Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, akik külföldi és/vagy...

Szülők, akik külföldi és/vagy különleges nevet adtak a gyereküknek, nálatok is voltak okoskodó rokonok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nos az a helyzet, hogy nemsoká megszületik a kisfiúnk és vegre döntöttünk a nevét illetően, amit elmondtunk a rokonoknak, mert kérdezősködtek.

Külföldi származasu neve lesz, amin férjem szülei már egyből kissé megütköztek, mert hát miért nem valami szép magyar nev és amúgy is náluk az a szokás, hogy a fiú gyerek az apja nevét viszi tovább...(náluk nagypapat, ferjem apját és a férjemet is ugyanúgy hívják) Mondtuk, hogy náluk meg nem szokás, eszünk agaba nem jutott a fiunknak is ugyanezt a nevet adni, csak azért hogy tovább vigye. Jó, de akkor miért nem valami magyar nevet adunk. Értetlenkedtek, hiába mondtuk j nekünk ez tetszik és kész.

És akkor jött a hab a tortán, hogy az én vezeteknevemre fog kerülni a baba. Minimum kötőjelesen lett volna a neve, de megbeszéltük férjemmel, hogy ez a nev az én vezetéknevemhez (ami szinten külföldi) jobban illik és abban maradtunk legyen inkább csak az én vezeteknevemen. Hát itt rövid zárlatot kaptak az ő szülei, hogy de miért nem a fiúk vezetéknevere kerül, ez így szokas blablabla. Próbáltam magyarázni, hogy minket kicsit sem izgat mi a szokás, ha nekünk így felel meg, akkor engedtessék már meg, hogy így legyen. Hőbörögtek még ott egy ideig, mi pedig eljöttünk, nem volt kedvünk tovább magyarázkodni, meg amúgy is dolgunk volt.

Szerintetek normális h valaki ekkora hisztit csapjon emiatt...? Másnál is volt hasonló? Ti mit csináltatok?

Köszi előre is.


2018. jún. 7. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
83%
Nem kellett volna elmondani előre. Tökmindegy milyen nevet adsz a gyereknek, valamelyik rokonnak úgysem fog tetszeni ilyen olyan okokból.
2018. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg jogosan akadtak ki anyósodék. A kötőjeles megoldás elég jó köztes megoldás lenne.


Érdekelne mi az az annyira különleges név ami megér ennyi cécót.


Fura, hogy a férjed belement, hogy ne kapja meg a vezetéknevét. Így olyan mintha nem az ő gyereke lenne.... Papírokon mindig az anyja neve van, ami persze ugyanaz a vezetéknév lesz, de apa név sehol nem szokott szerepelni. Akkor szokták így választani a nevet, ha apa nem ismeri el a gyereket, vagy nem tudni ki az apa, vagy apa lelép.... Gondolkozz el ezen, hogy mennyire szeretnéd, hogy ilyen képet alkossatok. Nem rosszból írom, de egy kívülálló sokmindent másképp lát.

Megértem hgoy nem akartok még egy negyedik ugyanolyan keresztnevűt a családban, bár második névként miért ne lehetne? Úgysem használnátok, de valahol viszitek a hagyományt.

Teljesen természetes, hogy így kiakadtak, hát hogy te hogy kiakadtál, azon ami teljesen természetes...

Az lett fura, ha nem mondanak ilyen véleményt.

2018. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
41%

Írtad, hogy nem is a te, hanem a férjed ötlete volt, hogy nem az ő, hanem a te nevedet kapja a gyerek és még a kötőjeles verziót is elvetette.


Miért nem akarta a saját nevét adni a gyereknek még kötőjeles verzióban sem? Ennyire utálja a szüleit? Vagy ennyire gáz a neve? Mert, ha pl. Bugyi Ferenc, akkor megértem, hogy nem akarja, hogy a fia is Bugyi legyen, de egy normális névnél nem értem, mint férfi és apa reakciót, döntést.

