Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőtől hogy lehet megszab...

A védőnőtől hogy lehet megszabadulni, ha lemondani már nem lehet?

Figyelt kérdés

Nekem eddig többen tanácsolták, hogy simán mondjam le, több gondunk nem lesz így vele. De most látom egy másik kérdésnél, hogy január óta már nem lehet ilyet...


Semmi lehetőség nincs arra, hogy megszabaduljunk tőle, máshoz kerüljünk?


2018. máj. 4. 09:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
61%

"A védőnőnek nem kötelessége előre bejelenteni, mikor jön látogatni. Ellenben jelezheti, hogy az xy család többn alkalommal nem nyitott ajtót. Nyilván egy alkalom miatt nem teszi. Akkor a gyermekvédelem a család körmére néz."


Ez nincs így...illetve az így van,hogy nem kötelessége bejelenteni,de hozzánk 5 alkalommal jött volna a védőnő,sose voltunk otthon.Jelezte telefonon,mondtam,hogy bocsi,de mi vasárnap kivételével minden nap megyünk valahová.Azóta bejelentkezik,mert nincs más választása,arra nem kötelezhet,hogy egész héten otthon ülve őt várjuk mikor toppan be.Persze látja,hogy minden rendben nálunk,meg amúgy jó fej nem egy kekec típus.

2018. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
21%
Persze, ne kekeckedjen, ne molesztáljon, ne nyomuljon, pedig csak a munkáját végzi. De amikor halálra éheztetik a gyerekeket, vagy állati ürülékkel etetik őket vagy a bántalazásba halnak bele és feldobja a média, akkor mindenki a védőnőt vádolja, hogy hogy-hogy nem vett észre semmit. Hát így.
2018. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Végezze a munkáját kevésbé zavaró módon. Nehogy már ő mondja meg, hogy hová mehetünk nyáron és mikor... Vagy forgassa a szemeit, mert nem úgy cselekszem, ahogy tanácsolta.

Látja, hogy rendezett körülmények között élünk, rendesen fejlődik a pici, nincs semmi problémánk.

2018. máj. 4. 22:26
 24/34 anonim ***** válasza:
29%
Kérdezö, én is ugy érzem h neked egyetlen védönö sem felelne meg. Eldöntötted magadban h mibdegyik egy idiota, innentöl kezdve igy állsz hozzá. Nekem is van két gyerekem,különösebben nem volt szimpi a védönönk, de mindig beengedtem és illedelmesen elbeszélgettem vele, kérdeztem ezt-azt, aztán ment is a dolgára. Bejelentés nélkül soha nem jött, hetekre elöre felhivott h szeretne jönni amikor nekünk jo. Lehet h te ugy érzed h számodra felesleges, de ez akkor is egy "felügyeleti szerv" ami értünk és a gyerekeinkért van, ezt fogadd el.
2018. máj. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

De hogy engedjem be, ha már cipőben, felöltözve, a gyerekkel a babakocsiban indulnánk?

Vagy ha éppen itt van nálunk két család vendégségben?


Sosem szól előre, hogy mikor jön. Csak ha már az ajtóban van, és nem nyitjuk ki.


Azt pedig nem tudom, miből gondoljátok, hogy nekem semmilyen védőnő nem lenne megfelelő. :D

De, pl. az a védőnő, aki a legjobb barátnőmhöz "jár" (fél éves a gyerek, eddig egyszer volt náluk), tökéletes lenne. Nem zaklatja őket, nem jár a nyakukra, mondta, hogy hívhatják nyugodtan bármikor, ha gond van.

2018. máj. 5. 10:02
 26/34 keszi88 ***** válasza:
25%

Én védőnőként nagyon sajnálom hogy vannak ilyen helyzetek...


Az utolsó mondatra reagálva: hogy olyan védőnő lenne jó aki 6 hó alatt egyszer volt kint a csaladnál:

- az elején ki adott tanácsot a szoptatastól kezdve a köldökápoláson át a súlyfejlődésig?

- vagy a még várandós anya kivel beszélte meg az aggályait a szülésről szoptatásról?

-ki készítette fel az anyát a csecsemőgondozásra, ki mondta el mire figyeljen pl.ha lázas, oltást kap, vagy bukik a csecsemője?

- ki adott SZAKMAI tanácsot a hozzátáplálásról az anyának később?


Kívánom, hogy meglásd akár csak egyszer is hogy van èrtelme a védőnöi gondozásnak!!

