Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam itthon anyukámmal a...

Hagyjam itthon anyukámmal a babát? Olyankor már lehet mással, nem?

Figyelt kérdés

Jövő februárban folytatom az egyetemet, viszont emiatt heti 3-4 napot anyukám lesz a babával. A pici most 11 hetes. Anyukámat ismeri, jó a kapcsolatunk és nem az a típus, aki direkt máshogy csinál mindent a baba körül, mint ahogy azt én szeretném, vagy ahogy mondom. Rengeteget segít, valószínűleg azért is, mert nem dolgozik, tehát nem az van, hogy még munka után kell a picivel foglalkoznia.


Anyukám nagyon amellett van, hogy ez így jó lesz, működni fog, de nekem vannak kétségeim... Tudom, butaság, de mi lesz, ha nem engem fog az anyukájának gondolni? Vagy egy közel 1 éves baba ezt már jobban viseli, nem? J


2018. jún. 5. 09:52
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
91%

És úgy menne a tanulás, hogy egész nap nem látnád? Sőt 3 napig? Nem ő járna folyton a fejedben, hogy most mit csinálhat? Mi lehet vele?

Inkább te élsz a babáddal távkapcsolatban, mint hogy a szüleidnek kelljen?

Miért nem lehet az, hogy Te, a baba és anyukád felmentek pestre arra a 3-4 napra, majd visszamentek mindhárman apukádhoz a hét többi részére?

Inkább ingáznék minden héten, minthogy ne lehessek a gyerekemmel.

És a szüleid szerintem jobban bírnák 3-4 napig egymás nélkül (és ekkora áldozatot nyugodtan hozhatnak értetek, hogy be tudd fejezni az egyetemet, ha már ilyen sokat tanultál, ne vesszen kárba stb...) mint a kisbabád nélküled.

De ha neked nem gond hogy 3-4 napig nem látod a gyerekedet, akkor nem értem a kérdést, és hogy mi a problémád tulajdonképpen.

Ha nagyobb lakás kell, akkor keressetek. Attól hogy könnyebb otthon hagyni anyukáddal napokig a babát, még nem az a jobb megoldás.

2018. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
92%
De akkor most milyen vilàgmegváltó ötletet vársz tőlünk. Ebben a helyzetben valaki biztos, hogy szívni fog. Vagy a baba(3 napot nem lesz az anyukàjával), vagy te(ott lesz veled, nem tudsz tanulni, esetleg szakot vàltasz és átmész egy közelebbi suliba), vagy anyukàd, aki távkapcsolatban fog élni a fèrjével heti 3 napot. Szerinted az nagy gáz, hogy anyukád nem látja 3 napot a férjét, de az, hogy a gyermeked, akinek az édesanyja jelenti a világot, nem találkozik veled az rendben van. Èrdekes mérce... Nem baj, ő még ùgyse tudja elmondani, hogy mi fáj neki, így az a legkönnyebb, ha neki lesz szívás.
2018. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
93%
Felesleges bármit mondani.A kérdező itt előadja,hogy neki milyen nehéz lesz,de közben semmi olyan alternatíváról nem akar hallani,ahol a gyereke esetleg vele lenne.Röhög a markában,hogy lesz 4 nyugis napja az egyetemen gyerek sírás nélkül.
2018. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
98%
Tudod erre azt szoktam mondani hogy nem lesz valakibol anyuka a gyerek szemeben attol hogy megszüli-csak egy hordozo test
2018. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
94%
Olvass szerintem egy kis gyermeklélektant, mert nagyon nem normális dolog a baba szempontjából, hogy 1 és 3-4 éves kora között magára akarod hagyni. Persze, hogy azt fogja hinni, hogy a nagyanyja az anyja, de még ez lesz a legkisebb törés a kapcsolatotokban. Később mit mondasz neki, miért nem te nevelted? Azért mert te nem tudsz tanulni ha a másik szobában ott játszik? Nevetséges. Biztos nagyon fiatal lehetsz. Vidd magaddal Pestre a babát és igyekezz valahogy felnőni, mert igazából másnak szerintem eszébe se jutna ilyen megoldás, mint ami neked.
2018. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, te már eldöntötted, hogy a tanulás fontosabb a gyerekednél. Ennyi idő sok egy ekkora babánál.


Arra nem gondoltál, hogy ahol tanulni fogsz, ott beadnád bölcsibe? Akkor mágis te vagy vele, csak napközben nem, de mégiscsak téged tekintene anyukájának, hiszen sokat lennél vele attól még mert bölcsibe van, sőt ha lebetegszik akkor is te vagy vele nem anyukád. Azért a kisgyerekek nyűgősebbek mikor betegek lesznek. Ráadásul láthatod ahogy elkezd lépegetni, nem az lenne, hgoy anyukád telefonál, hogy jajjj kislányom a gyereked most kezdett el járni, majd 3 nap múlva te is láthatod. Persze már minden mondern technika megvan, így láthatod telefonon is, de elég személytelen lenne.

Ennek a gyereknek most van leginkább szüksége rád, mikor már nagy lesz egyre kevésbé fog téged igényelni, akkor könnyebb már bármit mellette csinálni, de addig még sok éved van.

2018. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy szeritnem örökre megmarad benne, hogy a nagymama nevelte. Ismerek olyat ahol anyuka titi volt mikor szült és bizony ott meg is maradt, hogy a nagymama nevelte. De amúgy jóban van az anyukával a gyerek.
2018. jún. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
34%
kamu kérdés nyilván, ki tudná ott hagyni heti 4 napra akár évekig a gyerekét mégha az anyukájáról van is szó.... ezt nem gondolja nyilván komolyan a kérdező sem.
2018. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
77%
Az én szememben most nem az a legfontosabb h diploma meg suli. A gyereknek szüksége van Rád, nem a mamára hanem Ràd. Miért nem tudod kicsit félretenni az ambíciódat ha pici babád van? Ez az idő sose tér vissza. Neveld te a gyerekedet ne anyukád mert tényleg nem fog úgy tekinteni mintha az anyja lennél. Nem bántásból írtam tényleg így lenne a legjobb, a gyerekednek. Remélem sikerül jól döntened.
2018. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
83%

Látom, egyre kevesebb a válasz:D

Úgy érzem, a "bátorítást" nem sikerült itt megtalálni...

2018. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!