Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond lehet ha a 7,5 hónapos...

Gond lehet ha a 7,5 hónapos babám nem hajlandó napközben tápszert enni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 7,5 hónapos babám kb 2 hete nem fogadja el a tápszert,próbáltuk másik fajtával is pizsama hamival is de nem kell neki.

Elöszőr a fogzásra gyanakodtam mert jön a 2 felső foga borzasztóan nyügös miatta,de akkor este se fogadná el.Nappal csak kanállal hajlandó enni. A napi étkezés így néz ki jelenleg: reggeli tejpép,tízórai gyümi,ebéd valami húsis kaja,uzsonna baba puding vagy gyümi,vacsi tápszer. Egyszer kell éjszaka még akkor is megeszi a tápszert. (180 ml)

A vízet azt elfogadja a cumisüvegből. A védőnő szerint baj ha csak ennyi tápszert eszik,de nem eszik meg többet bármit csinálok. Szerintetek gond? Vagy mi változhatot ami miatt nem kéri?


2018. máj. 2. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen időszak párszor, 1-2 hétig tartott mindig. Nem jöttem rá, h mitől, én is mindent próbáltam, aztán egyszer csak újra elfogadta. Még azért sokáig kéne neki a napi minimum fél liter tejalapú folyékony táplálék, szóval csak próbálkozzatok sztem. Nálunk általában az új etetési póz vált be.
2018. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor a fiam fogzott vagy hasonló, sose itta meg a tápszert, tejpépet melegen. Próbáld ki hogy hagyod hűlni. A fogzó ínynek jobb a hideg mint a meleg, utólag logikusnak is láttam. :)
2018. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Probálkozom minden nap természetesen,de meglátja az üveget és össze szorítja a száját.

Próbáltam hjdegebben és hidegen is de nem jött be.

Az a fura,hogy este meg meg eszi,ezért nem értem.

2018. máj. 2. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Többféle itatóból próbáld meg, pl svéd itató, többféle csőrös... Egyik ismerősöm kakaós babaital ízesítőt tett már bele a végén, az bejött. Nyilván nem az a jó megoldás, mert abban van cukor is, de az ember mindent megpróbál ilyenkor.
2018. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!