Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam itthon anyukámmal a...

Hagyjam itthon anyukámmal a babát? Olyankor már lehet mással, nem?

Figyelt kérdés

Jövő februárban folytatom az egyetemet, viszont emiatt heti 3-4 napot anyukám lesz a babával. A pici most 11 hetes. Anyukámat ismeri, jó a kapcsolatunk és nem az a típus, aki direkt máshogy csinál mindent a baba körül, mint ahogy azt én szeretném, vagy ahogy mondom. Rengeteget segít, valószínűleg azért is, mert nem dolgozik, tehát nem az van, hogy még munka után kell a picivel foglalkoznia.


Anyukám nagyon amellett van, hogy ez így jó lesz, működni fog, de nekem vannak kétségeim... Tudom, butaság, de mi lesz, ha nem engem fog az anyukájának gondolni? Vagy egy közel 1 éves baba ezt már jobban viseli, nem? J


2018. jún. 5. 09:52
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
86%
Akkor gondoltad volna meg,mikor gyereket vállaltál.Gyerekes vagy még mindig ezzel az "én csak azért is ezt akarom" hozzáállással.Felnőtt viselkedésre vall,ha elfogadjuk,hogy megváltozott az életünk,és alkalmazkodunk hozzá.De a te esetedben csak egy gyereket látok,aki mindenkinek átszervezné az életét,csak hogy ő tovább élhesse,a gyerek előttit.Gondolom nem tervezett volt,mivel apuka sincs a képben.Szóval ha vállaltad,akkor vállald az ezzel járó változásokat is.
2018. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyerekes, a lányom jövője is biztosítva lesz azáltal, ha normális munkám lesz. A képzésem közel fele már megvan, nem fogom abbahagyni. A szüleim is megmondták, hogy erről szó sem lehet, nem azért tanultam végig a gimit és a pici előtti éveket, hogy aztán csak úgy a kukában landoljanak. Mindenki amellett van, hogy elvégezzem ezt a szakot.
2018. jún. 5. 11:14
 13/41 anonim ***** válasza:
94%
Akkor mi a kérdés? A válaszaidból látszik, hogy te ezt már eldöntötted. Amùgy, ha anyukàd nem dolgozik, akkor mièrt mem megy fel veled Pestre és vigyázna ott a gyerekre. Vagy miért nem halasztassz még pár évet és folytatod utána az egyetemet. Most még nagyon kicsi, ahoz, hogy heti 3 napot ne lássa az anyukáját.
2018. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
90%
Akkor csináld! Minek itt játszani az aggódó anyát,mikor a váalaszaidból egyértelműen kitűnik,hogy neked nem okoz lelkitörést,hogy nem leszel vele.
2018. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Nem lehet korlátlan félévet passziváltatni (egymás után). Az meg elég vicces lenne, ha a szüleim távkapcsolatban élnének emiatt. Meg akkor nagyobb lakást is kéne keresni, vagy házat, plusz nem megy úgy a tanulás, ha a pici közelében vagyok. Mert olyankor csak vele foglalkozom, nem tudok a tananyagra koncentrálni.


Ha van bárkinek jobb ötlete, (ami nem az, hogy mondjak le a diplomámról), akkor szívesen meghallgatom, elolvasom.

2018. jún. 5. 11:22
 16/41 anonim ***** válasza:
74%
Na az elkényeztetett gazdag kisasszony pontozgat.Fáj az igazság?
2018. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is sok! És ahogy írsz róla azt gondolom nagyon szereted a babádat. Hidd el nem fogsz tudni meglenni nélküle napokig. Nekem adódott volna egy jó munka, de bölcsibe nem tudták volna felvenni a 1.5 éves gyerekem. Anyukám felajánlotta, hogy vigyáz rá, de nem éltem a lehetőséggel. A bölcsi azért teljesen más, mint ha a mama vigyáz a gyerekre. Ott van egy jól működő napirend, tudják kezelni a hisztiket stb. A kisfiamat Anyukám nem tudta elaltatni, ha ott maradt náluk déli időben. Sokszor a szőnyegen aludt el.
2018. jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
86%
Önző vagy kérdező.
2018. jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
80%
Hat pl en orvostanhallgato vagyok,masodeves-a baratommal tervezzuk a kicsit,de eldontottem hogy szigoruan halasztok 3 evet a jövevény miatt.Sőt,utánna meg felkoltoznek a parommal hozzam higy meg akkor is a pici velem legyen-nem akarnek nelkuluk elni-tudod nekem anyukam es apukam munkamanias-igaz nagyon jo korulmenyeink vannak,mamam segitett a nevelesben,soha nem voltak mellettunk meg a kicsengeteseinken se-utanna az ebedre jottek,melo utan.Oszinten?nem kotodok se en se a tesom hozzajuk,ha valami van megoldjuk onalloan,nem mondunk el semmit.Sot megha megyunk is valahova ritkan oleljuk meg oket,ugy idegen ez szamunkra,nekik faj es mondtak de ami nem tud jonni azt nem tudjuk eroltetni.Latszik h bantja oket a dolog,de ezt a dontest ok hoztak.En elhataroztam hogy mikor lesz babam egy percre se fogom ot magara hagyni,tamogatom mindenbe hogy ne kelljen atelnie azt amit mi a testveremmel.Ugyhogy gondold at szerintem.Most jo otletnek tunik,de nem fogod tudni kesobb sehogy helyre hozni,ez az az ido a babanak amikor a kotodes kikellene hogy alakuljon,ha nem leszel ott,nem te leszel az anyja,hanem anyud.
2018. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
89%
Hiába a lepontozás, akkor sem jó megoldás. De te ezt már eldöntötted, hogy így lesz és kész. Félve kérdezem meg, hogy hol van a gyerek apja?
2018. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!