Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, akik külföldi és/vagy...

Szülők, akik külföldi és/vagy különleges nevet adtak a gyereküknek, nálatok is voltak okoskodó rokonok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nos az a helyzet, hogy nemsoká megszületik a kisfiúnk és vegre döntöttünk a nevét illetően, amit elmondtunk a rokonoknak, mert kérdezősködtek.

Külföldi származasu neve lesz, amin férjem szülei már egyből kissé megütköztek, mert hát miért nem valami szép magyar nev és amúgy is náluk az a szokás, hogy a fiú gyerek az apja nevét viszi tovább...(náluk nagypapat, ferjem apját és a férjemet is ugyanúgy hívják) Mondtuk, hogy náluk meg nem szokás, eszünk agaba nem jutott a fiunknak is ugyanezt a nevet adni, csak azért hogy tovább vigye. Jó, de akkor miért nem valami magyar nevet adunk. Értetlenkedtek, hiába mondtuk j nekünk ez tetszik és kész.

És akkor jött a hab a tortán, hogy az én vezeteknevemre fog kerülni a baba. Minimum kötőjelesen lett volna a neve, de megbeszéltük férjemmel, hogy ez a nev az én vezetéknevemhez (ami szinten külföldi) jobban illik és abban maradtunk legyen inkább csak az én vezeteknevemen. Hát itt rövid zárlatot kaptak az ő szülei, hogy de miért nem a fiúk vezetéknevere kerül, ez így szokas blablabla. Próbáltam magyarázni, hogy minket kicsit sem izgat mi a szokás, ha nekünk így felel meg, akkor engedtessék már meg, hogy így legyen. Hőbörögtek még ott egy ideig, mi pedig eljöttünk, nem volt kedvünk tovább magyarázkodni, meg amúgy is dolgunk volt.

Szerintetek normális h valaki ekkora hisztit csapjon emiatt...? Másnál is volt hasonló? Ti mit csináltatok?

Köszi előre is.


2018. jún. 7. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:

Mint ahogy ti sem tudjatok felfogni a mi problémankat, de a szidkozódás ismeretlenül az perfekt megy, természetesen ismeretlenül. Megkaptuk, hogy mekkora gázak vagyunk, bunkosag nem az apja nevét adni, nem illik az anyja nevet adni, teljesen természetes, hogy anyósomék emiatt lekezelően és bunkón beszélnek velünk és inkább ássuk el magunkat, amiért nem az ő és a többség megfelelésének teszünk eleget. Kevés ember volt itt is, aki normális hangnemben írt, kb mindben ott volt h milyen gáz, milyen illetlen dolog ez. Elmondtam h értjük ha ez nem tetszik anyósnak meg apósnak, a probléma, mint sok itteni hozzászólónal is, a stílussal van/volt! Szerintem senkit ne jogosít fel így beszélni a másikkal, ahogy ők nekünk estek, úgy h semmi rosszat nem tettünk.


És elmondom még egyszer, hát ha sikerul megérteni, hogy én félig külföldi vagyok, kettős állampolgársággal rendelkezem, tehát igen is adhatok külföldi nevet, külföldi helyesírással a gyereknek, mindenféle magyarosítás nélkül!!!!

2018. jún. 7. 14:57
 52/61 A kérdező kommentje:

Vegigneztem a hsz-eket nagyjából, semmi értelmes és valóban a helyzetet megmagyarázó érvet nem láttam. Mindnekinek csak annyit sikerült ideböfögni, hogy “Úristen de gáz, ez mekkora bunkóság, ez a illetlenség, ez hagyomány..”

Ezek lennének az érvek, ami miatt az apja nevere kéne iratni a gyereket és ami magyarázza a bunkó viselkedést?! De mikor felsoroltuk itt páran, hogy mennyi más “hagyomány” is volt régen, pl többnejűség vagy a kötelező férjhez menés 15 éves és sorozatos szülés, és nőknek nem járó szavazati jog, arra érdekes senki nem reagált, hogy Jajj tényleg az volt a hagyomány, megyek is gyorsba férjhez adom a 15 évesemet, mert hat micsoda illetlenség h még itthon van és nem szülte legalább 2 gyereket!

