Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, akik külföldi és/vagy...

Szülők, akik külföldi és/vagy különleges nevet adtak a gyereküknek, nálatok is voltak okoskodó rokonok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nos az a helyzet, hogy nemsoká megszületik a kisfiúnk és vegre döntöttünk a nevét illetően, amit elmondtunk a rokonoknak, mert kérdezősködtek.

Külföldi származasu neve lesz, amin férjem szülei már egyből kissé megütköztek, mert hát miért nem valami szép magyar nev és amúgy is náluk az a szokás, hogy a fiú gyerek az apja nevét viszi tovább...(náluk nagypapat, ferjem apját és a férjemet is ugyanúgy hívják) Mondtuk, hogy náluk meg nem szokás, eszünk agaba nem jutott a fiunknak is ugyanezt a nevet adni, csak azért hogy tovább vigye. Jó, de akkor miért nem valami magyar nevet adunk. Értetlenkedtek, hiába mondtuk j nekünk ez tetszik és kész.

És akkor jött a hab a tortán, hogy az én vezeteknevemre fog kerülni a baba. Minimum kötőjelesen lett volna a neve, de megbeszéltük férjemmel, hogy ez a nev az én vezetéknevemhez (ami szinten külföldi) jobban illik és abban maradtunk legyen inkább csak az én vezeteknevemen. Hát itt rövid zárlatot kaptak az ő szülei, hogy de miért nem a fiúk vezetéknevere kerül, ez így szokas blablabla. Próbáltam magyarázni, hogy minket kicsit sem izgat mi a szokás, ha nekünk így felel meg, akkor engedtessék már meg, hogy így legyen. Hőbörögtek még ott egy ideig, mi pedig eljöttünk, nem volt kedvünk tovább magyarázkodni, meg amúgy is dolgunk volt.

Szerintetek normális h valaki ekkora hisztit csapjon emiatt...? Másnál is volt hasonló? Ti mit csináltatok?

Köszi előre is.


2018. jún. 7. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Először is tedd meg azt a szivesseget, hogy ne cicazz ismeretlenül. Köszönöm. Másodszor pont hogy össze tudom egyeztetni a hagyományt és a modern világot, anyósék nem tudjak, pedig mindkettő csak ötven pár éves. Leírtam világosan, hogy ha normálisan fejezték volna ki nem tetszésüket, semmi gond, de ők konkrétan kérdőre vontak és kérdezték, hogy ugye csak vicceltek, mert nem az és társaik. És mikor megkértük h ne beszéljenek így, akkor is folytatták és csak hőbörögtek. El lehet normális felnőtt ember módjára is mondani a véleményünket, nem kell ehhez bunkónak lenni, amilyenek ők voltak. Férjem csak most mondta, h anyja utána még rairt, hogy ezt azért gondolja át.... Nem is értem.
2018. jún. 7. 09:44
 12/61 A kérdező kommentje:

Igazából nem az volt a kérdésem, hogy ki ért egyet a döntésünkkel kapcsolatban és ki nem. Leírtam, hogy a legkevésbé sem érdekel, hogy mi a szokás és hagyomány. Most őszintén azért adjunk olyan nevet a tulajdon gyerekünknek, ami nekünk nem tetszik, mert ez a “szokás”?? Nem az őskorban élünk, hadd donthessuk már mi el, milyen nevet kap a gyerekünk. Azt meg végképp nem értem, mégis miért lenne sértés az, ha nem olyan nevet kap a gyerek, amit a nagyszülei akarnak. A névválasztásba én úgy gondolom az adott páron kívül senki nem szólhat bele, szerintem ez azért elég logikus. Nem kell egyetérteni a döntéssel, el lehet mondani, h nekik ez fura, nem tetszik, de mindezt normálisan kéne és ettől fuggetlen el kell fogadni, mert ezen változtatni úgy se tudnak.

De ismerem már annyira a szüleit, h ezen még bőven fognak problémazni, férjem is megmondta, h tudja h ez lesz, szeretnek minden nekik nem tetsző témát meglovagolni.

