Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtartanátok a babát?

Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

Megtartanátok a babát, ha harmadik gyerekként érkezne, spirál mellett, 2 szobás lakásba?

Költözni maximum 1 vagy 2 év múlva tudnánk, addig semmiképp.


2018. máj. 29. 11:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%
1 vagy 2 év múlva költöztök, tehát a baba addigra még járni sem fog, abszolút nem kell neki külön szoba. Tehát ebben a helyzetben nyilván nem mennék abortuszra, ha amúgy megtartanád.
2018. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%

Attol fugg a masik ketto mekkora. Ha pl az egyik mar iskolas a masik ovis nem tennek hozzajuk be egy picit bar nem tudom igazabol nekem nem hiszem,hogy lenne szivem elvetetni.

Mindenesetre neked kell tudnod,hogy jo-e az egesz csaladra nezve ha ujabb tag erkezik vagy sem. Ha meg picik a gyerekek akkor nem aggodnek egyebkent abban az esetben,ha tenyleg 1-2 ev es koltoztok nagyobba.

2018. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%

A komment alapján és a kategória alapján te meg akarod tartani, a lakás pár évig még alkalmas rá, ez inkább csak az első sokk okozta hárítás, hiszen nem számítottál rá.

Amúgy én is megtartanám, de ez abszolút nem számít.

2018. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
53%

Anyagilag nincs különbség? Már hogy a viharba ne lenne?? Vicces, itt mondig csak az alapján számol mindenki, hogy 1-2 éves korig nem drága a gyerek. Addig valóban nem, viszont utána? Mikor iskolába megy és minden sz*rt venni kell neki hozzá, plusz egyre nagyobb lesz, egyre több kaja kell neki.

Ne adj isten normális helyeken nem rúgják ki érettségi után otthonról, hanem lehetővé teszik neki, hogy normális körülmények között tudjon egyetemre járni. Az úgy máris nem 4, hanem 5 felnőtt ember megélhetését jelenti egyszerre.

Abszolút van különbség.


Én számolnék ezzel is, illetve azzal, hogy a nagyobb lakásba való koltözés milyen körülmények között zajlana. Ha albérletől van szó, azt két gyerekkel is iszonyú nehéz találni. Ha van keret sajátra, akkor teljesen vállalható.

2018. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi másfél szobában nevetünk fel három gyereket.
2018. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%
Hol laktok? Ha vidék, akkor a lakásotok ára+ Csok akár már most is megoldás lehet. Persze Pesten biztos, hogy nem.
2018. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
81%
Sokan nevelnek 2 szobás lakásban több gyereket. Ismerek olyat is akik 5 gyerekkel élnek 65nm lakásban, teljesen polgári család. Az utóbbit nehezen tudom elképzelni a hétköznapokban, de ők megoldják. Mi 3 vagyunk testvérek és 6 éves koromig egy 30nm es szobában éltünk a szüleinkkel, mert még a nagyszülőknél laktunk. Ki lehetett bírni simán.
2018. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%

#14:

Ott az adókedvezmény, 48 ezer családi pótlék, és pl. 90% kedvezményt kaptok a vonaton.

Ha csak a babakötvényt megnyitod, és csak azt a havi 16 ezret ráutalod, ami a rá eső családi, már lesz miből továbbtanulnia. Az évi adókedvezmenyből tavaly (használt) autót vettünk.

Ahol akkora anyagi teher a harmadik, oda a kettő is sok.

Ja, és ingatlan bővítésre és vásárlásra ott a CSOK. Csak azért építkezni nem éri meg, hogy megkapd. De ha eleve bele akarsz vágni, akkor az is egy kis segítség.

2018. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó, nem kell lepontozni csak mert szerinted a juttatásokból lehet gyereket nevelni.


48 ezer családi pótlék... 3 gyerekre is kevés, 48 ezerért manapság szinte semmit nem kapni. Nyilván ha nem gondolsz át rendesen dolgokat, nem esik le, hogy hiába több mint egy gyerek után, de nem is egy gyereket kell etetned, ruháznod belőle.


CSOK... lol, nem tervezek egy 5 fős háztartás jövőjét hitelre bízni. Eleve az a cél, hogy soha ne kelljen semmilyen.


Tehát annyit mertem megjegyezni, hogy igenis drága akár egy gyerek felnevelése is, és ezen a juttatások sem segítenek sokkal többet. Ha fejenként 500 ezer nettó a bevétel, talán még vállalható is, ez alatt én nem csesznék ki hàrom gyerekkel, csak annyival, amennyit tuti biztos gond nélkül fel tudnék nevelni.


És lehet írni ezeket, hogy másfél szobás lakásokban nevelnek fel családok 3-5 gyereket is akár, viszont azokat a gyerekeket megkérdezte valaki, hogy ugyan esetleg jobb lett volna az élete ha nem nyomorog 4 másik gyerekkel egy szobában, hanem van sajátja?

Értem én, hogy lehet, csak nem éppen úgy, hogy azt elfogadható életminőségnek lehessen nevezni.

2018. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
29%
Nem.
2018. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!