Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, akik külföldi és/vagy...

Szülők, akik külföldi és/vagy különleges nevet adtak a gyereküknek, nálatok is voltak okoskodó rokonok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nos az a helyzet, hogy nemsoká megszületik a kisfiúnk és vegre döntöttünk a nevét illetően, amit elmondtunk a rokonoknak, mert kérdezősködtek.

Külföldi származasu neve lesz, amin férjem szülei már egyből kissé megütköztek, mert hát miért nem valami szép magyar nev és amúgy is náluk az a szokás, hogy a fiú gyerek az apja nevét viszi tovább...(náluk nagypapat, ferjem apját és a férjemet is ugyanúgy hívják) Mondtuk, hogy náluk meg nem szokás, eszünk agaba nem jutott a fiunknak is ugyanezt a nevet adni, csak azért hogy tovább vigye. Jó, de akkor miért nem valami magyar nevet adunk. Értetlenkedtek, hiába mondtuk j nekünk ez tetszik és kész.

És akkor jött a hab a tortán, hogy az én vezeteknevemre fog kerülni a baba. Minimum kötőjelesen lett volna a neve, de megbeszéltük férjemmel, hogy ez a nev az én vezetéknevemhez (ami szinten külföldi) jobban illik és abban maradtunk legyen inkább csak az én vezeteknevemen. Hát itt rövid zárlatot kaptak az ő szülei, hogy de miért nem a fiúk vezetéknevere kerül, ez így szokas blablabla. Próbáltam magyarázni, hogy minket kicsit sem izgat mi a szokás, ha nekünk így felel meg, akkor engedtessék már meg, hogy így legyen. Hőbörögtek még ott egy ideig, mi pedig eljöttünk, nem volt kedvünk tovább magyarázkodni, meg amúgy is dolgunk volt.

Szerintetek normális h valaki ekkora hisztit csapjon emiatt...? Másnál is volt hasonló? Ti mit csináltatok?

Köszi előre is.


2018. jún. 7. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
32%

A kérdésed, hogy másnál is volt-e hasonló?

Nem hinném, inkább akkor ha esetleg az apa nem ismeri el a gyereket, szóval nehezen jön majd olyan válasz, hogy minden tök jó, de mégsem az apa nevét kapja. Ez egy egyedi eset a tiétek.

2018. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
51%

35:

Nem. A rokonság vegye tudomásul, hogy nem csak feltételekkel lesz unokájuk, hanem feltétel nélkül. És a névadás KIZÁRÓLAG a szülők joga.


Így nem a szülőknek kell meghunyászkodni, és félni a szankcióktól, meg nem őket kell azzal stresszelni, hogy miattuk szív a gyerek. Hanem a nagyszülők kapjanak a fejükhöz, hogy abba akarnak beleszólni, amihez a világon SEMMI közük nincsen, maximum tudomásul vehetik.

2018. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
22%

Félig külföldi vagy, a férjednek minden mindegy és mindenki jófej kivétel az anyós.

Csúnya buta, undok maradi anyós. Soha többet ne állj vele szóba és az unokáját se láthassa.

Megfelel ez a válasz?

Nem tudom mit vársz. Leírták. Ha kicsit engedsz megbékélnek. Ha nem engedsz idővel enyhül a konfliktus.

2018. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:

Lehetne most akkor naphosszat sorolni, hogy régen mi volt hagyomány. Valaki írt is egy-kettőt. Pl 15 éves férjhez kellett menned és szülni, ha kell, ha nem, a nőnek nem volt otthon szava, a férfi döntött mindenben. Szavazati jogunk sem volt anno stb stb. Most akkor ma is ennek megfelelően kéne élni, mert régen ez volt a hagyomány és a szokás vagy mi...? Illeni pedig sok mindent nem illik, nem illik mondjuk hagyni hogy a gyerekek neveletlen, fél őrült módjára rohangaljanak és leverjenek egy csomó mindent, ezzel kárt és fejfájást okozva sokaknak, csomó embert ez még sem izgat, sőt még ő kéri magának.