2018. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk a harmadik gyereknél volt egy kis kiakadás anyósoméknál. A férjemmel egyáltalán nem tudtunk dűlőre jutni név kérdésben. Végül 2 név maradt. Egy nagyon gyakori, ami nem ment a vezetéknevünkhöz és egy nagyon ritka magyar név. Végül az utóbbi mellett döntöttünk. Nem volt hőbörgés, de érezhetően nem tetszett nekik. A férjem nevét erőltették volna, nem azért mert náluk így szokás, csak inkább az, mint a választottunk. Egyébként a férjem neve tényleg szép, de nem akartam két azonos nevűt a családban.

Túl kell ezen lépni. A lányom neve meg anyukámnak nem tetszett, szerinte túl kemény hangzású. Igaz ő sem csesztetett minket, hogy válasszunk mást, csak elmondta a véleményét.

Azt azért anyósodék tudják, hogy a József, Tamás, Zoltán és társaik nem magyar nevek. Ugyanúgy külföldi eredetűek, csak már megszokottak. Mire a ti gyereketek felnő, szerintem nem lesz olyan név, amin bárki megütközik.

2018. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
26%
Azt h külföldi nevet adtok abban ugyan semmi kivetnivaló nincs. De abba h te veszed nevedre a gyereket az még az én szememben is gáz nem hogy a rokonok szemében. Ez nem szokás nem illik es kész. Tetszik nem tetszik ez van. Nyilván ti döntésetek de ez sztem is gáz.
2018. jún. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
34%

Minek mondtátok el? Tudtad, hogy náluk mi a hagyomány. Felesleges erő fitoktatás.

Külföldön is általában az apuka vezetéknevét kapja a gyerek vagy kötőjelesen. Ha már felhoztad, legalább tájékozódj.

Leszek még itt viták... És teszel még fel kérdéseket. 😊

Egyet ne feledj, a kicsinyes viselkedéseteket a gyerek szívja meg.

2018. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

Nem értem mi abban a “teljesen természetes”, hogy csak azért mert valakivel nem értünk egyet, bunkón, lekezelően és megalázóan beszélünk. Az lenne a teljesen természetes, ha normális és emberi stílusban fejezi ki valaki a nem tetszését, de úgy látom ez manapság már luxus, tök rendben bunkonak lenni, ha épp úgy tartja a kedved.

Nagyon remélem, hogy nem fognak ezen a témán pörögni tovább, bar mindkettőnknek az az is érzésünk, hogy fognak, sem megbeszéltük, hogy egészen addig kerülni fogjuk a tarsasagukat, ameddig be nem fejezik ezt a témát és amíg nem tudnak normális hangnemben és stílusban beszélni velünk. Persze én vagyok a szemét, mert biztos én beszéltem ra a fiukat erre, holott pont h ő akarta így, de nyilván ezt úgy sem hiszik el, mondtuk nekik már akkor is, meg se hallották.

A férjemnek nem kellett beleegyeznie semmibe, mert magátol is úgy gondolta, h nem fair csak a ő nevere íratni a KÖZÖS gyerekünket. Én megmondtam neki, h kegyen kötőjeles, szerintem úgy korrekt, ha mindkettőnk nevét viseli, de a választott keresztnév az ő egyszerű, elég gyakori vezeteknevevel valóban bugyután hangzik, így azt mondta nem szeretne kics*eszni a fiúnkkal és legyen az én nevemen, legalább szépen cseng és különleges lesz. Belementem, végülis az édesanyja nevét kapja, nem holmi idegenét, nem tudom mi ekkora probléma ebben. Az meg nem különösebben érdekel, hogy ki mit fog gondolni a nev hallattán, akik ismernek pontosan tudjak h férj és feleség vagyunk, ő pedig a mi kisfiunk. Az meg h az apja neve mincs feltüntetve a papírokon roppant egyszerűen, egy szimpla kérdéssel máris ki lehet deríteni... Megkérdezik, hogy már és hogy hívják apukádat és rejtély megoldva. Nem úgy fogom alakítani a saját életem, hogy az másoknak megfelelő legyen, ez szerintem azért érthető.


