Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőtől hogy lehet megszab...

A védőnőtől hogy lehet megszabadulni, ha lemondani már nem lehet?

Figyelt kérdés

Nekem eddig többen tanácsolták, hogy simán mondjam le, több gondunk nem lesz így vele. De most látom egy másik kérdésnél, hogy január óta már nem lehet ilyet...


Semmi lehetőség nincs arra, hogy megszabaduljunk tőle, máshoz kerüljünk?


2018. máj. 4. 09:14
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
55%

Én nagyon szerettem az előző védőnőnket, de ettől függetlenül nem igazán emlékszem rá, hogy kaptam volna tőle hasznos tanácsot. Jó, nem az ő hibája, második gyerekhez jött. A nagyobbiknál egy borzalmas, nyakrajárós, okoskodó, mindenbe beleszólós védőnőnk volt, ő szerencsére nyugdíjba ment azóta. A másik, akit szerettem, általában megkérdezte, amit meg kellett kérdeznie, aztán elmondta, hogy jó úgy, ahogy csinálom. Sajnos az a tapasztalatom, hogy a szoptatást nem a védőnő az, aki megfelelően el tudja magyarázni az anyáknak, annak valaki vagy utánaolvas még szülés előtt, vagy jön neki ösztönből (főleg, ha nem kapott előtte egy rakás hülye tanácsot), vagy hív egy szoptatási tanácsadót. Nagy mákja van annak, akinek a védőnőjének tényleg korszerű ismeretei vannak a szoptatással kapcsolatban. Hozzátáplálásra ugyanez igaz.


De tény, hogy nagyon aranyos védőnőnk volt másodjára, sose állított be bejelentés nélkül, nem járt a nyakunkra, viszont bármikor mehettem hozzá rendelési időben, és ezzel a lehetőséggel éltünk is, mert mérlegünk nem volt itthon (nem véletlenül), de párhetente elvittem a fiamat súlymérésre, mert érdekelt, mennyit gyarapodott.

2018. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
25%

Semmit, összeszorítod a fogad, és azt a félórát kibírod.


Ez van, ha jó a védőnő, az ritka kincs, de védőnőként írom, hogy a szakma 95%-át ki lehetne rúgni, olyanok. Kioktatóak, kivagyik, vagy épp zer éves hülyeségeket mondanak...

Jó anyukák között is van, akin a fejét fogja az ember, de sajnos a kolleginák nagy része is megéri a pénzét :(

2018. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
10%
A szakma tekintélye alá van ásva, biztosan jót tesz, ha még valaki onnan is szidja, természetesen a maradék 5 %-ból... Már ha igaz, hogy védőnő. Szerintem a karakter az egy dolog, a tudás pedig egy másik. Ha egy védőnő nap mint nap olyan kérdésekkel találja szemben magát, mint amiket itt ezen az oldalon olvasni, akkor nem csodálom, hogy az x. ilyen anyuka után már fogja vissza magát.
2018. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó: Csak pár kérdés, amire a védőnőm egyáltalán nem tudta a választ:

- A protokoll része-e még a 36.heti kenetvétel?

- Vérvételre kérhetek beutalót háziorvostól is, vagy mindenképp a terhesgondozóba kell emiatt mennem?

-Túl alacsony éhgyomri és cukorterhelés utáni glükóz érték okozhat-e problémát?

- Csecsemőknek az elején napi hány csepp Vigantolt adjak?

- Könnycsatorna szűkületre jó az orrnyereg masszázsa. ( Tudom, hogy jó, a nagylányomat is így kezelgettem, hogy megelőzzük az átmosást, csak megemlítettem most is a védőnőnek, de nem is hallott még ilyen problémáról! )

-Zöldes színű anyatejes kakit mi okozhat?


Csak hirtelen pár kérdés ami eszembe jutott, hogy megkérdeztem róla a védőnőnk. Tudom, ő nem orvos, nem kell mindenre tudnia a választ, de azért elvárnám, hogy védőnőként (és mellesleg 2 kisgyerekes anyukaként) legalább a felére tudja már a választ, de esküszöm, BÁRMIT kérdeztem vagy azt mondta, nem tudom, vagy elment megkérdezni a kolléganőjét.

Na az ilyen emberrel való kötelező bájolgás nekem teljesen felesleges időpazarlás.

2018. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!