2018. jún. 7. 15:01
 53/61 anonim ***** válasza:
17%
Azt én nem tudom, hogy milyen bunkon beszéltek veled anyósék, nem us írtad le, csak azt, hogy bunkok, bunkók.... A hagyomány meg olyan, hogy most érvényes és lehet 100 év múlva nem lesz az, sőt már most is van olyan, aki pont lexarja, h milyen nevet kap egy gyerek, de olyan is van bőven, aki nem, úgy hogy ezzel is hülyeség példálózni, h régen oké volt a többnejüség, mert most meg pont büntetik.
2018. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
57%

Habár én azért nem vettem fel a férjem nevét, mert nem akartam mind a kismillió személyes iratot átíratni, úgy kártyákat igényelni, minden kib-szott hivatalban átíratni a nevem, ...

... viszont büszke vagyok a férjem nevére, és hogy a fiamat is úgy hívják, és kötőjelesen csak azért nem adtuk, mert a nevünk nagyon nem illik össze.


De tényleg, írd már le, hogy mi a választott név.


A te vezetékneved nem kérdem, mert akár könnyen be lehetne azonosítani, és úgyse mondod meg, de a választott külföldi keresztnevet dobd már be, hogy tudjuk, hogy melyik az a külföldi név, ami nagyon hülyén hangzana a Tóth, Kovács, Szabó... mellett.

2018. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
45%

Vihar a biliben...


Tudod, hogy kellett volna erre reagálnod? Vállrántás és ennyi.

Most komolyan miért foglalkozol ezzel ennyit? Unatkozol, nincs dolgod?

2018. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
39%

:D

Nálunk is az én vezetéknevemet kapta a fiam, és itt külföldön ezzel a kutya sem foglalkozik. Rajtunk kívül rengeteg családban van csak az anya nevén a gyerek.

Miért baj ez?

2018. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:

Felesleges most ideírnom a nevet, a lényeg h nem passzol a férjem vezeteknevehez.

Amúgy meg arra a stílusra, amiben beszéltek a szülei nem lehet csak vallat vonni, már nem azért. Konkrétan kerdore vontak minket, hogy hogy merészeljuk és h ne vicceljünk már, de mindezt rendkívül lekezelően és bunkón. Párom is megmondta h azért ezt így ne, normálisan is lehetne beszélni, de hat még nekik állt feljebb.Na mindegy, már úgyis döntöttünk az ügyet illetően..

2018. jún. 7. 22:32
 58/61 anonim ***** válasza:
51%
Jaj Kedves Kerdező! Az h itt elmondjuk a véleményünket mert Te kérdeztèl, azért uram bocsánat ne mi legyünk már a szemét bunkók. Én azt mondom most is h nem illik. Furcsa. Az h ti újítotok a ti dolgotok de viseljétek a "következmenyeket" . Lehet 20 év mílva tök természetes lesz. Most nem az sorry. Ezt el kéne tudni fogadni.
2018. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
28%
A magyarosítást hagyjuk inkább, sokszor ezerszer ocsmányabb név lesz, mint amúgy, és az ovis-iskolás társak megértik, hogy miért Thomas lesz és nem Tamás, hiszen az anyuka is külföldi.
2018. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy mirefel a hiszti?


Még ezerszer bizonygathatod, hogy "külföldi vagy, stb", anyóséknak is, akkor sem fogják megérteni.


Le kell szarni őket és kész, de te itt is ki vagy akadva.


NEM KELL KÉRDEZNI, pláne nem ilyet, ami 100% vitát fog szülni, mert mindenki pfázik értelmes válasz helyett.

2018. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!