2018. jún. 7. 09:51
 13/61 anonim ***** válasza:
83%

Mi az, hogy a gyerek automatikusan és egyértelműen az apja vezetéknevét KELL kapja és kész, mert ez a “hagyomány”?? Ha nem azt kapja, akkor meg micsoda dolog ez. Hagyjuk már meg az adott párnak azt a döntést, hogy a saját gyermeküknek milyen nevet adnak. És mi van, akkor ha csak az anyja nevere kerül? Semmi, vagy talán az anya nem épp ugyannyira szülője a gyereknek, mint az az? Dehogynem, sőt.... Ő hordja ki, ő is szüli meg, az esetek többségén ő is marad otthon evekre a gyerekkel, tehát szerintem a minimum h az ő nevere IS kerülhet a gyerek, ha nekik így felel meg.

Kérdező a helyedben pedig sürgősen leállítattnam paroddal a szüleit, mert mint mondod, hajlamosak lovagolni egy adott témán, és gondolom a francnak sincs kedve hallgatni ezt ahányszor talalkoztok. Vagy addig nem mentek át, míg le ne akadnak a témáról, amihez egyébként az eg világon semmi közük és beleszólásuk!

2018. jún. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
16%

"ha nem olyan nevet kap a gyerek, amit a nagyszülei akarnak"


Ez a kisebbik ok, ezen túltennék magukat, hogy nem "Ottó" lesz a kisfiú. A vezetéknéven akadtak ki rendesen, és okkal, innentől kezdve meg tök mindegy, hogy bunkón mondták el a véleményüket vagy nem.


Legközelebb olyan kérdést látunk majd kiírva, hogy anyóséknak nem tetszik, hogy a szomszéd nevét/aktuális rockstar nevét akarják a gyereknek adni, mert az tetszik, míg az apuka és az anyuka neve nem, és most mit csináljanak. Pfff...

2018. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
19%

Hát, érdekes stilusod van. És még te kéred számon anyósék höbörgését, amikor mást sem csinálsz.

Figyelj itt ez bunkóság, ennyi, probáld meg elfogadni. Budapesti, diplomás nő vagyok, kicsit sem maradi, de soha nem lenne képem apósommal szemben nem továbbvinni a nevét, pedig nem vagyok vele jóban. Nekünk egyébként kötőjeles a nevünk és a lányunké is.

2018. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen jogosan “hőbörög” a kérdező, hisz bele akarnak szólni olyan dolgokba, amikhez nincs közük! Mi az, hogy jogosan bunkók anyosek? :’D Ne vicceljünk már, azért mert valaki nem áll be a sorba és adja azt a nevet a gyerekének, amit a többség elvárna, akkor már lehet vele bunkon és lekezelően beszélni? Hát nem. És én is diplomás nő vagyok, DE eszembe nem jutna kérdőre vonni a másikat, hogy mégis hogy képzeli, hogy a férjen nevén kívül bármi más is megfordult a fejeben! Ennyi erővel mivan azzal a fiúval, aki nem vállal gyereket?? Ott sincs, aki “továbbvigye” a nevet, akkor most őt is meg kell kövezni? Magyarul mindenki idiota, aki nem úgy gondolkodik, ahogy a többi. Értem. Inkább örülnének h unokájuk születik, de nem, nekik ez sem jó.
2018. jún. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 A kérdező kommentje:
Látom sokan nem értik mi a probléma. Nem az a gond, hogy anyoseknak nem tetszik és ezt el merik mondani, hanem az hogy milyen stílusban mondják. Bunkó, lekezelő, kérdőre vonó stílusban és még a férjemnek írogatnak, h ezt gondolja át és ne legyen hülye. Azért álljon már meg a menet. Ha nekik joguk van bunkónak lenni, akkor én miért nem “hőböröghetek” ezen? És teszem hozzá, férjem szerint és az én családom szerint is (akik meglepő módon nem botránkoztak meg és nem hisztiztek volna azon se ha csak a férjem nevet kapja a gyerekünk) a mi felháborodásunk “jogos”, hisz végre nagy nehezen összejött a baba, boldogok vagyunk erre letámadnak minket és szamonkernek rajtunk olyat, amihez nincs semmi közük. Nem is fogom szó nélkül tűrni, hogy lábtörlőkent beszéljenek velem. Nem főbenjáró bűnt követtünk el, maradjunk már annyiban. Mintha legalább embert öltem volna. És nem a szomszéd, nem a kedvenc színészem és még csak nem is egy rockstar nevét kapja a gyerek, hanem egy mindkettőnknek tetsző keresztnevet és az anyja vezeteknevet. Hogy lehet párhuzamot vonni ez a kettő között? Nem arról van szó, hogy a külföldi színészek nevét mindenáron magyarositani akarjuk és azt akarjuk adni, pl Dzsézön, ezzel bohócot csinálva a gyerekből. A keresztneve egy teljesen a vezetéknévhez passzoló név lesz. Érdekes itt naponta vannak olyan kérdések, hogy szerintetek jó ez a nev és akkor írnak mindenféle, kacifantosabbnal, kacifantosabb, cifra kiejthetetlen, kreált neveket, mi meg szarszemetek vagyunk, ha normális nevet akarunk adni a gyerekünknek..
2018. jún. 7. 10:25
 18/61 anonim ***** válasza:
29%