Őszintén mi az, hogy “nem illik”?? Szóval mekkora illetlenség és pofátlan, gaz dolog annak a nevére íratni a gyereket, aki “csak” kihordta, megszülte és nevelte...? Érdekes. Mondjatok már legalább egy épkézláb, normális és nem holmi mondvacsinált okot (pl személyes iraton nincs apja neve feltüntetve) arra, hogy miért ilyen ördögtől való dolog az anyja nevere íratni egy gyereket...? Eddig csak annyit tudott mindenki mondani, hogy hát mert az “hagyomány”. Lehet évtizedekkel ezelőtt ez volt a divat, de 2018-at írunk!! Haladni kéne a korral és nem olyan dolog miatt bunkozni a másikkal, amivel SENKINEK nem árt. Nem a neve fogja meghatározni egy gyereknek az anyját és az apját. Nem (csak) attól lesz a gyereked a Te gyereked, mert a nevedet viseli. Tehát kiváncsi lennék az érvekre, de tényleg, rosszindulat nélkül, hogy miért is ilyen szörnyű bűntett nem az apja nevére iratni a gyereket.

Az meg külön felfoghatatlan hogy lehet arra a következtetésre jutni, hogy amelyik férfi nem íratja a gyereket a nevere, az utalja a szüleit. Ez hogy is függ össze? Nem a szülőknek csinál gyereket, nem értem miért kell őket idekeverni.


Egyébként az kimaradt, hogy a szülőknek a kötőjeles verzió SEM felelt volna meg, csak és kizárólag az tetszene nekik, ha egyedül a fiúk nevén lenne a baba.....

2018. jún. 7. 13:22
 28/61 A kérdező kommentje:

Ja most már kicsinyesek is vagyunk és szegény gyerekunket tesszük tönkre, amiért nem a hagyományok által diktált kötelező apa vezetéknév - tipikus magyar keresztnév kombór adjuk...? :D

A keresztnevében már évek óta biztosak vagyunk, egy külföldi nev, mondhatni csodálatosan nézne ki, ha Tóth Justin-nak hívnák szerencsétlent. Pont akkor lenne vele kitolva, ha ilyen kaliberű nev párosítást adnánk neki.

Nem akartunk neki semmiképp magyar “tucatnevet” adni, h aztán minden 5.masik fiút is úgy hívjanak. Nem tudtuk h már ez is baj.

Igazából anyósékon kívül mindenki képes volt normálisan kezelni, sőt az unokatesoja meg is dicsérte hogy milyen jól cseng. Szóval ha nem állnak le, akkor addig nem megyünk hozzájuk, másképp úgy néz ki nem fog megoldódni a dolog.

2018. jún. 7. 13:30
 29/61 anonim ***** válasza:
24%

"Lehet évtizedekkel ezelőtt ez volt a divat, de 2018-at írunk!! Haladni kéne a korral és nem olyan dolog miatt bunkozni a másikkal, amivel SENKINEK nem árt. "

Nem divat volt, hagyomány. Most divat dacolni a hagyományokkal.


Azt tudod, hogy külföldi nevet csak magyarosítva adhattok? Az MTA hivatalos nevei közül választhattok vagy kérvényezhetitek, de Ryan akkor sem lehet csak Rájen.


18 évesen ha nevet akar változtatni mert milyen régi és ósdi, hogy a Szülei választották a nevét, jusson eszedbe amiket itt írtál.

2018. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
21%
Én már végig se olvasom az újabb litániádat. Ezren leírták már neked, hogy hülyeséget találtatok ki. Nem illik, azt jelenti, hogy pl. nem hugyozunk az utca közepén, na kb. ilyen az, hogy az apja nevét kapja egy gyerek, akit elismer az apja. Persze nem muszáj követni a szabályokat, de mindenki azt fogja gondolni aki meglátja a nevét, hogy az igazi apuka lelépett valahova. Normális lehetőségek: kötőjeles név, vagy az apa neve, esetleg választotok másik keresztnevet.
2018. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!