Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy négy évesem és egy...

Van egy négy évesem és egy hat hetesem. Sajnos néha annyira kiakasztanak, hogy legszívesebben itthagynám őket. Szar anya vagyok?

Figyelt kérdés
A négyéves féltékeny,dacos. Sokat hisztizik. A kicsi meg estére mindig olyan nyűgös,hogy már nem tudon mit kezdjek vele. Semmi sem jó neki. Ilyenkor már nagyon ideges vagyok. A naggyal kiabálok és a kicsire is mérges vagyok. Nem bántom őket,de ilyenkor elmennék világgá. Nem bírom már ezt a feszültséget.
2018. jún. 27. 20:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Ha a baba tápszeres vagy van lefejve tej akkor egyszer mikor a párod otthon van menj el otthonról! Nem kell semmi konkrét cél, én pl egyszer az egyik idegösszeomlásom közepette felöltöztem és elindulta, végül a hegyen kötöttem ki, leültem, kibőgtem magam ès kb 1 óra után elindultam haza..

Apuka meg foglalkozzon velük!

2018. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

Nyugi, mindenkinek vannak nehezebb időszakai, a kialvatlansàg, és a fàradtsàg, beszűkülés nagyon kicsinàlja az embert.

Hogyik egy napotok? Vagytok eleget kint? Van kivel beszélgetned, panaszkodnod, felnőtt tàrsaságod?

Kösd magadra a kicsit, vagy add az apja kezébe, és akkor tudsz foglalkozni a naggyal, néha muszáj lenne csak vele is lenned kettesben, hogy érezze még ugyanúgy szereted, és néha övé minden figyelmed.

Ha nagyon megtelik a hócipőd, és úgyis otthon a kedves apuka is, fodg magad, és menj el egy óràra otthonról.

Menjetek együtt is,ha lehet minden nap, a levegő mindenkinek jót tesz, lehet haverkodni is szimpatikus anyatàrsakkal, és jobban eltelik az idő is ;)

A férjeddel is jó lenne komolyan elbeszélgetni az érzéseidről, gondolataidról, mielőtt belecsúszol egy csúnya szülés utàni depibe!

2018. jún. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A férjemnek szoktam panaszkodni viszont ő vagy figyel rám vagy nem mikor "beszélgetünk". Vagy a tévét bámulja vagy a telefinját. Hetente találkozom a.növéremmel vele lehet beszélgetni ő meg is hallgat.. Átérzi mivel nekik is van két gyermekük.

Sétálni szoktunk menni délelőtt és legtöbbször délután is.

2018. jún. 28. 02:58
 14/19 anonim ***** válasza:

Jobb lesz majd ha többet alszik éjjel a kicsi.

Sajnos egy anyás naggyal és a 6 hetes picivel apuka ha akarna sem nagyon tudna foglalkozni. A nagy csak anyát akarja, a kicsi meg gondolom este mindenkinél sír. Kitartást neked! Én próbáltam magam beleképzelni a gyerekek helyébe, úgy mindig könnyebb volt visszarántanom magam a “normális” gondolkodásba. És néha igenis feküdj le nap közben!!

2018. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan így voltam csak nálunk a nagy 1.5 éves volt amikor született a pici. Egyszer besokalltam és kiüvöltöttem magam a férjemnek... ugyan ezek voltak, ha volt kedve besegített, ha nem volt-nem, mintha egyedül vállaltam volna a gyerekeket pedig együtt terveztük őket, sőt, nálunk a férjem volt annyira oda, hogy fúúú legyen már gyerekünk. Szóval kipakoltam, üvöltöttem, sírtam, másnap megbeszéltük és azóta ott segít ahol csak tud. Ha nekem főznöm kell ő vigyáz a gyerekekre, ha nem bírok velük levált, megosztjuk a házimunkát is (a nagy része még mindig az enyém de hálát adok neki hogy segít), ha sok dolgom van kiviszi őket az utcára játszani stb... Ne törődj bele a párod viselkedésébe, kérd a segítségét! Egyedül bele lehet őrülni...
2018. jún. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Beszélek vele ismét...Hátha nem találok süket fülekre
2018. jún. 28. 09:42
 17/19 anonim ***** válasza:
91%
Anyas naggyal tenyleg nehez. Probaltad mar buzditani arra, hogy a ferjednek jarjon a nyakara? Nappal pl. meselhetnel neki, hogy ,,ha majd apa hazajon,...", es otleteket is adhatsz neki, hogy miket csinaljanak, aztan mikor otthon van, megint mondogatsd neki, hogy menjen apahozt, es klerje meg, hogy rajzoljanak, setaljanak, vigye el furodni, adjon neki enni. Extraanyas 2,5 evesemnel ez tok jol mukodik, van persze, amikor nem, de nagyon sok esetben ra tudom beszelni, es igy egyre tobbszor keri az apjat. A kicsit a ferjed is hordozhatna kendoben, nalunk igy tudott segiteni a ferjem, igy tudtam nyugodtan elmenni zuhanyozni egyet az esti nyugoskodos elso hetekben. A tv-t en megkernem, hogy akkor nezze, amikor mar a gyerekek alszanak. A 4 evesnek meg tanitsd meg azt is, hogy szoljon ra az apjara a telefonozas miatt, es kerje, hogy tegye el. Persze ez a te dolgod lenne, es az lenne az idealis, ha ketten meg tudnatok egyezni arrol, hogy pontosan miben segitsen, es mikor. Mi kozosen oldjuk meg a hazi munkat, sokszor meg a fozest is a ferjem intezi. Ha o nem akarja, akkor rendeljetek az etelt, ha nem is minden nap, de legalabb heti 1-2x, a tobbi napon pedig tobb napra valot fozz, es igy csak hetente 2x kellene foznod. Ha a takaritasban nem segit, akkor fizessetek valakinek, aki megcsinalja, ha mar ugy gondolja, hogy te csak hisztizel...
2018. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

1. NEM főznék, csak annyit, ami a nagynak és nekem elég - a férjem oldja meg

2. ha hazajön, ODAADNÁM neki valamelyiket - vagy mindkettőt és elmennék sétálni - ő is a szülője, találja fel magát

2018. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

NE a gyerekekkel menj sétálni, hanem EGYEDÜL.


Hazajön a férjed, te adsz egy csókot, felöltözöl és elmész otthonról egy órácskára.


Ennyi. Különben nem fog változni semmi, ebben ne reménykedj, a férjed nagy ívben szarik rád, meg a gyerekeitekre.

2018. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!