Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti hogy làtjàtok?

Anyukák ti hogy làtjàtok?

Figyelt kérdés
Sogornömel folyamatosan vitázik velem,kezdödött ott amikor elkedtük a hozzátáplálást.Állandoan azzal jön hogy miért nem adok Joghurtot,krémturot a 6,5 hónapos babàmnak,mert ö már 8 hetes koruk óta adta nekik.Mondtam neki hogy mert alergizáló meg mièrt tömném mesterséges készitménnyel a gyereket amikor szépen megeszi a gyümölcsöt,zöldségeket.Hozzáteszem 4 lánya van abbol 1 már 130kg a két kisebb 8 és 10 évesen már 80 és 62 kg.Én ugy gondolom azért is lehet mert egészen kicsi koruk óta tömte öket felesleges cukros és adalékos dolgokkal.Nem mondom hogy én sosem fogok adni de az nem mostanában lessz az biztos,mindig azt mondogatja hogy ezért van ennyi beteges gyerek mert a mostani kisbabás anyukák túlféltik a gyerekeiket.A másik hogy mondta hogy vesz a lànyomnak 1 bébykompot én meg mondtam neki aranyos de nem szeretném mert igy is 9 kg és nehezen megy neki a mozgás és a komp használata visszafogná a mozgás fejlödésben(én igy gondolom).Ha bent ülne akkor mi ösztönözze a kuszásban pl.Folyton olyat akar etetni a gyerekkel amiket mèg nem szabad neki pl keverjek a fözelékébe disznóhust ezen nagyon kiakadtam és mondtam neki hogy nem adok olyat aminek még nem jött el az idelye.Erre azt mondta hogy nyüzüge beteges lessz a gyerekem mert mindentöl féltem,mindent adok neki ami az adott hónapban megvan adva a hozztáplálási táblázatban van.Én makacs vagyok és nem engedem beleszolni de ugy érzem ez öt nagyon boszantja,ezek alapján szerintetek is túlféltem a gyerekem vagy a kedves sogornö nagyon laza?
2018. júl. 30. 00:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Soha ne is engedd, hogy más beleszóljon abba, hogy te és a párod hogyan nevelitek a gyereketeket. Majd ha lesz kérdésed, akkor arra meghallgatod a válaszokat, de én sem fogadtam el soha kéretlen tanácsokat.

Ami meg a kompot illeti, nem csak hogy visszafogja a gyereket a mozgás fejlődésében, de ráadásul könnyen kialakulhatnak tőle mozgásszervi rendellenességek.

2018. júl. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Te csinálod jól, ne izgulj! 😊
2018. júl. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

A komp tényleg káros.


A hozzátáplálással kapcsolatosan: a who ajánlás szerint 6 hónapos kortól mehet minden allergén étel is többek között, sőt jobb, ha 12 hónapos kor előtt minden be van vezetve. Ennek az az oka, hogy a csecsemő immunrendszere még gyengébb ilyenkor, az allergénre kisebb eséllyel vált ki immunválaszt. Véleményem szerint így a táblázatnak semmi értelme.

A lényeg, hogy olyan ételt ne kapjon csak, mint pl. mogyoró egészben, amitől megfulladhatna, darálva ételben viszont mehet 6 hónapos kortól. Tiltó listás 1 éves kor alatt még a méz és füstöléssel tartósított húsáru, cukor, túl sok só.

2018. júl. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te csinálod jól. Ne engedd, hogy beleszoljon abba, hogy vezeted be az ételeket. Én is lassan vezettem be, szoval nem evett tejterméket 6 hosan a fiam. 1 évesen kostolta az első csokiját is.

Ma mégis makk egészséges, nem beteges, vagy nyüzüge.

Szerintem az ételeket mindenki az anyai megérzése szerint vezesse be, de azért a barátnőd elgondolkodhatna azon, hogy egy 8 vagy 10 éves gyerek miért 80kg. Én vagyok annyi 31 évesen... És még magamnak is soknak érzm a 174 centimhez.

2018. júl. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Ne vitázz vele! Elmondja, meghallgatod, aztán úgy csinálod, ahogy akarod.
2018. júl. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem túlreagálod ezt az egészet. Minek ezen vitázni? Ő ezt mondja, te meg úgy csinálod, aztán ennyi.

"Folyton olyat akar etetni a gyerekkel amiket mèg nem szabad" -akkor miért hagyod, hogy ő etesse? 6,5 hónapos gyereket ne etessen sógor, koma jóbarát. Anya, apa, maximum a nagyszülő, de mi ezt is elhúztuk jó sokáig.

2018. júl. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6/6 csak és kizárolag mi adunk enni a lányomnak,rosszul fogalmaztam.
2018. júl. 30. 08:55
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
Sut mindkettotokrol az intelligencia.
2018. júl. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
A sógornőd nem laza, hanem egy idióta. Kövesd a hozzátáplálási táblázatot, nem kell a sogornövel foglalkozni. Ja és a 3-as válaszoló is hülyeséget írt, mogyoró csak 2 éves kor után ajánlott!
2018. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Utolso, mogyoro 6 honapos kortol.
2018. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!