Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőtől hogy lehet megszab...

A védőnőtől hogy lehet megszabadulni, ha lemondani már nem lehet?

Figyelt kérdés

Nekem eddig többen tanácsolták, hogy simán mondjam le, több gondunk nem lesz így vele. De most látom egy másik kérdésnél, hogy január óta már nem lehet ilyet...


Semmi lehetőség nincs arra, hogy megszabaduljunk tőle, máshoz kerüljünk?


2018. máj. 4. 09:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
71%
Miért a háziorvos házhoz megy csak úgy látogatni? A háziorvos akkor megy, ha hívják, ha az éheztető szülők nem jeleznek semmilyen betegséget, akkor miért menne hozzájuk a háziorvos? Épp ezért vannak a védőnők, mert még működik a gyermekvédelem Magyarországon. Külföldön élek, itt a világon senki észre nem venné, ha egy gyereket éheztetnek, ütnek. Nem hiába hallani gyakran olyanról, hogy kórházba rohannak a szülők, hogy leesett a gyerek, aztán kiderül, hogy folyamatosan bántalmazni szokták.
2018. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
31%
mint írtam, a háziorvosunk átvállalta...igy lehetett lemondani...persze hogy kijött...melyik gyermekorvos nem megy házhoz??
2018. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, neked szerintem egy védőnő sem felelne meg. Az utóbbi két hétben nem egy ilyen védőnőket szidó kérdés lett feltéve. Egyszemélyes hadjárat? Gondolkozni kellene. A gyerekorvosok sem egyformák, de ettől még nem kell megszüntetni a gyerekorvosi rendszert.
2018. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
57%
Érdekes, hogy átvállalhat ilyet egy gyerekorvos. Valami falun laksz, hogy ki tud járogatni méricskélni? Itt külföldön még magas lázzal is nekem kell bevinni hozzá a gyereket, mert nem jön ki. Vagy vihetem kórházi ambulanciára és várhatunk ott a sorunkra. Luxus, hogy házhöz jön a háziorvos vagy a gyerekorvos.
2018. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
42%

Evah!


Nyilvánvaló volt, hogy nem védőnő vagy. Mi a szakmád ?

2018. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy mivel fiatal vagyok, ezért már az elején közölte, hogy úgy vigyázzak magamra, hogy a két szeme rajtam lesz, és gyakrabban jön majd ki hozzánk emiatt. Pedig rendezett család vagyunk, normális környéken, nem egy szemétdombon élünk.


Olyanokba köt bele, amihez semmi köze, pl. hogy miért járunk autóval, a séta az egészséges. Vagy hogyan öltözködöm, mit adok a gyerekre.

Rendszeresen beállít bármiféle előzetes bejelentés nélkül, ha meg mondom, hogy most nem alkalmas, vendégeim vannak, vagy pont készülünk indulni, ki van akadva.

Adja a hülyébbnél hülyébb tanácsokat, aztán mikor látja a következő alkalommal, hogy nem úgy csináltam, ahogy mondta, megjegyzi, hogy "dehát ez már el lett magyarázva legutóbb, nem sikerült megjegyezni?!".

Jeleztem neki, hogy ezekkel a látogatásokkal leállhatna, főleg, hogy mi májustól-júniustól egészen augsztusig nem nagyon szoktunk itthon lenni, tehát feleslegesen fogja nyomni a csengőt. Erre közölte, hogy mit képzelek, hogy ennyi időre elutazunk a gyerekkel.


Egy undok, mindenkit kioktató, borzalmas nő.

2018. máj. 4. 12:56
 17/34 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a kelleténél tényleg túl sokat mesélsz neki. Próbálj általános válaszokat adni, nem belemenni másik témába. Honnan tudja, hogy autóval közlekedtek? Meg ha ilyenre rákérdez, miért nem mondod, hogy ó csak a családi utazáshoz használjátok? Vagy valami.


Nekem is fura tanácsokkal jött a védőnőm, de sose adtam meg neki a lehetőséget, hogy turkáljon az életünkben. Ha olyat kérdezett például, hogy mikor akarom elkezdeni a hozzátáplálást? Kikértem a véleményét, mondta, hogy 4 hónap, válaszoltam: igen, 4 hónap. Közben meg egyáltalán nem akkor kezdtük, stb.. Úgyse látja, mit csináltok pontosan.


A védőnői látogatások nem adhoc jelleggel működnek. Ha a védőnőm beállítana úgy, hogy nem szól előtte, nem lennék köteles kinyitni neki az ajtót. A gyerekorvos amúgy segítségre hívható ezügyben. Illetve pontosan nem tudom hogy van, de nekem pl mondott valami olyat, hogy megvan a rendszer hogy mikor kötelező a védőnői látogatás. Na most ha meg van szabva hogy mikor jöhet (het 1x majd 2 hetente stb stb) akkor NEM mehet többször hivatalosan. Téged is hátráltat azzal. Főleg ha minden rendben van. Akkor nincs is oka... Kérj segítséget!

2018. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%
Hát, én megmondanám neki, hogy még anyám se szól bele az életembe, úgyhogy ő se tegye...
2018. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó, de igen. A védőnőnek nem kötelessége előre bejelenteni, mikor jön látogatni. Ellenben jelezheti, hogy az xy család többn alkalommal nem nyitott ajtót. Nyilván egy alkalom miatt nem teszi. Akkor a gyermekvédelem a család körmére néz.
2018. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
54%

Annyira nem értem mi a fenéért nem szűnik meg ez az egész védőnői szakma???

Teljesen felesleges időhúzás és macera szerintem is.

Az előző védőnőnk egy rémálom volt, meg akarta szabni mikor mit egyek, hát elmehet a...

A mostani pedig szimplán csak 1 nagy nulla, pedig 2 gyereke van neki is, mégsem tud semmit, de szó szerint semmit, olyan alapvető dolgokat sem, amit nemhogy védőnőként, de anyaként is tudnia kellene.

Az elején még kamuból kérdezgettem ezt-azt, hogy ne csak üljünk csendben egymással szemben, de a sokadik "nem tudom" után már leszoktam erről.

Családlátogatáskor is kijön, nézi a babát, hogy jaj de aranyos és ennyi. Teljesen feleslegesen rabolja az időmet.

Ha nem tudok valamit, rákeresek neten, vagy elmegyek orvoshoz, a védőnő csak egy felesleges nyűg, semmit nem nyújt ami hasznos volna.

2018. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!