Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Velem van a gond vagy az...

Velem van a gond vagy az ismerősömmel?

Figyelt kérdés

8 hónapos a babája. Többször megfigyeltem már, hogy, amikor náluk vagyok, és elkezd sírni, van, hogy 5 percig is hagyja, nem megy oda hozzá, nem veszi fel, csak beszél hozzá. Sőt, van, hogy percekig, mintha észre se venné, hogy sír.

Nekem pedig a szívem szakad meg, nem bírom hallgatni, és azt érzem, hogy ha a sajátom lenne, már rég felkaptam volna, vigasztalnám.

Nekem még nincs babám, most dolgozunk rajta, remélem, hogy hamarosan én is megtapasztalhatom végre az anyaságot.


Persze, az ismerősömnek ezt sosem tettem szóvá, az ő gyereke, úgy neveli ahogy ő akarja, csak arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek én vagyok túl érzékeny a baba sírásra, és a sajátomat se fogom felkapkodni egy idő után minden nyikkanásra, vagy az ismerősömnek kellene jobban odafigyelnie a babájára?


2018. máj. 1. 14:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
33%
😂😂hihetetlen ,hogy ha ellenkezik a te elveddel a másiké akkor már szar anya .. tudod inkább legyek szaranya ( bár nem érzem annak magam hisz mindene megvan ,foglalkozom is vele eleget szimplán a hisztire nem ugrom ) és legyen belőle normális felnőtt mint egy elkényeztetett hisztis kis p*csa...
2018. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
55%

#21, egy baba nem hisztizik.Az később jön jóval!

Ha meg az összes igénye ki van elégítve,mégis sír,akkor Anyàra van szüksége,veled akar lenni b+.Ez zavar téged annyira??!!Ez ellen küzdesz??!! Gondolkodj màr!

2018. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
72%

21-es

"Egy honapos a kislányom .. de én sem kapkodom fel mindenért .. sőt még tovább megyek .. van ,hogy nem is beszélek hozzá..."


Más sem napi 0-24-ben beszél a gyerekéhez, de a megfogalmazásodból az derül ki, hogy egyáltalán nem beszélsz hozzá és nem foglalkozol vele.


"...és láss csodát abba is hagyja kb fél perc alatt"

Na, szerinted miért? Drága, olvasni kéne ezekről a dolgokról, informálódni.


"...napközben viszont a pihenőjében van ahol tud nézelődni lát engem is és megtudom csinálni amit kell."

Vagyis ekkor sem beszélsz hozzá, vagyis semmikor. A gyereked megtanulta, hogy nem számíthat az anyjára. Ezzel csak ezt érted el. Persze a te gyereked, úgy szívatod, ahogy akarod.


Az, meg hogy valaki felveszi, öleli, beszél hozzá, nem fogja elkapatni, tudod a szeretettel és a figyelemmel nem lesz senki elkényeztett p'csa, csak ha mindent megengednek neki, de a kettő nem ugyanaz. Persze ezt különbséget a te pici agyad nem fogja fel.


Amúgy ahogy sokan már leírták, akik megtalálták az arany középutat, hogy nem veszik fel minden nyikkanásra, de nem is hagyják sírni.

De te nem ezt teszed (legalább is a soraidból erre lehet következtetni), hanem egyáltalán nem veszed fel és nem beszélsz hozzá.

Na, ez már számomra elhanyagolás, és aki elhanyagolja a gyerekét (mert ez mentális elhanyagolás, igen), az számomra sz'r anya.

2018. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
32%
Fuhh de jol megmondta az utolso 10 random olvasott sor utan hogy milyen ki milyen anya:D
2018. máj. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, akkor tanuljon meg az illető fogalmazni, mert azzal a pár szarul megfogalmazott, random mondatával, ami maximálisan félrevezető, vagyis valótlant állít, megtéveszti a kérdezőt (meg mindenkit, aki nem ért hozzá és tanácsot vár).


Ha valaki nem veszi fel a gyerekét soha, akkor azt úgy lehet érteni, hogy nem veszi fel a gyerekét soha, máshogy nem. Szóval előbb aki ilyet leír, az tanuljon meg fogalmazni, írni, és majd akkor pampogni, hogy "jaj, hát én nem is azt írtam, félreértettek".

2018. máj. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
53%

Veled van gond, ha épp dolgom van, akkor megcsinálom, egy kis sírásba nem halt bele senki.


Nem fogok csak azért csapot-papot eldobni-hátrahagyni, mert nyikkan kettőt a lányom :)

Közben beszélek hozzá, ott vagyok szeme előtt, de ha állandóan felkapdosnám, mikor sír, akkor igencsak nem haladnék semerre a főzéssel vagy épp a nagyobb tesóval.

2018. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
64%

Nekem 3,2 évesek voltak a gyerekeim mikor megszültem a 3.at.

Háztartást vittem meg a 2 "nagy" otthon volt velem 24be.

Apa dolgozott.

Mégis amikor a babám sìrt akkor ott voltam és megnyugtattam!

Nem kellett vele órákat sétálni vagy valami.

Csak érezni akart!

Nem is eset nehezemre.

Nem lettünk retkesek sem,fényevők sem!

2018. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ennyi ti hülye állatok!
2018. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!