Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktátok egyedül hagyni a...

Ti szoktátok egyedül hagyni a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyi időre és mennyi időset?

Nekem mostanában több ilyen élményem is volt, hogy ismerős anyukák otthon hagytak a gyereküket, mert éppen alszik, amíg ők kiszaladtak ügyet intézni, vásárolni. Volt, aki az 5 éves kislányát hagyta az autóban, mert az nem akart kiszállni.

Nekem ezektől feláll a hátamon a szőr, de lehet, csak én vagyok túl parás.


2018. jún. 5. 00:24
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Akik alvás közben hagytak otthon, azoknak 6 hónapos és másfél éves gyerekük van.
2018. jún. 5. 00:25
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Hát érdekes ismerőseid vannak, az biztos.
2018. jún. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam, de az egyik volt szomszédom simán otthagyta az 1-1,5 éves gyerekét este, és átment szomszédolni akár 1-2 órára is, mondván a gyerek úgyis alszik, mi baja lehetne.
2018. jún. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Soha nem hagynám otthon a gyerekeimet felügyelet nélkül.

8éves,4éves és 5 hónaposak a gyermekeim.

Felelőtlen szülönek tartom azokat,akik otthon hagyják a gyerekeket egyedül.

Ezekből vannak a tragédiák.

Pl. Kiesik az emeletröl,vagy bármi történhet.

2018. jún. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy akkor szólok nekik. Én sem hagynám soha, de az egyikük kicsit mindig mindent jobban tud nálam, mert nekem “csak” egy gyerekem van, neki meg kettő. Valószínűleg meg fog sertodni, de ez s kisebbik baj.
2018. jún. 5. 05:29
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen kicsi gyereket soha nem hagynek egyedul.

Van ket nagy fiam is,9 es 11 evesek.ok mar itthon maradnak.

De pl a 2 evesemet ugy sem hagynam itthon alvaskor sem,ha a nagyok itthon vannak.

Nemreg bevasarlas utan jott anyosom es parom meselte neki,hogy milyen rossz volt a kicsi a boltban.

Mire anyosom nekem szegezte a kerdest,hogy hat miert nem hagytam itthon a nagyokkal,hat a 11 eves mar vigyazhatna ra....hajszal valasztott el,hogy el ne kuldjem melegebb eghajlatra.....

2018. jún. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Azért ez durva.. ahogy előttem is írták, ebből lesznek a tragédiák.


De azt én sem értem, amit előttem írtak, hogy a 11 éves miért ne vigyázhatna a két évesre.

Jójó nyilván jól ismeri a saját gyerekeit és el tudja dönteni rájuk lehet-e bízni. És ezekszerint még nem.


De emlékszem a szemben lakó barátnőm 11 éves volt, én 9, az öccse 2. És mi nagyon sokat vigyáztunk rá közösen. De a 11 éves nővér egydül is sokat vigyázott rá. Biztos úgy ítéltek meg hogy rá/ránk lehet bízni. Persze nem órákról volt szó, csak amíg anyuka elszaladt boltba, vagy elszaladt a nagyszülőkhöz valamiért.

2018. jún. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
17%
Mert a 11 évesnek sincs megfelelő veszelyerzete és esélyes higy fogalma nincs róla, mit kellene adott esetben tenni, utolsó. 12 eves körig meg a gyermekapolasi tappenz is jár, ergo a törvény is azt feltételezi, higy egy ekkora gyerek nem hagyható egyedul
2018. jún. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

7 éves, mostanában előfordult, hogy otthon maradt, amíg én leszaladtam a boltba. de ennyi.


egy 5évest szerintem már egyedül lehet hagyni kocsiban mondjuk tankolásnál a fizetés idejére, vagy amíg anya beugrik kenyérért a boltba, hiszen nem csecsemő, tud ablakot, ajtót nyitni, ha baj van.

2018. jún. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
1,5 éves kb 1 percre hagyom magàra, amig kiviszem a szemetet, de addig is a járókába teszem.
2018. jún. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!