Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam itthon anyukámmal a...

Hagyjam itthon anyukámmal a babát? Olyankor már lehet mással, nem?

Figyelt kérdés

Jövő februárban folytatom az egyetemet, viszont emiatt heti 3-4 napot anyukám lesz a babával. A pici most 11 hetes. Anyukámat ismeri, jó a kapcsolatunk és nem az a típus, aki direkt máshogy csinál mindent a baba körül, mint ahogy azt én szeretném, vagy ahogy mondom. Rengeteget segít, valószínűleg azért is, mert nem dolgozik, tehát nem az van, hogy még munka után kell a picivel foglalkoznia.


Anyukám nagyon amellett van, hogy ez így jó lesz, működni fog, de nekem vannak kétségeim... Tudom, butaság, de mi lesz, ha nem engem fog az anyukájának gondolni? Vagy egy közel 1 éves baba ezt már jobban viseli, nem? J


2018. jún. 5. 09:52
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Apukával mi van? Mit fog szólni, hogy anyukáddal fog heti 4 éjszakát tölteni?
2018. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
84%
Úgy vettem le, hogy van egy lakásod Budapesten. Akkor miért nem viszed fel a gyereket is,és adod bölcsibe ott? Addig egyetemen vagy,vagy ha hamarabb végzel, akkor tanulsz, és délután mész érte. Ez miért nem megoldás? És hétvégente pedig menjetek haza a szuleidhez, anyukád vigyáz a babára, te pedig tanulsz. Én így csinálnám, és nem értem te miért nem gondolkodsz el mindenféle megoldáson...Nem ítéllek el, de nem pár hónapról van szó, hanem évekrol...tudnád igy csinálni?
2018. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy hülye kamu kérdés. Ki hiszi már el, hogy a saját anyja is arra bíztatja hogy menjen el 3 napra a kicsi babája mellől, és majd ő neveli?
2018. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
89%

Első vagxok, nem olvastam végig az összes kommentet, szóval lehet már kérdezte más is: Anyukád nem tud felmenni veletek Budapestre? Akkor nem lennél annyit távol a kislányodtól.

Tanulni bent maradhatsz a könyvtárban pl, de akkor is legalább este látnád. Vagy még a bölcsi/gyerekfelügyelő lehet opció. 3-4 egész nap nagyon sok. :/

Én nem ítélkezem feletted, szerintem nagyon helyes, hogy be szeretnéd fejezni az iskoládat. De pont egy éves koruk körül van a szeparációs szorongás, szerintem mind a ketten megsínylenétek. Az én kislányom is egy éves most és azt hittem mostanra majd milyen sokszor lepasszolom a mamáknak. Pár óra után már nagyon hiányzik nekem is és a férjemnek is, pedig azért szoktuk a nagyszülőkre hagyni. Szóval én pl tutira nem bírnám ki. De minden anya-gyerek kapcsolat más. Lehet, hogy nektek működni fog így is. Azért egy gyerekpszichológust megkérdeznék a helyedben, hogy ennek milyen hatásai lehetnek, akkor jobban tudnátok mérlegelni.

2018. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Nem a támogatás hiánya miatt nem reagáltam, hanem mert vannak kicsit fontosabb dolgaim, minthogy egész nap netezzek. Szerintem ez érthető.


Írtátok többen, hogy mi lenne, ha magammal vinném és Budapesten lenne bölcsis... Ez azért nem jó, mert szinte minden félévben volt olyan órám, ami késő délután, vagy pedig este volt. Olyan bölcsi pedig nincsen, ahol 8-ig vigyáznának rá. Plusz úgy a tanulással sem haladnék úgy, ahogyan kellene.

2018. jún. 5. 17:35
 36/41 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, mivel egyértelműen a tanulás fontosabb a gyerekednél, hát tanulj! De akkor vállald fel, hogy lepasszolod anyádnak, mert te még nem állsz készen!
2018. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
88%
Igazából így is anyukádnak szülted a picit, úgyhogy nyugodtan menj és hagyd rá. Nem bántásból, egyszerűen rosszkor vállaltál gyereket, nem voltál kész rá. Rengetegen vannak ilyen szituációban. Ha neked lelkiekben ez belefér, akkor tedd azt, amit jónak látsz, mert az se egy jó dolog, ha később a gyerek fejéhez vágod, hogy miatta nem sikerült az, amit szerettél volna.
2018. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de már én is kezdem azt hinni, hogy ez csak egy szépen kitalált történet, vagy pedig tényleg nem érdekel, hogy nem lehetsz a gyerekeddel.

Ha tényleg érdekelne, akkor mindent megtennél azért, hogy találj egy megoldást, hogy veled lehessen.

Elviszed magaddal, bölcsibe adod, és azon az egy nap, amikor estig vagy suliban vigyáz rá a bölcsi után egy bébiszitter??

Vagy amit már többen is írtunk, anyukád is felmegy veled 3 napra?

És az nem kifogás, hogy nagyobb lakás kell (keress, vagy kibírjátok a babával egy évig közös szobában, anyukád meg a másikban)

És az sem kifogás, hogy ha veled van, akkor nem megy úgy a tanulás. Már ne is haragudj, te vállaltad azt a babát, a te felelősséged, meg kell tanulnod a baba mellett tanulni. Képzeld, én meg nem tudok a gyerekem miatt egész nap csinálni SEMMIT, (nem haladok a házimunkával, stb) mert csak vele foglalkozok, akkor most passzoljam le anyukámnak, hogy na majd hétvégén megyek érte?

Egyébként az eddig teljesített tárgyaid nem vesznek el. Benne vannak a rendszerben, indexben. Tehát kiiratkozol az egyetemről, 1-2 év múlva jelentkezel újra, elfogadtatod az összes tárgyat, amit már teljesítettél, és ott folytatod, ahol abbahagytad.

2018. jún. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Korlátlanul nem lehet passziváltatni, viszont 2 vagy 3 félévet minden egyetemen lehet, egyhuzamban. Miért nem használod ki? Az egyetemet meg tudod csinálni később is, nem kell lemondanod róla, de a gyereknek elég meghatározó idő lenne ez az 1-1,5 év.
2018. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy anyukád találta ki nem te?Gyerek vagy még hogy ő irányít?Ha már szültél gyereket,akkor viselkedj felnőtt módra,ne a könnyebbik utat válaszd, hogy a gyerekedet elpasszolod. Minek is szülted?Tudtad a tanulást, akkor miért nem előbb tanultál, utána a gyerek.A gyerek nem egy csomag, amit leadunk. Anya kell neki. A mama az mama, nem anya.

Halaszd el a tanulást, vagy levelezőn végezd.Most ne önzőn magadat nézd, hanem a kisgyereket, elvégre te akartad hogy megszülessen.

Nekem is van 2 diplomám, mindkettőt levelezőn végeztem,mikor már a 3 gyermekem óvodás-iskolás volt, mivel fiatalon szültem őket.

A tanulás megvár, pótolható, de a kislányoddal együtt töltött idő, az első babaévek soha nem jönnek vissza, nem pótolhatók soha.

2018. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!