2018. máj. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
83%

"Kívánom, hogy meglásd akár csak egyszer is hogy van èrtelme a védőnöi gondozásnak!!"


5 éves a fiam, én még egyszer sem láttam értelmét...

A gyerekorvosunk egy kiváló szakember (kisgyerekes anyuka), de a védőnő semmit nem ér.

Pl: hozzátáplálásnál táblázatot nem kaptam, kb 6-7 hónapos volt a fiam, amikor megbeszéltük, mit hogy adok, és kértem táblázatot, hogy a továbbiakban hogy csináljam. Erre: "teljesen jó, ahogy csinálja, folytassa így tovább". Nesze. Sokra mentem a védőnővel...

1x volt kint, amikor a fiam született. Azóta sem. Bár nekem nem is hiányzik.


Szóval jó lenne, ha lenne értelme a védőnői gondozásnak, de ehhez az kellene, hogy jó védőnők legyenek a szakmában!

(a mienket nem csak én nem szeretem, hanem a körzetben minden anyuka...)

2018. máj. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
96%

De irigylem akihez nem jár ki a védőnő.

Mióta megszültem hetente bájolog itt nálam, mert állítólag az első 6 hétben hetente kötelező házhoz jönnie.

Hogy mit csinál, ha itt van?

Először is a kutyánkat zárjam ki az erkélyre, mert fél tőle, aztán 5 percig ácsorog és mosolyog, hogy jaj de cuki baba.

Na ez aztán marha hasznos látogatás....

Ja, a drága "szakember" bejön a szobába, majd már a kiságy mellett állva felvesz egy lábzsákot a cipőjére. Induláskor leveszi a lábzsákot és úgy megy ki a szobából...ennyit a higiéniáról.

Szóval én nagyon utálom az egész védőnői hálózatot.

Az előző védőnőnk legalább jófej, laza volt, lehetett vele bármiről beszélgetni, nem csak hümmögött tanácstalanul, hogy nem tudja, pedig tőlem fiatalabb, gyermektelen lány volt. Ez a mostani 2 gyermekes szöszi meg egy buta liba :((

2018. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
57%

Az utolsó mondatra reagálva: hogy olyan védőnő lenne jó aki 6 hó alatt egyszer volt kint a csaladnál:

- az elején ki adott tanácsot a szoptatastól kezdve a köldökápoláson át a súlyfejlődésig?

- vagy a még várandós anya kivel beszélte meg az aggályait a szülésről szoptatásról?

-ki készítette fel az anyát a csecsemőgondozásra, ki mondta el mire figyeljen pl.ha lázas, oltást kap, vagy bukik a csecsemője?

- ki adott SZAKMAI tanácsot a hozzátáplálásról az anyának később?



Jaj hagyjuk már...erre van a gyerekorvos.Meg mondjuk anyukám.Soha nem láttam értelmét a védőnőnek,amellett hogy soha nem zaklatott.Eljött megnézte a babát és ment.Soha nem kértem tőle tanácsot mert vagy nem az ő kompetenciájába tartozott (oltás,lázcsillapítás a doktorra tartozik) vagy egyszerűen semmi szükségem nem volt rá.

A védőnő szak sajnos egy humbuk szakirány,ennyi erővel az ápolónők is végezhetnék ugyanezt a feladatot (nagyobb szaktudással) és nem lenne ennyi feleslegesen képzett védőnő.

2018. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
23%
Egyértelműen az jön le nálatok, hogy volt egy alapból szkeptikus hozzáállásotok a védőnőkhöz (falu, pletyka, többi szuperanya) és így fogadtátok. Szerintem meg sem próbálta, hogy valamiben is tanácsot adjon, mert ti azt úgyis jobban tudjátok, minek jön ő ide stb. Falun lehet, hogy minden miatt lehet a gyerekorvost ugráltatni, de városban azért ez nem így van. Meg aztán ha megnézem ezt az oldalt, rémes, hogy anyák mennyire nincsenek tisztába alap dolgokkal és idegeneket kérdeznek meg látatlanban, minthogy a védőnőhöz fordulnának vagy elfogadják az ő tanácsát. A szőke cicababa védőnőnél biztos nagy baj az, hogy szőke és hogy cicababa, így nehéz lehet egy lestrapált mackónadrágos anyukának elfogadni a véleményét.
2018. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!