Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktátok egyedül hagyni a...

Ti szoktátok egyedül hagyni a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyi időre és mennyi időset?

Nekem mostanában több ilyen élményem is volt, hogy ismerős anyukák otthon hagytak a gyereküket, mert éppen alszik, amíg ők kiszaladtak ügyet intézni, vásárolni. Volt, aki az 5 éves kislányát hagyta az autóban, mert az nem akart kiszállni.

Nekem ezektől feláll a hátamon a szőr, de lehet, csak én vagyok túl parás.


2018. jún. 5. 00:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nevelés kérdése...

Én 7 évesen egyedül mentem iskolába, a szüleimnek nem volt más választása. Jó tudom, akkor még biztonságosabb volt a világ mint most.

De megtantítottak órát leolvasni, hogy mikor induljak el. Hogy kell bezárni az ajtót, mire figyeljek menetközben, ne álljak szóba idegennel stb.

Ja és pl amíg otthon vagyok ne játszak mondjuk a gyufával.

8 évesen már haza is egyedül jártam, mert utáltam a napközit. Amíg a szüleim hazaértek megírtam a leckém, ami ment. Ami nem, azzal megvártam őket, hogy segítsenek.


Annyit hallgattam az intelmeket, hogy már a fülemen folyt ki.. akkor persze nem értettem minek kell milliószor elismételni, hogy zárjak be magam után ha hazaértem, mi a tűzoltók telefonszáma, kinek nyithatok ajtót stb.

Értelemszerűn felnőttként már értem minek ismételgették.


De nem én voltam az egyetlen "kulcsos gyerek" az osztályból.


Persze a világ sokat romlott azóta ezt nem vitatom. Nagyobb autós forgalom, több aberrált veszélyes ember van.

Na de egy 11 éves.. gyerek még ugyan, de már nem kicsi.


És most mielőtt 20-an nekem estek, tegyétek a szívetekre a kezeteket és gondoljátok át saját magatok gyerekkorát. Hogy mi mindenre megtanítottak minket és nem csak az örökös túlféltés volt.


Persze a gyerekek sem egyformák, és van olyan 11 éves aki sokkal szófogadóbb felelősségteljesebb mint mondjuk egy kortársa, akit szintén jól nevelenek csak még nem érett be.

2018. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Olyan ritkán előfordul hogy mikor délutáni alvás van akkor pl leszaladok a szeméttel,vagy épp a babakocsibol hozok fel valamit ami lent maradt.saját rácsos ágyában alszik,15 hónapos múlt
2018. jún. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

Nyolc hós gyerekem van.

Addig marad egyedül, amíg elmegyek wc-re. Akkor a kiságyban vagy a járókában van.

2018. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
16%
8 hós. Másik szobában játszhat nyitott ajtónál, de ha csönget a postás pl, akkor felveszem vagy beteszem a kiságyba. A szemetet a párom viszi, nem akarom annyi időre egyedül hagyni. Nyilván amíg alszik én pakolászok a többi szobában, csukva az ajtaja, de kiszámíthatatlan mennyit alszik, és néha sírva ébred, szóval szeretek a közelben lenni. Eszembe se jutna letenni és elmenni akárcsak a kisboltba se. Ekkora gyereket nem hagyunk felügyelet nélkül, ez alap.
2018. jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem hagynék magára! Max olyan szokott lenni, hogy kiteregetek a teraszra míg alszik. De ha felkel meghallom és nincs a lakásban semmi veszélyes dolog, amit elérhetne. És a szárító az ablaknál van, belátok. Óriási felelőtlenség! Pedig a szüleink is ezt ezt csinálták. Az enyémek pl. a kertet művelték míg a kiságyban játszottam.
2018. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
2 éves a kislányom. Ha az apja éjszaka dolgozik, egyedül van a szobájában,míg megfürdök. Addig bezárom oda,mert fürödni muszáj...De végzek 10 perc alatt mindig. Nem jó érzés magára hagyni,de biztonságos helyen van.
2018. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
38%
Nekem is a párom viszi le a szemetet :). 3.-on lakunk.
2018. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom,az egyedülálló anyák is fürdenek nèhanapján :)
2018. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
38%

Ha alszanak, akkor is csak bébiörrel hagyom ott öket és csak annyi idöre mig kidobom a szemetet v megnézem a postaládát. Ha ébren vannak, akkor nem teszem ki a lábam a lakásbol nélkülük. 1 és 3 évesek.

Az ismerösünk a fél éves picit minden reggel otthon hagyta aludni a kiságyban, mig a nagyobbat elvitte kocsival az 5 percre lévö oviba. Sztem elmebeteg....és ha balesetet szenved utközben vbármi és nem megy haza?? Senki nem tudja h otthon van egyedül a kicsi. Mire rájönne a rendörségvbármi, tragédia is lehet belöle.

Ha le kell mennem a kapuba mert mondjuk csomagot veszek át, akkor is mindig bekopogok a,szomdzédhoz h leugrok, a gyerekek bent alszanak..mert ha pl pont beragadok a liftbe v kitöröm a nyakan a lépcsön,senki nem tudja h otthon hagytam öket..

2018. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
10%

Még arra az időre sem, hogy kimegyek a mosókonyhába.


Autóba pedig pláne kizárt, belerohan valami hülye, vagy valaki ellopja gyerekestől (volt itt rá példa) :)

2018. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!