Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, akik külföldi és/vagy...

Szülők, akik külföldi és/vagy különleges nevet adtak a gyereküknek, nálatok is voltak okoskodó rokonok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nos az a helyzet, hogy nemsoká megszületik a kisfiúnk és vegre döntöttünk a nevét illetően, amit elmondtunk a rokonoknak, mert kérdezősködtek.

Külföldi származasu neve lesz, amin férjem szülei már egyből kissé megütköztek, mert hát miért nem valami szép magyar nev és amúgy is náluk az a szokás, hogy a fiú gyerek az apja nevét viszi tovább...(náluk nagypapat, ferjem apját és a férjemet is ugyanúgy hívják) Mondtuk, hogy náluk meg nem szokás, eszünk agaba nem jutott a fiunknak is ugyanezt a nevet adni, csak azért hogy tovább vigye. Jó, de akkor miért nem valami magyar nevet adunk. Értetlenkedtek, hiába mondtuk j nekünk ez tetszik és kész.

És akkor jött a hab a tortán, hogy az én vezeteknevemre fog kerülni a baba. Minimum kötőjelesen lett volna a neve, de megbeszéltük férjemmel, hogy ez a nev az én vezetéknevemhez (ami szinten külföldi) jobban illik és abban maradtunk legyen inkább csak az én vezeteknevemen. Hát itt rövid zárlatot kaptak az ő szülei, hogy de miért nem a fiúk vezetéknevere kerül, ez így szokas blablabla. Próbáltam magyarázni, hogy minket kicsit sem izgat mi a szokás, ha nekünk így felel meg, akkor engedtessék már meg, hogy így legyen. Hőbörögtek még ott egy ideig, mi pedig eljöttünk, nem volt kedvünk tovább magyarázkodni, meg amúgy is dolgunk volt.

Szerintetek normális h valaki ekkora hisztit csapjon emiatt...? Másnál is volt hasonló? Ti mit csináltatok?

Köszi előre is.


2018. jún. 7. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Iker lányaim vannak, mi úgy jártunk hogy a két kedvenc nevünk egyáltalán nem ment a párom vezetéknevéhez. Ő vette fel az ötletet hogy legyenek az én nevemen. Nekem is tetszett az ötlet. Párom anyja kiakadt, nem akart vele törődni. Azóta sem nyugodott még bele pedig már egy évesek is elmúltak a lányok.

2018. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!