Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan ennyire nehéz egy...

Komolyan ennyire nehéz egy gyerekkel?

Figyelt kérdés

28.hetes terhes vagyok most.

Mindenkitol csak rosszakat hallok:

Most még nyugodt az életed, meg látod ha megszuletik onnantól semmire nem lesz időd. Most aludj amíg tudsz. Stb

Sógornomnek 1 éves gyereke van, eleg sokszor panaszkodik hogy ő nem bírja, milyen fáradt, pedig a nagymama hetente elviszi pár órára, vagy a ferje vigyáz ra ha o nem birja.

De mit nem lehet birni?

Mondjuk azt latom hogy ő állandóan foglalkoztatja a gyereket. Allandoan valaki kezeben van, vagy beszelni kell hozzá, vagy jatszani vele.

En valahogy nem tudom elkepzelni hogy ez ennyire rossz...


2018. júl. 17. 07:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
50%
Rengeteget "kap" az ember a gyerekétől, és igen, nagyon sok energiába kerül! De csak gondolj bele! HA ennyire rossz és csak és kizárólag fárasztó lenne, akkor az emberek nem vállalnának 2. vagy 3. gyereket.... :)
2018. júl. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az első hónapokban hasfajós volt (tejfeherje allergia, tejcukor érzékenység) és egész éjszaka sírt, nappal jól aludt. Éjszaka maximum a mellkasunkon. Majd jött a fogzás! Óránkénti kelések! Másfél évesen összecserélte a nappalt és az éjszakát. Volt, hogy 18 óra körül keltünk és reggelig fent. Mikor ez megoldódott a dackorszakos hiszti. Amúgy is örökölte mindkettőnk makacsságát úgyhogy jól telnek a napjaim. Akármennyire is szeretem idegileg és lelkileg is sok.

Szoktunk menni nyaralni, wellnesezni, de az-az igazság, hogy fáradtabban jövünk haza, mint ahogyan elmentünk.

2018. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom csak bele olvastam a válaszokba .. Én úgy voltam vele ,hogy amennyi gyerek van a családban ( mindegyikre vigyáztam pici koruk óta , nagyjából tudtam mire vállalkozom) ááh nem lesz ez vészes. Igen .. én lettem a kivétel már a terhességem során is . Olyan gyomorégésem volt ,folyamatosan magas savval ,hogy bármit szedtem ,ettem vagy ittam csak rosszabb lett. Az utolsó hetekben minden nap zokogtam .. éhes voltam de ahogy ettem már vissza is jött . Terhesség alatt hozzászoktam ,hogy nem alszom . A szülés meg sem kottyant (igen itt jön ,hogy mindenki „végig üvöltöd, megakarsz majd halni, leátkozod a párod családfájának női ágát” stb.. nálam nem . ) Az első egy hétben elbíztam magam . A kicsi evett és aludt ... na aztán jött amit egy gyereknél se láttam a családban .. Laktózos lett, nekem is tejmentes étrend és minden egyéb ugyanis a változatos étrendem 3-4 fajta étel mert a kicsi mindenre rosszul reagál .. Most 3 hónapos . Sokszor úgy érzem magam mint akin átment egy úthenger. Napi szinten elvan 2 óra alvással (részletekben) .. ha mázlim van fél órán keresztül jó kedve van kelés után ,ha nem akkor bizony égnek áll a hajam . Folyamatos ordítás mint akit ölnek. Ha kézbe van ha kendőben bármit csinálhatok. Ha el is alszik és felkelek mellőle ( mégha az ágyában alszik is ) felébred és kezdődik minden előröl.. Segítség szinte 0.A párom estig dolgozik mégis ő fürdeti,hogy legalább ennyivel jobb legyen nekem. Sosem gondoltam volna ,hogy ennyire kilehet fogni .
2018. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én írtam a 22es választ. Most olvastam bele a többi írásba.

A terhességgel nem volt bajom,pedig egy 4.5 kg-os 58 cm-es kisfiút hoztam a világra természetes úton. 8 hónapot végig dolgoztam, mivel óvónő vagyok megtehettem. Viszont túlhordtam 10 nappal. Az utolsó 3 nap volt kemény volt, de nem panaszkodtam soha. Általánosítani nem lehet! Örülj, hogy te jól vagy! Van, aki végig hányja az egész terhességet és még lehet millió más indok amiért panaszkodhat. Én is azt mondom, hogy majd megtudod :)

2018. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a szavakra helyezném a hangsúlyt. Igen, nehéz. De nem rossz, annak aki igazán szereti a gyerekét! Azért,mert valami nehéz,még nem jelenti, hogy rossz is.
2018. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Akinek könnyű sem mindig az és akinek nehéz sem mindig az.Nagyon gyorsan változnak a babák.Ilyen olyan időszakok követik egymást de iszonyat gyorsan és váratlanul.

Egyik éjjel 1x kel máskor 11x...van, hogy tök simán megy a délelőtt de délután már kikészít vagy fordítva.

Azt gondolom, hogy nagyon nyugis babával is embertpróbáló feladat elé nézel...főleg ha még segítség sincs.

Nagyon nehéz de nagyon jó...tegnap kaptam a 13 hós fiamtól az első igazi cuppanós puszit...mindent megbocsájtottam😂

2018. júl. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Egy gyerekkel nem volt nekem nehéz, talán még kettövel sem.

Hárommal viszont már elég nehéz.

El vagyok fáradva,sokszor kiborulok.

Sajnos se segítségem,semmi.

2018. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem csakis attol függ h h állsz hozzá a dolgokhoz. Ha pl az éjszakai nemalvást tudod ugy kezelni h "hát most ez van, majd kinövi és tulleszünk rajta", akkor sokkal levésbé fog megviselni h honapok ota 2-3-4 órát alszol napi szinten, azt is több részletben. Ha viszont ugy gondolsz rá h ez milyen rossz neked és mekkora szivás és miért ver téged ilyen gyerekkel az isten..na akkor tényleg szenvedni fogsz. És ez minden problémára igaz ami a babával,kisgyerekkel kapcsolatos. Pl dackorszak...rohadt idegtépöek tudnak ilyenkor lenni a gyerekek, de ez egy agyi érési folyamat ami szükséges h jol fejlödjön érzelmileg. És mibdannyian átestünk rajta, és minket se utált érte anyánk anno.

Én egyedül azt tartom igazán nehéznek, mikor beteg a gyerek...szenved és én nem tudok igazán segiteni csak várom a megváltást a gyogyszerektöl, ö meg szarul van és rendesen kifejezni se tudja mi baja.

2018. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!