A férjemnek nem minden mindegy, szimplán nem megrögzött hagyománykövető, aki szerint egyetlen opció van a névadásnal, ha az ő nevet kapja. És igen egyedül anyósnak és apósnak nem tetszik a döntés, érdekes módon mindenki más tudta kulturáltan kezelni. Miből kéne mégis engednunk? A kedvükert legyen mas neve a gyereknek? Szó nélkül hallgassuk, ahogy bunkóznak és megjegyzést tesznek? Hát nem fogjuk, mi végig szépen próbáltuk elmagyarázni, hogy így döntöttünk, ebbe nincs beleszólásuk, próbáljanak már meg inkább örülni az unokanak, de semmi.

Végülis igen, mi vagyunk a gázak amiért nem adunk olyan nevet, amit a nagyszülő jónak lat, ő náluk meg a világ legtermészetesebb dolga, hogy kerdore vonnak minket, ahelyett h örülnének a babának..

2018. jún. 7. 14:11
 45/61 anonim ***** válasza:
52%
Egy szónak is száz a vége. Ha nem érdekel a véleményük nem avatom be őket.
2018. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:
Rákérdeztek többen is, mi meg elmondtuk, ennyi. Anyósomék is meghallották, fene se gondolta, hogy ekkora botrány lesz belőle. Nem hiszem h jobb lett volna ez a perpatvar, akkor mikor megszületik a fiúnk és akkor tudják meg. Ugyanúgy hiszti lett volna belőle, szóval azzal se lett volna megoldva, ha titkolozunk előttük. Akkor meg az lett volna a baj, hogy ma de miért nem mondjuk el..
2018. jún. 7. 14:23
 47/61 anonim ***** válasza:
8%
Ki másnak ne tetszene, mint szerencsétlen apósodnak?! Vele cse.eszel ki lényegében. Mert ha ő mondjuk Gipsz Jakab, mindig úgy gondolta, hogy a szép Gipsz nevet viszi majd tovább az unokája. A férjedet nem értem. Nem szereti a családját, vagy a nevét? Amúgy meg nem tudom, hogy miért akarsz itt idegeneket gyözögetni. Én pl. utálom a húsvéti locsolkodást, nem is szoktam hagyni, pedig az is hagyomány, de nem szavaztatom itt meg, hogy hülye vagyok-e emiatt vagy sem. Egyébként az apa névadása nemcsak hagyomány, hanem hivatalosan is így van, egy csomó mindent el kell intézni ahhoz, hogy ne automatikusan a ti nevetekre kerüljön.
2018. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy “szerencsétlen” após?? Könyörgöm, nem apósnak és még csak nem is após kedvéért szülök, ne nevetessetek már!! Most ti ezt halál komolyan gondoljatok, hogy apósnak a véleményéhez és akaratához kell igazítani a névválasztást...?! A MI gyerekünk lesz és nem az övé, az ő beleszólási joga kimerült abban, hogy a fiának kötelező érvénnyel ugyanazt a nevet adta, mint ami az övé, meg ami az ük-ükapjának volt. Lassan már ott tartunk, hogy aki nem kéri ki előzőlegesen a szülei és anyósáék véleményét, az utalja a családját. Szerintem zárjuk le a témát, mert egyre hajmeresztőbb és nevetsegesebb “okok” és “érvek” jönnek itt. Férjemmel már megbeszéltük, hogy amíg nem higgadnak le és beszélnek normálisan velünk, addig kerüljük őket, hát ez van, ezt maguknak harcolták ki.
2018. jún. 7. 14:40
 49/61 anonim ***** válasza:
0%

Most már tényleg kíváncsi vagyok a névre, mert ha külföldi név és itthon szülöd meg, akkor Dzsásztin-nal fog bővülni a magyar társadalom, vagy külföldön szülöd meg, és akkor lesz egy külföldön élő, magyar Justin-unk?


Na, de ha úgy gondoljátok, hogy úgy jó a választott név, ahogy van és nem lesz a gyerek vicc tárgya, akkor ne foglalkozzatok senkivel, adjátok.

2018. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Itt mindenki egyetlen érvet hozott fel, de te ezt egész délelőtt nem tudtad felfogni, ami számomra egészen elképesztő. Nem irigylem anyósékat, mert ilyen értetlen nőt még nem láttam, baromi jó lehet veled bármit megbeszélni.

Vannak emberek sokan, akik számára természetes, hogy az apa nevét kapja a gyerek. Nem csak magyarországon, hanem nagyon sok helyen. Emiatt érthető, hogy apósnak, anyósnak nem tetszik az ötletetek. De most már valahogy próbáld meg felfogni, mert vicc az egész, ezren leírták ezt neked.

2018. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!