki úgyis ringatja amíg megcsinálja anyuka a dolgát . Kérdező .. hidd el majd mikor már ott lesz a sajátod érteni fogod miért nem veszi fel olyankor és te sem fogod ezt tenni mikor észre veszed a sírások közti különbséget :)
2018. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%

#17-es.

Kutatàsok bizonyítjàk,hogy a babàk hamar megtanuljàk,hogy felesleges jelezni az igényüket (síràs),ha azok soha sincsenek kielégítve (sírni hagyàs).Ennek eredményei majd csak felnőttkorban buknak ki ilyen olyan, pl.pàrkapcsolati problémàkon keresztül.Hàt lelketek rajta!

Amúgy tényleg olyan nagy elvàràs a babàval foglalkozni??!!Akkor minek vagytok otthon??!!

2018. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
19%
Kimondta ,hogy nem kell vele foglalkozni és nincs is vele ? Szimplán nem ugrom arra ha tudom,hogy kb fél perc és abba hagyja ?? Én egyedül vagyok .. segitségem egy hétig volt .. hasfájós a kicsi .. mégis van ,hogy csak azért sír ,hogy kézbe legyen .. valamikor illene takarítanom,illetve főznöm és hasonló dolgok .. de biztos jobb megoldás az ,hogy majd felvet minket a retek meg fényevök leszünk mert állandóan fogom a gyereket nehogy sírjon . Én se lettem elkapatva mégsincs semmi ilyen jellegű problémám... Általában az ilyen szülők akik ezt csinálják később folytatják azzal ,hogy amit éppen kiejt a gyerek a száján megkapja és hasonlók .. (akinek nem inge...) ebből jön az ,hogy a kétségbe esett szülő itt tesz fel kérdést mert a nyúl viszi a puskát ..
2018. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%

17-es, persze, hogy abba hagyja, mert megtanulta már most babaként, hogy nem számíthat az anyjára. Jó kis anya vagy. Akkor miért vagy vele otthon? Ennyi erővel visszamehetnél dolgozni, a bölcsiben legalább kap valami reakciót a külvilágtól és hogy nem felejtették el. Olvass már utána, hogy annak, amit csinálsz milyen ártalmas, és itt sokkal súlyosabb dolgok mennek végben, mint hogy párkapcsolati gondjai lesznek felnőttként.

Nem elkapatni kell, de azért lesz"rni se.

Szegény gyerek.

2018. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!