Senki nem mondta, hogy szarszemetek vagytok.

Az anyósék hőbörgésével nem tudsz mit csinálni. Mégis mit vártál? Hogy itt valaki tud egy varázslatot vagy bármit, amit ráolvasol és elfogadja vagy mit?

Másnál is volt biztos hasonló helyzet, de más sem tudott más csinálni mint vagy nem állni velük szóba, amíg nem állnak le, vagy szóba állni velük és sikerült megbeszélni, de az is lehet, hogy bármit is csináltok, soha nem fognak leállni.


Különben nemzetközileg jól használható és kimondható név pl. a Dávid (David), mégis sokkal elfogadottabb itthon, mint pl. a Meddox,a Kevin meg a Brendon. Mert ezek, akárhogy is nézzük idegen hangzásúak a magyar fülnek, pedig ugyanúgy nemzetközileg használatos nevek, mint a Dávid.

2018. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
28%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de szerintem érthető a szülők reakciója. Valszeg az én anyósomn is fel lenne háborodva, ha a gyerek az én (anya) vezetéknevét kapná, és jó eséllyel a keresztnévnél is meglesznek a saját elkélzelési, amiket majd jól meg is oszt velünk.

Rájuk kell hagyni. Ahogy írod is, a ti gyereketek, úgy nevezitek el, ahogy ti akarjátok. Az élet más területein is előfordul, hogy a szülők elmondják a véleményüket, csak a gyerek pont egy ilyen kényes pont.

2018. jún. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg neked van igazad. Ti külön család vagytok,ha a férjednek nem baj akkor ne érdekeljen senki véleménye. Ti életetek ti gyereketek ne szóljon bele más. Én nekem pl. eszem ágába nem volt felvenni a férjem nevét ő sem szerette volna,mert abszolút nincs jóban a szüleivel. Engem az anyja gyűlöl nem fogom az ő nevüket viselni semmilyen papíron. Köszönöm kaptam nevet és nem érdekel senki véleménye pedig nálam is nagy meglepődés volt ismerősi körökben. Ez van nem tudják a sztorit nekem amúgy is fura lett volna,ha hirtelen más lesz a nevem. A fiúnk különleges nevet kapott nem extrémet csak tényleg ritkát,de az én nevemhez nem ment ezért lett az apja nevén. De nálunk semmi baj nem lett volna a férjem részéről,ha olyan nevet találunk,ami csak az én nevemhez megy. Ne stresszeld ezen magad külön család vagytok. ☺
2018. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!